Co to jest zapalenie oskrzeli. Zapobieganie zapaleniu oskrzeli

Co to jest zapalenie oskrzeli. Zapobieganie zapaleniu oskrzeli

Zapalenie oskrzeli – To zapalenie błony śluzowej ściany oskrzeli. Oskrzela są rozgałęzione sieci rur o różnych średnicach, powietrze przepływa z gardła w płucach. Gdy zapalenie oskrzeli zakłócony przepływ powietrza do płuc, a spośród nich, obrzęk obserwowaną oskrzeli.

Przyczynić się do rozwoju ta choroba: niekorzystny klimat (stała wilgotność, częste zmiany pogody, mgły), słaba środowiska (silne opary w atmosferze, kurz), bierne palenie, nadużywanie alkoholu, niedostatecznie leczone przeziębienie.

Zapalenie oskrzeli w dwóch typach – ostre i przewlekłe. Pod ostrym zapaleniem oskrzeli odnosi się do zapalenia błony śluzowej oskrzeli, powstałych w wyniku obecności różnych zakażeń, czynniki alergiczne chemiczną i fizyczną naturę. Przewlekłe zapalenie oskrzeli – to postępujące zapalenie oskrzeli, towarzyszy uporczywy kaszel z flegmą (kaszel trwa czasem miesiąc i dwa).

Przewlekłe zapalenie wiąże się z obecnością innych chorób układu oddechowego, płuc i oskrzeli.

Główne objawy zapalenia oskrzeli

Kaszel z plwociny.

Duszność.

Duszność.

Ból gardła.

Stała, ale stany podgorączkowe.

Świszczący oddech.

Leczenie zapalenia oskrzeli

W leczenia zapalenia oskrzeli jest często przepisywany fizykoterapii, inhalacje, wagi, ćwiczenia terapii lekami, które promują separację i upłynnienie plwociny, antybiotyki, preparaty specjalne, które wzmacniają układ odpornościowy. W domu, stosuje musztardę, gorący kompres, banki. W pierwszych dniach choroby, lekarze zazwyczaj przepisują leżenia w łóżku.

Share →