Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy

Ćwiczenia naprawdę pomóc. I już widzę rezultaty. Mogę o wiele bardziej skutecznie monitorować pracę organizmu.

Anna

Główną metodą niefarmakologicznego leczenia łagodnych i kroplówki moczu są ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy.

Poprawę obserwowano w prawie 70% osób borykających się z nietrzymania moczu (przejdź do "Rodzaje", aby dowiedzieć się więcej o tym, jak i dlaczego rozwój płuc i dróg kroplówka). Dzieje się tak w wyniku wzmocnienia mięśni, które wspierają pęcherza. Ale pamiętaj, aby uzyskać wyniki, trzeba radzić sobie z regularnie, bez przerw.

Kegel ćwiczenia z lekkim lub moczu na skropliny

Do tej pory praktyka lekarska skuteczne i uznaną metodą leczenia łagodnego i kroplówki moczu jest ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy.

Ćwiczenia Kegla są uważane za najbardziej prosty i łatwy sposób na ćwiczenie mięśni odpowiedzialnych za wydalanie moczu. Kompleks obejmuje szkolenia, które pomogą zapobiec płuc i ściekową moczu lub zmniejszyć jego przejawy zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Uważa się, że mimowolne odprowadzanie kropli moczu u kobiet związane z ciążą i porodem można zapobiec, jeśli regularnie wykonywać specjalny zestaw ćwiczeń.

Kompleks obejmuje ćwiczenia Kegla szkolenia różnego rodzaju trudności, pomagają wzmocnić mięśnie dna miednicy. Musi być prowadzona w sposób ciągły i regularnie, stopniowo zwiększając złożoność i czas trwania. Ćwiczenia z światła i kroplówki moczu są równie skuteczne dla obu płci. Należą do nich:

  • Powolne ściskanie. To ćwiczenie ma na Kegel napięcie mięśni, które są wykorzystywane, aby zatrzymać proces moczu. Niezbędne do szczepu liczyć do trzech, a następnie zrelaksować.

    Podczas relaksu i policz do trzech, a następnie obciążania mięśni. Z biegiem czasu, stres może zwiększyć czas do 5-20 sekund. Trudniejszy poziom wykonania od światła i kroplówki moczu u mężczyzn i kobiet jest tak zwana winda. Ta osoba uchwyty mięśnie stopniowo z użyciem niewielkiej siły (1 „podłogi”), dalsze relaks im mocniej ściska i trzyma 3-5 sekund.

    Następnie wyższy „poziom”, który zwiększa również czas trwania napięcia itp Po dotarciu do „podłogi” 4-7 „zejście zaczyna powoli” w odwrotnej kolejności z wyższego napięcia na dłuższy okres do mniej intensywnego skurczu mięśni.

  • Zmniejszenie. Ten rodzaj ćwiczeń polega na przemian tak szybko jak relaksu i skurczu mięśni.
  • Wyrzutowej.

    Ćwiczenia Kegla tego typu towarzyszy napięcie mięśni, które są aktywowane, gdy osoba stara. U kobiet, kompleks z lekkiego i kroplówki moczu jest podobne do prób stolca lub porodu. Mężczyźni muszą podjąć wysiłek, jak przy oddawaniu moczu lub stolca.

Ćwiczenia, aby pomóc tym, którzy są diagnozowane płuc i moczu kroplówkę, powinien zacząć przeprowadzać stopniowo. Aby rozpocząć, należy zwolnić ucisk 10 powtórzeń do 5 razy dziennie.

Po opanowaniu najbardziej poziom Kegel wykonuje się mimowolnymi kropli separacji moczu, można przejść do bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Zatem, jeden tydzień regularnego wysiłku fizycznego wykonania każde podejście może być dodany do 5 powtórzeń aż do osiągnięcia liczby 30. Następnie konieczne wykonywanie 150 ćwiczeń codziennie w celu utrzymania napięcia mięśni.

W tym samym czasie można spróbować nacisnąć i kurczenie.

Jak ćwiczyć

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z lekarzem.

1. Pozycja wyjściowa – stopy rozstawione na szerokość ramion. Ręce obsługuje pośladki. Następnie rozciągnąć mięśnie dna miednicy w górę wewnątrz.

2. Pozycja wyjściowa – nacisk na kolana (na czworakach), głowa spoczywa w jego rękach. Następnie rozciągnąć mięśnie dna miednicy w górę wewnątrz.

3. Pozycja wyjściowa – leżąc na brzuchu. Jedna noga zgięta w kolanie. Wykonaj naprzemiennie napinając i rozluźniając mięśnie dna miednicy.

4. Pozycja wyjściowa – leżąc na plecach, nogi zgięte w kolanach i slgeka rozwiedzionych w ręku, obcasy na podłodze. Jedna ręka spoczywa na dolnej części brzucha, druga pod łup – tak można poczuć, że zmniejszył żądaną mięśni. Następnie napnij mięśnie dna miednicy, wyciągając je.

5. Pozycja wyjściowa – siedząc ze skrzyżowanymi nogami na prosto. Następnie rozciągnąć mięśnie dna miednicy w górę w kierunku środka, jakby biorąc je z podłogi.

6. Pozycja wyjściowa – stopy rozstawione na szerokość ramion, resztę ręce na kolanach. Powrót powinna być prosta i rozciągnąć mięśnie dna miednicy w górę wewnątrz.

Regularne ćwiczenia Kegla nie wymagają osoby jakichkolwiek dodatkowych umiejętności i wysiłku. Żaden z innych nie będą zauważalne, że wykonanie tego kompleksu, zrobić kompresję i redukcja może być w każdym czasie dogodnym dla Ciebie. Engage Arnold Kegel procedury, a wynik nie jest długo czekać!

Share →