Co zrobić w wysokiej temperaturze u dziecka?

Co zrobić w wysokiej temperaturze u dziecka?

Trudno zachować spokój i trzeźwość myśli, kiedy temperatura ciała u dziecka przekracza 38 C. Dzieci wysoka temperatura ciała cierpią znacznie cięższe niż dorośli. Dlatego, opóźnione leczenie może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Wysokie temperatury dziecka – prawdopodobnie jednym z najczęstszych powodów, dla poszukujących pomocy medycznej. Gorączka Termin zrozumieć wzrost temperatury powyżej 37,1 do pachy C lub powyżej 38 temperatury w odbycie C. Normalnie w dorosłych i dzieci, temperatura ciała wynosi 36,5 C. Zazwyczaj jest ona mierzona pod pachą , Przechowywać termometr pod pachą na dziecko nie jest łatwe, więc można zmierzyć temperaturę w ustach lub w odbycie, ale należy pamiętać, że będzie o 0,5-0,8 ° C powyżej.

Sposób pomiaru temperatury dziecka?

Do pomiaru temperatury ciała dziecka może być stosowany jako rtęci i termometr elektroniczny. Choć termometry do pomiaru temperatury chwilowej zwykle nie bardzo dokładne.

Normalna temperatura ciała zmienia się w ciągu dnia, w ciągu 0,5 C. W godzinach porannych, jest minimalna, wzrost wieczorem. Bardzo ciepłe ubrania; wysoka temperatura otoczenia, jacuzzi i ćwiczenia zwiększyć temperaturę ciała na 1-1,5 C. gorące jedzenie lub napoje mogą podnieść temperaturę w ustach, więc pomiar temperatury powinny być przeprowadzane przed posiłkiem lub godzinę po nim. Niewysoka gorączka może wystąpić, gdy dziecko jest niespokojny, płacze.

Przyczyny wysokiej temperatury dziecka

Najczęstsze przyczyny wysokiej temperatury ciała u dziecka Są to choroby zakaźne. Zmiana pogody, długie podróże, nadmierne zaburzenia ciało dziecka, a każda infekcja może spowodować wysokie temperatury.

W małych dzieci, temperatura ciała może przejść do prostego przegrzaniem. Rodzice bardzo opiekuńczy; zawinęła dziecko w ciepłym pomieszczeniu, tworzy «mikroparnik»Skutecznie «rozdać» ciepłe dzieci Pierwsze dwa miesiące życia jeszcze nie dowiedział. Innym powodem wzrostu temperatury ciała, dziecko może być ząbkowania, ale należy pamiętać, że jest to zazwyczaj wzrostu temperatury ciała powyżej 38,4 ° C

Jaka jest temperatura?

Gorączka (gorączka) może być stan podgorączkowy (do 38 ° C) i gorączką (powyżej 38 ° C).

Produkujemy również gorączkę «biały» i «czerwony» rodzaje. W «czerwony» gorączka różowa skóra, mokra, gorąca, zachowanie dziecka nie ulega zmianie; gorączka z tej transakcji łatwiejsze. W «biały» gorączka blada skóra, z marmuru wzór, odcień warg i palców może być sine, a ręce i nogi dziecka zimna w dotyku. Charakterystyczny uczucie zimna, dreszcze. Obserwowane przyspieszenie akcji serca i duszność, może wystąpić drgawki. W wysokich temperaturach, ciało powinno pić więcej!

Każde zwiększenie stopnia temperatury ciała dziecka powinna otrzymać 20% bardziej płynny Dzienna norma.

Jak zmniejszyć wysokie temperatury ciała u dziecka?

Zmniejsz temperaturę niezbędną, jeśli jest wyższa niż 38,5 C. Wyjątkiem są sytuacje, gdy dziecko nie tolerują wzrost temperatury lub wieku poniżej 3 miesięcy, w tych przypadkach konieczne jest zmniejszenie już w temperaturze 38 ° C najważniejszą rzeczą – paniki! Lepiej się uspokoić i pomyśleć o tym, jak pomóc dziecku.

Picia systemu w wysokiej temperaturze dla dziecka

W wysokich temperaturach, zwykle znacznie zmniejszyć apetyt i jest to konieczne, aby pogodzić. Najważniejsze jest to, że dziecko było dobrze od mleka matki, a przy wysokiej temperaturze – oraz dodatkowe napoje. Dzieci z wysoką gorączką należy spożywać więcej niż zdrowi zwiększone powoduje zwiększenie temperatury ciała parowanie cieczy ze skóry i błon śluzowych dróg oddechowych.

Jeśli niemowlę jest karmione piersią, w przypadku podwyższenia temperatury, stosowanie leków występuje zapotrzebowanie na uzupełniające dziecka wody, nawet jeśli wcześniej nie. Dzieci starsze niż 6 miesięcy można podać ciepłe (nieco cieplejsza niż temperatura pokojowa), herbata, sok żurawinowy żurawiny i wapna kwiat, infuzji i infuzji kopru włoskiego i rumianku.

Małe dzieci powinny być bardziej przywiązani do swojej piersi i pić wodę lub rumianku. Nawet jeśli dziecko jest niegrzeczne, niezadowolony, trwałe. Tylko nie pozwalają zbyt płynny w raz, tak, aby nie wywoływać wymiotów.

Staraj się, aby temperatura w pomieszczeniu nie większym niż 22-23 ° C, bardziej wentylowanym miejscu. Czy Kuta dziecko, obejmujące jego kołdrę.

Leki na obniżenie temperatury w potomnym

Leków zalecanych przede wszystkim te, w których składnikiem aktywnym jest acetaminofen. Czy to «Paracetamol», «Panadol»,«Efferalgan», «Tylenol», «Tsefekon D» i inne. Są one wytwarzane w postaci syropu, tabletek, czopków do podawania doodbytniczego.

Pojedyncza dawka paracetamolu wynosi około 10-15 mg / kg (do 50 lat od l do 120 mg 1 godzina), może być powtarzana do 4 razy dziennie.

Jeśli nie pomoże paracetamol dla dzieci od 6 miesięcy można podać syrop «Nurofen» (Ibuprofen) (dawka dobowa – 5-10 mg / kg, podzielono na 4 dawki). Możesz także otrzymywać lek do 3 miesięcy, ale tylko wtedy, gdy przepisane przez i pod nadzorem lekarza. Dobrze sprawdzone świece homeopatyczne «Viburkol» (Dodany do odbytnicy do 3 razy dziennie).

Należy pamiętać, że aspiryna dla dzieci do lat 16 jest przeciwwskazane. «Analginum» powołuje tylko lekarz prowadzący na ściśle określonych warunkach. Wraz ze wzrostem temperatury, zwłaszcza u niemowląt, nie samoleczenia, skontaktuj się z lekarzem. Specjalista pomoże oceny ciężkości stanu dziecka i zalecić odpowiednie leczenie.

Środki ludowe na obniżenie temperatury dziecka

W wysokich temperaturach, dziecko stosować metody fizyczne chłodzenia: dziecko powinno być rozebrane i położyć zimny kompres na czole, okresowo zmieniając go i wytrzyj ciało z mieszaniną wody i wódki w równych ilościach (ale nie trzeć, lub zadzwoń odwrotny skutek). Zabieg można powtórzyć kilka razy, aż temperatura spadnie do 38 ° C

Możliwe jest, aby dziecko lewatywy (zawsze obniżenia temperatury ciała do 1 ° C) z wodą w temperaturze pokojowej. Dla dzieci 1-6 miesięcy – 30-60 ml z 6 do 12 miesięcy – 120 ml. Ale ta metoda nie może być wykorzystywane.

Przypadek szczególny: «biały» gorączka

Gdy gorączka «biały» takich jak temperatura ciała zmniejsza zły ponieważ skurcz naczyń kończyn, dlatego stopy dziecka są zimne. W tym przypadku, dodatkowo; wyjątkiem przeciwgorączkowe, dać dziecku «Papaweryna» lub «Nospanum» (0,25-0,5 tabletki) i leki przeciwhistaminowe jednocześnie («Suprastin», «Fenistil», «Zyrtec») I wypić gorącą herbatę dziecko.

Możesz zrobić zimny kompres na czole, ale nie można wytrzeć dziecko. Musisz umieścić na wełniane skarpety dziecko i czekać, aż stopy będą ciepłe i skóry porozoveyut.

Wysoka temperatura u dziecka: SOS!

Jeśli gorączka dziecka nie zmniejszył się w 30 minut po podaniu «Paracetamol» lub nawet zwiększona, nie była biegunka lub skurcze, należy pilnie skontaktować się z lekarzem. Bądź uprzejmy dla dziecka. Nawet z pozoru bezpiecznym stanie dziecka powinien być świadomy możliwości wystąpienia niekorzystnych dynamiki i być czujnym.

Share →