Co trzeba wiedzieć o skoliozy

Co trzeba wiedzieć o skoliozy

Spinal problemy mogą znacznie obniżyć jakość życia – to jest powszechnie znane. Według ostatnich badań, tylko jeden z 150 nowoczesnych mieszkańców ma dość zdrowego kręgosłupa.

Wszyscy wiemy, jak wiele niedogodności i dyskomfort może przynieść ból pleców. zwłaszcza gdy nie rozciągają długo.

W nocy, stają się przyczyną zaburzeń snu, człowiek budzi się, przewraca się, próbując znaleźć miejsce, w którym ból nie był tak silny, ale po chwili budzi się ponownie. W konsekwencji, nevysypaniya, rano osłabienie, złe samopoczucie i ostatecznie przewlekłego zmęczenia.

Ale duży problem, zwłaszcza choroby kręgosłupa są w dzieciństwie i okresie dojrzewania, kiedy jest intensywny rozwój organizmu. Jednym z głównych problemów związanych z takimi – skolioza. Częstość występowania co było coraz większe zaniepokojenie specjalistów medycznych.

Na przykład, niedawne badania przeprowadzone przez światowej sławy chirurg ortopeda Leon Brooke wśród 841 młodzież klas 7 i 8, wykazały, że 11% dzieci w wieku szkolnym cierpi na skrzywienie kręgosłupa – skolioza.

Skolioza niebezpieczne komplikacje głównie dróg oddechowych, ponieważ powoduje postępującą deformację piersi. W wyniku tego, objętość robocza płuc zmniejsza naruszyła ich wentylację pogarsza saturacji krwi tlenem. Mózg nie jest wystarczająco zaopatrzone w tlen, stąd objawy niedotlenienia – dziecko zaczyna uczyć się gorzej, szybko się męczy, utratę pamięci, jest drażliwość, bóle głowy.

Szyjki macicy-piersiowy skolioza powoduje dodatkową kompresję tętnic kręgowych i powoduje dalsze pogorszenie mocy mózgu. Ponadto, skolioza powoduje problemy przewodu pokarmowego. nie są podatne na konwencjonalne leczenie bez uwzględnienia kręgosłupa.

Wiadomym jest, że skoliozy – uprawy bóle przyczyną, która jest zwiększenie non-uniform kostnej i masy mięśniowej. Więcej szybkiego wzrostu kości szkieletowych prowadzi do tego, że wsparcie jest niewystarczające i stopniowo zakrzywione mięśni kręgosłupa.

Zatem jednym z głównych przyczyn skoliozy jest brak masy mięśniowej i osłabienie mięśni, a zatem brak ćwiczeń fizycznych, przedłużone narażenie dziecka w stałej pozycji, brak ćwiczeń fizycznych.

Drugim ważnym czynnikiem, – dostaw. Nie jest to zaskakujące, ponieważ skolioza – choroba wzrostu, a wzrost jest bezpośrednio uzależniona od jedzenia!

Jeżeli wcześniej lekarze uważana za jedną z głównych przyczyn skoliozy złej postawy, najnowsze dane doprowadziły do ​​przeglądu tych poglądów. Okazało się, że złe postawy mało przyczynia się do rozwoju skoliozy, w przeciwieństwie do braku aktywności fizycznej i złe odżywianie.

Te czynniki są przyczyną innych chorób powszechnych – osteochondrosis.

Skolioza i osteochondrosis są ściśle związane. Skrzywienie kręgosłupa powoduje nierówne obciążenie krążków międzykręgowych i przyczynia się do zmiany zwyrodnieniowe.

Z drugiej strony często rozwija się skolioza tle osteochondroza. Badania wykazały, że do 27% nastolatków z dyskogennymi bóle krzyża mają krzywizny kręgosłupa. A jeśli w okresie dojrzewania osteochondroza jak skolioza, jest stosunkowo łatwy do leczenia metodami medycyny tybetańskiej, a następnie w ciągu roku, to wszystko jest duży problem, który jest najwyższy stopień leczenia przepukliny dysków.

Share →