Cootie

Cootie

Cootie (. Łac Pediculus humanus corporis) – gatunki pasożytniczych owadów żyjących w fałdach ubrania mężczyzny i bielizny. Te krwiopijne owady charakteryzują się jasnym specyfiki do jego właściciela.

Wszy na ciele są nosicielami bakterii, drobnoustrojów chorobotwórczych, tyfusu i nawracającym gorączkę. Rozkład masy pomiędzy wszy osób ciała, jak również głównym, z powodu złych warunków sanitarnych, trudnej sytuacji finansowej i niskim poziomie kultury mieszkańców. Wszawica jest często szeroko rozpowszechnione w różnych katastrof społecznych i przyrodniczych (powodzie, trzęsienia ziemi, wojny).

Wszy ciała żyć i rozmnażać się przez r gnid w fałdach i szwów odzieży i bielizny. Te pasożytnicze owady przesunąć na skórze tylko czasowo w poszukiwaniu pożywienia. Ślady wszy są szczególnie widoczne w miejscach, gdzie ubrania doskonale dopasowuje się do ciała (w pachwinach, pod pachami, na plecach). Ze względu na silne swędzenie pojawiają drapie jątrzyć z powstaniem owrzodzeń, czyraki, etc.

Z długoterminowych nieleczone wszy wpływ skóry zagęścić i pokryta plamami pigmentu.

Struktura wszy ciała. Spłaszczone długość ciała u kobiet 4,5 4,75 mm (mężczyźni są mniejsze), dzieli się na głowy, klatki piersiowej i brzucha są stosunkowo duże. Brak skrzydła. Istnieją trzy pary silnych chwytne nogi, dzięki czemu owady znajdujące się w fałdach ubrania. Piercing-wszy ssania gębowy przystosowany do karmienia ciała na krwi i tkanek płynów człowieka. Gębowego pasożyta wygląda kłujących igieł, opakowany w elastyczną rurkę – trąba, która jest szczelnie dociśnięta do skóry osoby z bloodsucking. Sam proces wchłaniania krwi występuje, gdy zmniejszenie mięśni gardła, działając jako pompy.

Dorosłych może pić do 3 ml krwi, ze względu na zdolność do rozciągania się w żołądku znacznie.

Rozwój wszy ciała. jak również inne gatunki z tej klasy występuje niepełnej przemiany. Samica przykleja jaja (gnidy) na fałdach ubrania. Wyklute larwy podobny do dorosłych. Po kilku molts obrębie jednego do dwóch tygodni, Larwa zmienia się w dorosłego. Jedna samica wszy ciała w jego życiu może złożyć do 300 jaj.

Średnia długość życia osób – do dwóch miesięcy.

Leczenie wszy, wszy ciała ze względu na obecność jest stosowanie środków owadobójczych do dezynfekcji bielizny, ubrania, meble, budynki, jak również higieny osobistej. Podczas przetwarzania lnu gotuje w 2% roztworze sody, a następnie umyć wodą z mydłem lub innym detergentem, a następnie starannie wyprasowane. W niektórych przypadkach, ubrania są przetwarzane w komorze dezynfekcji.

Powiązane artykuły:

Share →