Cyklamen: sadzenie i utrzymanie

Cyklamen: sadzenie i utrzymanie

autor Białym NV autor zdjęcia

Popularność cyklamen – to wspaniałe rośliny kwitnące – ponad wzrostem roku. Na wspólnej kultury pokoju są dwa rodzaje cyklamen perski cyklamenu i Europie. To jest inny rodzaj podbijając piękne oryginalne kwiaty. Perskie kwiaty cyklamen w zimie, gdy niektóre rośliny kwitnące jasny radość.

Cyklamen to wieloletnia, pędy podziemne tworzące. Bulwy płaskim zaokrąglona forma do 15 cm średnicy. Żarówka ma tylko jeden punkt wzrostu, a to prowadzi do uszkodzenia roślin śmierć.

Jasne kwiaty cyklamen – silne słońce. W kolorach cyklamen mieszka słońca, radości i inspiracji. Ta roślina jest mieć w swoich domach, w których żyją lub są często ludzie emocjonalne z miękkiego, giętkiego, zmienny charakter, są w dużym stopniu uzależnione od nastroju, opinii innych.

Solar cyklamen kwiaty uwolnić zamkniętą energii. Dzięki Cyklamen w domu, aby stworzyć miłą atmosferę, jest pragnienie, aby zrobić coś dla siebie mili.

Radykalne ciemne zielone skórzaste sercowate liście są rozmieszczone na długich ogonkach do 30 cm i mają szaro srebrny wzór dekoracyjny.

Bardzo oryginalne kolory: szpiczaste, zakrzywione do tyłu, czasem otoczone płatki stworzyć wrażenie, że stado egzotycznych motyli krąży nad zakładu. Paleta kolorów jest bardzo szeroki: hodowane hybrydy z białych kwiatów, cała gama odcieni różu do ciemnej czerwieni, bordo, fiolet. Kwitnienia, utrzymuje się przez dłuższy czas, aż do 3,5 miesięcy. W zależności od rodzaju pokoju i rozkwitu warunkach można rozpocząć w drugiej połowie października i potrwają do końca marca. Bardzo często na cyklamenu odpowiedzieć jak kapryśna i trudna do hodowli roślin.

W rzeczywistości, Cyklamen skromny, i kilka wymogów, które nakłada się w nim kulturę, to jest bardzo łatwe do spełnienia.

Podczas kwitnienia cyklamen potrzebują światła, ale nie słoneczne i chłodne warunki. Optimum temperatury dla okresu zimowego 10 – 14 stopni Celsjusza. Przy wyższej temperaturze roślina źle reaguje. W przypadku cyklamenu wysokiej temperaturze otoczenia należy rozpylać wody na co dzień, ale upewnij się, że woda nie dostanie się w strefie kiełkowania bulw i kwiaty.

Oświetlenie: kwitnący cyklamen kocha dobrego oświetlenia, ale musi być na wiosnę (gdy kwitnienia był opóźniony) chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jestem w domu (okna wychodzące na zachód), aby wprowadzić dodatkowe Kurtyny na oknach perkalu, które po południu w lecie, późną wiosną i wczesną jesienią bliskiej; Ten cieniowania wystarczająco cyklamen.

Cyklamen podlewane równomiernie, nie wysusza i unikanie wody stojącej w doniczce, należy bronić miękkiej krawędzi doniczki w wodzie (woda nie powinna wchodzić do strefy kiełków). W żadnym przypadku nie pozwól wody do rozety liści. Uschnięte kwiaty i pożółkłe liście nie można wyciąć nożem lub nożyczkami, tylko "odkręcić" bardzo ostrożnie, starając się nie uszkodzić powierzchni zarazków.

Po całkowitym zakończeniu kwitnienia pod koniec wiosny, w okresie cyklamenu odpoczynku, dopóki bulwy czerwca pozostanie pusty. Zazwyczaj, tak szybko, jak liście zaczynają żółkną, podlewanie jest znacznie zmniejszona, ale nie całkowicie, podlewać od czasu do czasu, nie pozwalając wysychają glinianego śpiączkę. Cyklamen korzenie nie umierają, a pozostają żywe. Lepsze podczas reszty podlewania z palety.

Garnek z ziemniakami umieszczonych w zacienionym miejscu okna lepiej usunąć.

Po młode liście zaczynają się pojawiać, zazwyczaj od czerwca do sierpnia, Cyklamen są przeniesione do nowego glinianym mieszanką ziemi liści, humus, torfu i piasku (3: 1: 1: 1). Mieszanina gleby, aby uniknąć zanieczyszczenia przez szkodniki cyklamenu, musisz parze. Może być stosowany do transplantacji zakończeniu mieszaniny gleby ze sklepu, bardziej nadaje się do mieszaniny cyklamenach "Tulip",

Po przeszczepie, Cyklamen ponownie umieścić w oknie.

Należy pamiętać, że przeszczep nie może być całkowicie pogrzebać bulwę. Jedną trzecią lub nawet połowę bulwy powinien znajdować się powyżej powierzchni gruntu, co korzystnie wpływa na przyszłe roślin kwiatowych. Doniczki dla cyklamen powinien być wybrany w zależności od wieku z cebulek. Cyklamen nie lubią duże garnki, są w dużych donicach kwitną słabo, zaczynają gnić.

Konieczne jest zatem dla małych cebulek (w wieku 1 – 1,5 roku), aby wybrać średnicę garnka z 7 – 8 cm, pędy podziemne dla 2 – 3 lat od średnicy garnka. 14 – 15 cm przestrzeni pomiędzy podłożem a krawędzi bańki puli powinna wynosić nie więcej niż 2 – 3 cm , Jest to bardzo ważne w sensie cyklamen. Przesadzanie cyklamen, pamiętaj, że bryła ziemi z korzeniami w dolnej części główki nie powinny zostać zniszczone, to najlepiej przesadzić rośliny z tego nierówne.

1 miesiąc po przeszczepie, Cyklamen mogą być karmione; lepiej użyć gotowego płynu nawożenie słaby mieszaniny. Nawożenie wydatki 1 na miesiąc przed końcem kwitnienia.

Gdy żądany tryb, i zgodność z zasadami treści cyklamenu może wytwarzają rocznie kilkadziesiąt piękne kwiaty dla 20 – 25 lat.

Możliwe problemy:

1. pożółkłe liście, kwiaty, mocne i zdrowe.

Przyczyna: Najbardziej prawdopodobną przyczyną – ciepłe, suche powietrze. Cyklamen nie tolerują temperatury powyżej 17 stopni. Inne przyczyny mogą być niewystarczające podlewania lub zbyt jasny słoneczny.

2. śmierć rośliny, łodygi i liście są miękkie i zgnilizna.

Powód: stojącej wody w glebie, zwłaszcza w kontakcie z wodą na górze bulwy. Nie wylać wodę na górną część kiełków bulwy!

3. krótki okres kwitnienia.

Powód: wiele możliwych przyczyn, najprawdopodobniej – zbyt wysokiej temperaturze, niewłaściwego nawadniania i suchego powietrza. Nawozić regularnie w okresie wegetacji oraz w okresie kwitnienia.

4. zdeformowane, małe liście.

Powód: cyklamowy roztocza lub mszyce. Kiedy widzisz szkodniki trzeba umyć liście tygodnika owadobójcze mydła (mydło może być stosowane dla zwierząt). Dodatkowo, można rozpylać żadnych środków owadobójczych, mieszkanie jest lepiej używać leku "Fitoverm" lub "Agravertin" ponieważ nie ma zapachu.

Nina Biały

Wszystkie cyklamenu Online

Share →