Ćwiczenia na szyi

Ćwiczenia na szyi

Wydanie

bodymaster.ru

Jeśli ogromnych bicepsów i mięśni piersiowych – tego zewnętrznego piękna, silna szyja – to konieczność! Oto kilka ćwiczeń i treningów dla pompowania silne szyję.

Jeżeli obudziłeś się dziś rano, czujesz sztywność karku, wiesz, że jest to pierwszy dzwonek alarmowy. Nadszedł czas, aby nauczyć się jak huśtawka szyję, by pozbyć się dyskomfortu!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego czuje się nie tylko na szyi, ale w (ramię) mięsień czworoboczny i naramienny? Odpowiedź jest prosta: wszystkie one należą do szyi. Ponieważ te grupy mięśni wspiera głowę, muszą opracować i regularnie ćwiczyć.

W tym artykule znajdziesz trening siłowy, składający się z najbardziej skutecznych ćwiczeń, które pozwala zapomnieć o nastolatków cienką szyję i dekolt potężne pompy rzeczywistym sportowca!

Który należy pobrać mięśnie szyi

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia bólu i urazu trenować mięśnie te będą przydatne dla wszystkich. Większość z nas już dziś siedzący tryb pracy przy komputerze, w tym przypadku, pompowanie mięśni szyi, aby zapobiec osteochondroza szyjki macicy. Silne szyi zmniejsza ciśnienie, które można dać jej ból i ostrzega, jeśli są przez długi czas były w niezręcznej sytuacji.

Ponadto, w trakcie sytuacji stresowej i szyi mięśni trapezy są napięte, a silne mięśnie jego niższa. Aby zmniejszyć stres – bardziej rozciągnięty.

Sportowców w wszystkich sportów sztuk walki (zwłaszcza) uważają, że napompowane mięśnie szyi są bardzo pomocne. Nie tylko chronią przed kolizjami w sportach kontaktowych, ale także może zapobiec wstrząs mózgu od ciosów. W MMA, brazylijskiego Jiu Jitsu i innych sportów walki bolesne posiada i uchwyty szyi – to częste zjawisko, tak że szyja Pompa potężne jest ważne nie tylko piękna, ale również w zapobieganiu związanych obrażeń.

Mosty zapasy na ziemi, gdy trzeba zachować na szyi, nie tylko swoją wagę, ale ciężar wroga, byłoby nie do pomyślenia bez silnych mięśni.

W kulturystyce, mocna szyja zapewnia stabilność przy wykonywaniu złożonych ćwiczeń z wagi ciężkiej, takich jak w przysiadu i martwego górnej głowicy bloku. W codziennym życiu jest ważne, aby być w stanie spojrzeć na ziemi, i dalej, a nawet po prostu patrzeć! I wreszcie, zgadzam się na budowę mięśni szyi przyciąga wzrok, bo silny szyi – na znak twardziela!

Cechy anatomiczne mięśni karku

Stanowią podstawę kręgów szyi, siedem połączonym, mobilności, zapewniamy im szczególnej struktury oraz obecności mięśni. Wszystkie mięśnie szyi dzieli się na trzy grupy: powierzchowną, środkową i głębokie.

Mediana mięśnie są odpowiedzialne za pracę szczęki i gardła. Głębokie mięśnie szyi są podzielone na bocznej i predpozvonochnuyu grupy pełniącej funkcję pochylenia do przodu i na boki. Włączyć je, na przykład, w trakcie rozgrzewki przed treningiem na inflację, powiedzmy, ramionach, podczas wykonywania głowa odchyla się tam iz powrotem, a z boku na bok.

Boczne mięśnie szyi zapewniają rozciągliwość i tworzą jej szerokości, tworząc pakiet mięśni tuż nad obojczykiem. Kulturyści mają tendencję do swing to mięśnie szyi, gdyż zapewnia pełną rozwój tyłu i pięknej, symetrycznej widok z przodu. Badanie wszystkich mięśni szyi bardziej widoczne mięśnie promuje czworoboczny i zapewnia dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa.

Niestety, wiele programów szkoleniowych nie obejmują ćwiczenia na szyi. Najlepiej, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki na mięśnie szyi muszą przeznaczyć osobne ćwiczenia, czy sobie z nimi radzić po skupionej pracy w prasie lub przedramienia w te dni, kiedy nie trenujesz główne części ciała.

Sposób budowy mięśni szyi

Pamiętaj: w ćwiczeniach na szyi jest bardzo ważną technikę i bezpieczeństwo, obrażenia tych mięśni może prowadzić do przewlekłego bólu. Pracuj uważnie i – co ważne – nie na pełnych obrotach.

Jeśli twoje mięśnie szyi nie są wystarczająco elastyczne i zakres ruchu nie jest duża, w żadnym wypadku nie wzmacnia ruch i nie działają z oporem. W tym przypadku, należy zasięgnąć porady lekarza.

Rozgrzewka ćwiczenia na mięśnie szyi

Trening siłowy dla mięśni szyi zawsze zaczynał się odpowiednie rozciąganie. To przygotuje mięśnie do dalszego stres, zwiększyć swoją siłę i pozwala na lepszą kontrolę amplitudy ruchów. Podczas każdej czynności pozostawać przynajmniej 8 sekund, a w każdym położeniu punktu rozciągnięcia.

Powtórz rozciąganie co najmniej dwa razy, zanim pompowanie szyję.

Wygiętej szyi

Stań prosto lub siedzieć z wyprostowanym kręgosłupem. Trzymaj dłonie na górze i nacisnąć delikatnie, przechylając głowę na podłogę. Podczas normalnego zakresu ruchu brodzie powinny dotykać klatki piersiowej, szczękę, a tym samym są zamknięte.

Szyje boczne

Stań prosto lub siedzieć z wyprostowanym kręgosłupem. Trzymaj rękę za głowę po przeciwnej stronie i lekko naciśnij, przechylając głowę na bok. Pomóż sobie, starając się dotknąć ucha do ramienia.

Ale większość utrzymać ramiona opadające i ich nie podnosić.

Teraz, gdy są rozgrzane, można rozpocząć ćwiczenia wzmacniające i pompa potężny kark. Ten trening jest użycie mocy obciążenia więc odpowiedzialne podejście do wyboru wagi – tak, że można kontrolować swoje ruchy w każdym czasie.

Trening siłowy do pompowania szyję

Czy ćwiczenia na dni szkoleniowych trapezów górnej części pleców. i ćwiczenia na delta – w czasach przetwarzanie klatki piersiowej lub ramion.

Oczywiście, «netto» ćwiczenia na szyi – to podnosi głowę wagi leżenie na plecach lub brzuchu, można wykonać w dowolnym dniu odpoczynku lub podczas pracy na innych częściach ciała. Te ćwiczenia są proste, ale są naprawdę w stanie pompować mięśnie szyi. Poznać je lepiej!

Podnosząc głowę leżącego obciążenia

Połóż się na brzuchu na prostej ławce. Głowy, szyi i górnej części klatki piersiowej powinny być zawieszone. Trzymaj ręce tarczowe na głowie, podczas inhalacji powoli schylić głowę.

Na wydechu, powoli unieś głowę do półkolistego toru.

Podnosząc głowę w pozycji leżącej obciążenia

Ćwiczenie powinno być podobne do poprzedniego, z tą tylko różnicą, że leżysz na ławce z powrotem. Głowy, szyi i górnej części klatki piersiowej są zawieszone. Trzymaj ręce tarczowe na głowie, podczas wdychania wolno schylać głowę na wydechu – powoli podnosić przez półkolistą trajektorii.

Pamiętaj, że podczas treningu na inflację mięśnie szyi nie może pracować z najwyższą masy lub rozpocząć szkolenie bardzo dokładnie, jak duże ryzyko szkodzić szyi.

Wykonywanie tych ćwiczeń na szyi pompy co tydzień lub dwa. Jeśli ćwiczysz regularnie, mogą być zawarte w jednym z treningów. Nie wymagają specjalnego sprzętu, dzięki czemu można łatwo przenosić je nawet w domu. stosując jako obciążenie, jak na przykład butelki z tworzywa sztucznego wody lub dużą słownik techniczny.

W kontekście hali zaleca, aby spróbować tej siły szkolenia szyi. Jeśli nie ściśle przestrzegają ilości pracy do wykonania ćwiczenia izolacji lepiej w dużym zakresie powtórzeń, na przykład, około 3 zestawy po 12 powtórzeń. W miarę postępów, można dodać jeszcze jedno podejście.

Share →