Co to jest zapalenie płuc?

Co to jest zapalenie płuc?

Co pojawia się zapalenie płuc?

Zapalenie płuc (Zapalenie płuc) jest stosunkowo częste choroby układu oddechowego u dzieci i dorosłych. Gdzie zapalenie płuc bardzo poważna choroba, która wymaga starannej opieki i leczenia. Termin zapalenie płuc jest synonimem zapalenie płuc. więc w tym artykule będziemy równie używać obu terminów.

W tym artykule przyjrzymy się ogólne informacje związane z problemem zapalenie płuc. a także główne przyczyny zapalenie płuc u dzieci i dorosłych.

Zapalenie płuc (zapalenie płuc) jest zakażenie płuc, które występuje na tle zapalenia tkanki płuc (lub światła). W celu przedstawienia czytnika niektórych cech choroby płuc po skrócie przegląd struktury płuc.

Co składa się światła?

Światło – jest parzyste narządy zlokalizowane w klatce piersiowej człowieka. Tkanka płuc składa się z dwóch głównych elementów: oskrzeli i pęcherzyków płucnych.

Oskrzela – to droga, wzdłuż której wdychane i wydychane powietrze. Struktura oskrzela już widzieliśmy w rozdziale Polismed, Dedykowany zapalenie oskrzeli (patrz "Zapalenie oskrzeli: Pytania i odpowiedzi "). Zapalenie oskrzeli (zapalenie oskrzeli), często pojawia się na tle zapalenia płuc.

Zapalenie płuc może być również jednym z tych powikłań ostrego lub przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Pęcherzyki (pęcherzyki powietrza) – jest końcowej części ludzkiego układu oddechowego. Pęcherzyki są cienkościenne jamy, podobny do winogron, poza siecią pleciony kapilar, przez które krąży we krwi. W związku z tym tlenem z pęcherzyków do krwi i z krwi do pęcherzyków się dwutlenek węgla.

Tak więc, funkcja pęcherzykowego oddechu lub nasycenia tlenem krwi.

Płuc dotyka głównie do pęcherzyków płucnych. W niektórych przypadkach, początkowe zapalenia mogą rozwinąć się w tkankach otaczających pęcherzyki (międzywęzłowych, SARS), ale po pewnym czasie musi obejmować zapalenie pęcherzyków płucnych.

Jak wspomniano powyżej, zapalenia oskrzeli, – zapalenie oskrzeli – jest często, lecz nie jest stała companion pneumonia.

Co powoduje zapalenie płuc?

Płuc (pneumonia) jest przede wszystkim choroby zakaźnej, to znaczy, że występuje często uczestniczą pewnych rodzajów bakterii. Zapalenie płuc wywołane przez reakcję alergiczną lub inhalacji każdej drażniące, ale nie drobnoustrojów, nazywane zapalenie płuc. Najczęściej patogeny płuc są bakterie. W tym przypadku określenie rodzaju mikroorganizmu powodującego zapalenie ma duże znaczenie w celu określenia najbardziej odpowiedniej leczenia zapalenia płuc.

Wiadomo, że różne rodzaje bakterii powodować różne rodzaje zapalenia płuc, które są znacząco różne od siebie pod względem objawów ewolucję choroby, ryzyko dla życia pacjenta i strategii terapeutycznych. Te nowoczesne badania kliniczne wskazują, że dzieci w wieku do 6 miesięcy, około połowy wszystkich przypadków zapaleń płuc wywołanych przez bakterie pneumokoki (Pneumokoki ), Jedną dziesiątą przypadkach zapalenia płuc (10%) jest spowodowana przez mikroby Haemophilus influenzae ( H. influenzae ) W związku z powyższym pneumokoków.

Atypowe zapalenie płuc u niemowląt spowodowanych chlamydii i mykoplazmy, są rzadkie.

Dzieci z przedszkola i szkoły w wieku udziałem nietypowego zapalenia płuc wywołanego przez Chlamydia i Mycoplasma przed bardzo dużym (do 50% wszystkich przypadków), natomiast udział pneumokokowych kont zapalenie płuc o około 35% wszystkich przypadków zapalenia płuc.

U dorosłych, zapalenie płuc może być wywołane przez mikroorganizmy takie jak Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa i inne.

Wirusowe zapalenie płuc u dzieci są bardziej powszechne niż u dorosłych. Jednym z przykładów może być wirusowe zapalenie płuc pneumonia, który występuje na tle grypy. Typowo, wirusowe zapalenie płuc i szybko przystępuje do zakażenia bakteryjnego.

Podczas tego rodzaju płuc zwykle ciężkiego.

O funkcji diagnostyce i leczeniu różnych rodzajów zapalenia płuc, a także znaczenie w określeniu rodzaju drobnoustroju, który spowodował zapalenie płuc, opisujemy szczegółowo w rozdziale „Leczenie zapalenia płuc.”

Skłonność do zapalenia płuc

Jak wiadomo, wszyscy ludzie są w ciągłym kontakcie z różnymi drobnoustrojami, ale nie ma zapalenie płuc każdy. Często występowanie zapalenia płuc wynika z tendencji osoby do płuc. Taka tendencja osób ze skłonnością do ciągłego stresu, hipotermia, wyczerpania.

Również zapalenie często rozwija się na tle istniejących chorób dróg oddechowych (np, przewlekłe zapalenie oskrzeli), które charakteryzują się osłabienia obrony organizmu. Dzieci często zapalenie płuc na tle zaburzeń rozwojowych, chorób przewlekłych, brak witaminy i minerały.

Co się dzieje podczas zapalenia płuc?

Jak już wspomniano powyżej, zapalenie płuc jest zapalenie tkanki płucnej. W procesie zapalnej do pęcherzyków płucnych przede wszystkim, choć zapalenie oskrzeli (zapalenie oskrzeli), zapalenie płuc często obserwowane.

Dlaczego nie ma zapalenie płuc? Główną przyczyną zapalenia płuc są bakterie, które przenikają i rozmnażają się w pęcherzykach płucnych. Wzrost drobnoustrojów prowadzi do uszkodzenia tkanek pęcherzyków płucnych – w odpowiedzi, do której nie jest stan zapalny.

Klęska pęcherzyków narusza ich wydolność oddechową, dlatego jednym z głównych objawów rozlanego zapalenia płuc jest duszność. W niektórych przypadkach zniszczenie tkanki płuc z zapaleniem płuc może być na tyle silne, że w miejscu zapalenia wytwarzane gromadzenie się ropy (ropień). Według tego rodzaju przepływu, w niektórych przypadkach zapalenia płuc wywołane przez gronkowce.

Pod wpływem leczenia niepowikłanych bakterii zapalenia płuc od pęcherzyków stopniowo usuwane i zapalnie tkanek zostaną przywrócone za pomocą samodzielnej naprawy mechanizmów.

Share →