Cud, Nowa Zelandia - Kiwi

Cud, Nowa Zelandia – Kiwi

Pomimo „młodzieży”, kiwi – jednym z najpopularniejszych owoców w naszym czasie i historii jego wygląd – jednego z najbardziej niezwykłych

Żył na tym świecie było wspólne drzewo pnącza – Actinidia, pochodzący z Chin i byli świadomi jego istnienia, jak widać, tylko botanicy. Podczas gdy na początku 20 wieku, jej nasiona nie wpaść w ręce Nowej Zelandii, Alexander Ellison ogrodnika. Jakiś czas temu, dzięki ciężkiej pracy naszego zakładu stała się ogrodnik, aw rezultacie, jej owoce znacznie przybrała na wadze i smak. Alexander nazwał go Chiński agrest i bardzo szybko nowy owoce rozprzestrzenił Nowej Zelandii.

Gdy Chiński agrest stała się ważnym artykułem eksportowym kraju, postanowiono zmienić jego nazwę na wszystkich znanych w dzisiejszych czasach kiwi. Nazwa okazało się, ze względu na podobieństwo «upierzenie» owoce z ptaka kiwi, godło wyspiarskiego kraju.

Teraz kiwi jest uprawiana nie tylko w Nowej Zelandii, ale także w Chinach, Chile, USA, Włoch, Francji i wielu innych krajach ciepłych. Eksperymenty rośnie kiwi w Rosji, na wybrzeżu Morza Czarnego, Kaukazu.

Kiwi mają charakterystyczny owalny kształt. Skórka dojrzałych brązu, pokryte drobnym fuzz. Jeśli owoc jest cięty, a następnie Twoje oczy będą otwarte miazgi jasne Szmaragd z mnóstwem małych czarnych ziaren otaczające światło zielone serce.

Owoce aktinidii dziko ważyć nie więcej niż 30 gramów, ale dzięki właściwej selekcji kiwi ma masę do 100, są bogate w witaminy i mikroelementy i mają doskonały smak. Dojrzałe owoce są lekko po naciśnięciu zapach mieszanki smaków banana, cytryny i truskawki, i smak soczyste i słodkie. Niedojrzałe owoce są zbyt twarde w dotyku i być na bieżąco z nich po prostu trzeba się położyć na kilka dni.

Mineralne i witaminy skład kiwi

Kiwi – diety owoców, a także bardzo przydatne. 100 g pulpy owoców zawiera średnio:

Witaminy:

Minerały:

Kalorii kiwi jest 61 – 65 kcal na 100 g masy, co sprawia, że ​​owoc ten jest doskonały produkt dietetyczny.

Owoce aktinidii jedno z pomocą tradycyjnej medycyny chińskiej. Są one stosowane w leczeniu wielu chorób w przewodzie pokarmowym, w celu zapobiegania tworzeniu się kamienia, redukcja zwiększona nerwowy pobudliwość oraz ogólny stan zdrowia.

Kiwi jako godny spadkobierca chiński agrest jest zalecany w profilaktyce i leczeniu wielu chorób.

Ze względu na wysoką zawartość potasu kiwi zalecany do zwalczania nadciśnienie, zakrzepica i innych chorób sercowo-naczyniowych.

Istnieje również użyteczne właściwości kiwi obejmują:

  • Normalizacja przewodzie pokarmowym
  • łagodzeniu objawów niedoboru jodu (na skutek obecności potasowej)
  • Działanie przeciwbakteryjne i przeciwutleniacz
  • właściwości przeciwnowotworowe
  • poprawić strawność białek
  • szybkie przywrócenie siły fizycznej i poprawy efektywności

Kiwi jest powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym. To zdrowe owoce – podstawą wielu produktów kosmetycznych do pielęgnacji skóry. Kiwi przyczynia się do jej odmłodzenia, nawilża, napina i wygładza zmarszczki, usuwa pory, przywraca elastyczność i napięcie.

Według licznych badań, naukowcy polecam zrobić kiwi w codziennej diecie. 2-3 kiwi dziennie, a po 4 tygodniach, większość oczywistych zmiany opisane powyżej. Jest udowodnione, że w tym okresie o 18% mniejsze ryzyko zakrzepów krwi i obniża poziom 15% «zły» cholesterolu.

To ciekawe

Liczba sprzedaży kiwi w Europie zajmuje drugie miejsce wśród owoców tropikalnych, ananas po prawej w tyle.

W domu kiwi – Chiny, lokalne hodowcy próbują uprawę owoców z ciałem ruby.

Share →