Co zrobić, jeśli stały się ucho?

Co zrobić, jeśli stały się ucho?

Gdy jest uczucie pełności w uchu, nieco człowiek zagubiony i zastanawiasz się, „co robić”? A tak naprawdę, gdy nagle położył mu ucho – co robić. Pierwszą rzeczą, aby dowiedzieć się, dlaczego twoje uszy pop.

W tym przypadku, przyczyny można podzielić na dwie grupy – fizyczne i psychiczne.

Ze względów fizycznych, Ucho zaduch są spadki ciśnienia ze względu na szybki ruch od góry do dołu:

W tym przypadku odpowiedź na pytanie „co robić” będzie próbował połknąć kilka razy lub głębokie ziewnięcie. Jeśli uszy położył po uderzeniu wody. Może to nastąpić podczas pływania, nurkowania i innych powodów wchodzących do wody. W takich przypadkach, nie nadprzyrodzone nie potrzebuje niczego, po prostu trzeba usunąć wodę z wacikiem.

Jeśli nie, to trzeba trochę poczekać – po jakimś czasie przepływu wody z samego ucha.

Staje się o wiele bardziej niebezpiecznej sytuacji, gdy ucho jest niosek na przyczyny fizjologiczne. Co zrobić, jeśli spadki ciśnienia i kąpiel nie była, i położył mu ucho? Na początek – dowiedzieć się, dlaczego, bo w zależności od przyczyny i będą różne rodzaje pomocy.

Jeśli jeden lub oba z nosa uszu towarzyszą objawy przeziębieniach (wyciek z nosa, obrzęk błony śluzowej nosa, dreszcze, gorączka, itp), powodem może być coraz śluzu z nosa do kanału słuchowego, powodując jego zapalenie. W tym przypadku, należy sobie niczego nie potrzebujemy, należy natychmiast udać się do lekarza. Obróbka w tym przypadku skierowana do zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęku.

Jeśli zimno i bardziej duszno katar ucha ustępuje, można przemyć nos specjalnym roztworze ( łyżka soli w szklance wody ) Albo bez recepty na bazie soli morskiej do przemywania nosa. Nadal można leki zwężające naczynia nos pokapat, ale trzeba być ostrożnym – wielu z nich bardzo szybko uzależnia. Przyczyna choroby uszu i nosa może być bezpośrednio słuchu pomocy, w tych przypadkach, wizyta u lekarza jest obowiązkowe, a leczenie będzie długie i wystarczająco mocno.

Połóż ucha może spowodować niewłaściwa higiena uszu. W głębi ujścia cewki może być utworzona woskowiny. Dzieje się tak na skutek niewłaściwego czyszczenia uszu – częste stosowanie w tym celu gaziki, waciki, nawyk porysować ucho palcem.

Wszystko to prowadzi do uszczelnienia siarki w wyglądzie nosa i uszu. Usuń siarkowy wtyczki może tylko wykwalifikowanym lekarzem.

Jeśli wystąpią ucha nosa w żadnym wypadku nie może być niezależnie spróbować odpowiedzieć na pytanie: „Co mam zrobić?”. Własna praktycznie zawsze prowadzi do stanu reliefu, często nawet pogarsza. Podczas próby zarysowania ucha lub usunąć wtyczki można łatwo uszkodzić powierzchnię kanału słuchowego, powodując stan zapalny i nawet w kanale (do tworzenia czyraków w uszach).

Zwiedzanie ENT nigdy nie będzie na – jeśli woda dostanie się do ucha mógł go usunąć, obrzęk lub zapalenie ucha będzie wyznaczyć wykwalifikowaną leczenia, które zapobiega wystąpieniu przykrych następstw, które mogą być po sobie.

Share →