Co w menu

Co w menu

Bardzo dobre warzywa i owoce, z których można przygotować smaczne i zdrowe sałatki dla matek karmiących.

Menu karmiących kobiet powinna zawierać, a niektóre mięsa. Jednak podejście do otrzymywania mięsa z wielką starannością. To nie powinno być tłuste mięso i gotować go lepiej.

Najlepiej jest korzystać z wieprzowiny lub białe mięso drobiowe, z których można gotować klopsiki i klopsiki.

Odżywianie powinno być pełne i zróżnicowane. Menu dla matek karmiących powinna obejmować wszystkie główne grupy żywności: produkty mleczne, mięso, ryby, płatki, jajka, makaron, chleb, masło i oleje roślinne, owoce, warzywa i soki.

Przykładowe menu karmiące matki musi zawierać ryby. Jest to niezbędne do przygotowania nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Powinno być chude i jeść powinno być gotowane. Byłby najlepszy okoń, morszczuka, dorsza lub karpia.

Wymagane menu karmiące matki powinny zawierać mleko i produkty mleczne, takie jak sery i inne.

Jakie produkty nie mogą być stosowane karmiącej matki

Musimy pamiętać, że korzystanie z menu matki karmiące mogą tylko produkty mleczne, które zostały poddane obróbce cieplnej. Mleko i produkty mleczne i pozwala na zwiększenie ilości białka w mleku oraz w organizmie matki. Nie można użyć mleka krowiego na całego, jak to jest w alergiach dziecięcych.

Najlepiej jest pić jogurt, Rjażenka, jogurt.

Ważne jest, że karmiące matki były menu żywności, które zostały poddane obróbce cieplnej. jak i świeżych warzyw, ponieważ zawierają one błonnik, które stymulują aktywność ruchową jelit. Szczególnie dużo błonnika w owocach i warzywach, takich jak cukinia, buraki, marchew, dynia, jabłka, gruszki, agrest, wiśnie i porzeczki.

Potrzeba dywersyfikacji menu karmiących kobiet. Więcej soku pijesz, tym lepiej. Soki mogą być konserwowane i świeże.

Ale owoce tropikalne, zwłaszcza czerwony i pomarańczowy w diecie nie może być włączona!

Olej powinien być wymagany, ale dzienna porcja masła powinno być nie więcej niż 25 g oleju roślinnego i nie więcej niż 15 gramów. Menu dla matek karmiących piersią, musi zawierać trochę tłuszczu, tylko w bardzo ograniczonych ilościach.

Menu słodycze matek karmiących powinno być ograniczone. więc mogą powodować otyłość Ciebie i Twojego dziecka reakcję alergiczną. Możesz jeść słodycze, cukierki, ptasie mleczko i ciasta o niskiej zawartości tłuszczu.

Menu na tydzień mam karmiących powinna zawierać pewną ilość mięsa i ryb, warzyw i owoców, a także witaminy i minerały. Błonnik występują również w różnych zbóż (proso, gryka, owsa), w całości ziarna chleba i suszonych owoców.

Nie zapomnij o specjalnych receptur, takich jak sałatki dla matek karmiących piersią, są specjalnie zaprojektowane, aby spełnić wszystkie wymagania karmiącej matki i jej dziecka.

Menu karmiących kobiet rozwija się stopniowo. Niektóre produkty są bezpośrednio widoczne w trawieniu i zdrowie dziecka, niektóre – zaledwie kilka dni. W każdym razie, jeśli wystąpią jakiekolwiek negatywne zmiany w zdrowie ich dziecka – wykluczyć z diety pewnych pokarmów.

Główną zasadą w diecie matek karmiących – jest bezpieczny dla dziecka. Menu dla karmiących matek powinny być traktowane przede wszystkim do potrzeb dziecka. Wszystkie produkty, które korzysta z karmienia piersią nie powinny powodować alergie u dzieci.

Uważnie obserwować swoje dziecko.

Dlatego menu karmiących mam w żadnym wypadku nie powinna być sól, olejki eteryczne zawarte w rybach i bulionu mięsnego, czosnkiem, cebulą, solą i wędzonych ryb, ogórki, konserwy kiełbasy. Zapomnij o ostrym bulionem i bulionu mięsnego.

Przykładowe menu karmiące matki powinny wykluczyć produkty związane z zwiększonym alergenów, takich jak truskawki, owoce cytrusowe, pomidory, więc trzeba wyeliminować te produkty z diety.

Nie można jeść winogrona, słodkie przekąski, ciasta, słodkie owsiankę, słodkie napoje i inne produkty o wysokiej zawartości cukru, ponieważ powodują fermentację. Powinny one być również nieobecny w sałatkach dla matek karmiących.

Menu pielęgniarstwa mama na tydzień to lepiej od razu napisać. Więc na co dzień będą dobrze przemyślane i będzie w stanie wypełnić i uzupełnić poprzednie. Na przykład, w ciągu jednego dnia, trochę więcej warzyw, inne ryby.

Wystarczy pamiętać, że dieta powinna zawierać wystarczającą ilość niezbędnych witamin.

Ważne jest, aby pamiętać, że jakość mleka matki zależy od tego, co jest w menu do karmiącej matki. Musimy słuchać rad lekarza, do Ciebie i Twoje dziecko czują się dobrze, a dziecko miało spokojny sen.

I jeszcze bardzo ważna zasada sporządzania mama menu jest prawidłowe piersią reżimu picia. Podawanie codzienne matki powinny pić litr płynu oprócz głównej objętości. Możesz pić mleko, herbatę, soki i inne napoje.

Share →