Ćwiczenia na ból pleców lub gimnastyki terapeutycznych w osteochondrozy ...

Ćwiczenia na ból pleców lub gimnastyki terapeutycznych w osteochondroza odcinka lędźwiowego i przepuklin

SummerBody Działacz

SummerBody Działacz

Terapeutyczne ćwiczenia na ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Terapeutyczne ćwiczenia w chorobach kręgosłupa lędźwiowego jest przypisany do pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe nie tylko lędźwiowego, ale sakralny kręgosłup. Kompleksy ćwiczenia powinny być wykonywane tylko w okresach osłabienia bólu i przerwał jej wygląd.

Kompleks 1

Ćwiczenia złożone mające na celu wzmocnienie mięśni ciała, a także wzmocnienie kręgosłupa i przywrócić jego aktywność funkcjonalną.

1. Głównym rozwiązaniem. I. n -. Leżąc na plecach z rękami po bokach i ramiona lekko zgięte w kolanach. Bez przerywania oddychania, rozciągnąć mięśnie brzucha, tak że znaleźli twardości, do testowania twardości mięśni dłoni leżał na brzuchu. Podczas ćwiczenia należy zginać kręgosłupa lędźwiowego lekko w górę.

Ćwiczenie powtórz 10-15 razy.

Wersja lekka. I. n -. Leżąc na plecach. Ponadto, w ramach wykonywania prowadzi się, jak w głównym przykładzie wykonania.

Do następnego ćwiczenia powinny rozpocząć się dopiero po opracowaniu tego ćwiczenia.

2. Głównym rozwiązaniem. I. n -. Leżąc na plecach z rękami wzdłuż ciała. Górna część ciała lekko uniesione, nie odrywając stóp od podłogi. Pozostań w tej pozycji przez 10 sekund. Następnie podejmuje pozycję wyjściową.

Zrób sobie przerwę od 5-10 sekund. Ćwiczenie wykonywać 10-15 razy. Liczba powtórzeń ćwiczeń może być zwiększona, jeżeli pacjent nie pojawia się ból w plecach i mięśni brzucha.

Wersja lekka. I. n -. Leżąc na plecach z bezpośredniego połączenia z zamkiem w dłoniach. Unieś górną część ciała i sprawował tę funkcję przez 10 sekund. Po 5-10 sekundy przerwy ponownie powtórz ćwiczenie.

Wykonaj ćwiczenie 10-15 razy.

Opcja Zaawansowane. I. n -. Leżąc na plecach z założonymi rękami na głowie. Ćwiczenia wykonywane w jego podstawowej opcji.

3. I. n -. Leżąc na plecach z kolana lekko ugięte nogi, jego prawa ręka spoczywa na lewym kolanie. Lewa noga zgięta, spoczywa na kolanie prawą ręką, co zapobiega jego zbliżenia do głowy. Ćwiczenia wykonywane są z siłą do 10 sekund. Zrób przerwę na około 10-15 sekund, w czasie których w pełni zrelaksować mięśnie nóg, tułowia i ramion i powtórz ćwiczenie.

Ćwiczenie należy powtórzyć 5-10 razy.

Kompleks 2

Ćwiczenia zalecane w chorobach przewlekłych sakralnej i lędźwiowego i ostrych form choroby kręgosłupa lędźwiowego. Kompleksowe ćwiczenia przyczyniają się do rozwoju całej elastyczności kręgosłupa, jak również wzmacnianie mięśni pleców.

1. I. n -. Leżąc na plecach z rękami po bokach i ramiona lekko zgięte w kolanach. Stopy umieścić na podłodze po prawej stronie, w górnej części tułowia i głowy w lewą stronę. Kręgosłupa podczas ćwiczeń powinien wystarczająco silny, aby zginać w miejscu lędźwiowego. W tym położeniu, pozostają nie więcej niż pięć sekund. Możesz dodać zmianę światła. Następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Powtórz ćwiczenie z nogi na podłodze po lewej i górnej części tułowia i głowy skręcił w prawo. W tej sytuacji pozostają na 5 sekund, a następnie powrócić do pierwotnej pozycji. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Podczas ćwiczeń należy przestrzegać oddech: jeśli zmienisz wdech, a na zakrętach – wydech.

Wersja lekka. I. p. Taka sama jak w głównym przykładzie wykonania. Stopy muszą przełożyć go na prawo, a następnie po lewej stronie, nie przerywając łopatki z podłogi i bez obracania górnej części ciała i głowy w przeciwnym kierunku.

2. I. n. – Klęcząc przed krześle lub innego wsparcia, kładąc obie dłonie na jej temat. Jak to możliwe, aby garbić górę. Ta sytuacja jest na 5 sekund, a następnie odchylić.

Ćwiczenie powtórz 5-10 razy. Wykonywanie ćwiczeń zatrzymać wygląd bólu pleców.

3. I. n. – Stojąc na czworakach lub klęczy przed krześle, położyć na głowie i rękach. Powrót w wolnym tempie jak najwięcej zginać się w lewo i następnie w prawo. Kiedy jesteś ból pleców ćwiczenia, aby zatrzymać.

Ćwiczenie wykonaj 5-10 razy.

Kompleks 3

Zestaw ćwiczeń jest przypisany w obecności ostrego bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, a także przewlekłych i ostrych form choroby sakralnej i lędźwiowego. Z powodu ćwiczeń rozłącza kręgów powoduje zmniejszonym ciśnieniem szczególnie wrażliwe na ból tkanek.

1. I. n. – Stojąc przed otwartym i stałym drewnianym klinem drzwi. Połóż ręce na górnej krawędzi drzwi. Nogi lekko ugięte w kolanach i powiesić na drzwiach. W takiej sytuacji pozostają na 60 sekund.

Następnie zrobić przerwę 10 minut. Ćwiczenie wykonywać 2 lub 3 razy dziennie.

2. W tym ćwiczeniu musisz poprzeczkę. I. n. – Trzymaj się na wyprostowanych rękach. Ostrożnie obrócić w pierwszą w prawo, a potem w lewo. Mięśnie szyi i do tyłu w tym samym czasie musi być całkowicie rozluźnione, że. Przez napięcie znacznie zmniejsza efekt rozciągania kręgosłupa.

Pozostań w tej pozycji przez 60-180 sekund. Czy ćwiczenia powinny być 3-4 razy dziennie.

Share →