Cykoria roślina lecznicza zwykła

Cykoria roślina lecznicza zwykła

Cykoria Często: Opis botaniczny.

Leczniczy wieloletnich wysokość roślin 0,15-1,20 m. Charged do rodziny astrowatych. Łodyga pokryta jest krótkie włosy rzadkie, rozgałęzione, wyprostowany, selera. Liście są naprzemianległe, siedzące, ostrych zębach. Kwiaty tej rośliny są zbierane w koszach umieszczonych na końcach łodyg i kątach liści, trzciny, jasny niebieski, kwiat, w lipcu – sierpniu.

Owoce – niełupki krótkie filmy grzywkę, dojrzewają od sierpnia do września.

Wspólne zdjęcie z cykorii.

W przypadku, gdy instalacja jest powszechne?

Zwyczajne cykorii powszechne w europejskiej części Rosji, a także w Zachodniej Syberii i Azji Środkowej. Rośnie jako chwast w ogrodach, ale także na łąkach, Działki, i po prostu na uboczu.

Zbioru.

W celu wytwarzania leków używać ziół i korzeni cykorii. Cykoria trawy zbierane w czasie kwitnienia roślin. Jest suszy w przewiewnym miejscu lub w słońcu. Korzenie zapas spadek. Wykopać, odciąć antenę części instalacji, oczyścić z ziemi, a następnie umyć w chłodnej lub zimnej wody. Grube korzenie tnie się wzdłużnie, a następnie suszy się w temperaturze 40 – 45 ° C w suszarce lub w cieniu na zewnątrz.

Okres przechowywania surowców – 2 lata.

Cykoria Wspólna skład chemiczny.

Korzenie cykorii zawierają zwykłe gorzki glikozyd inuliny intibin, cholinę, cukry i żywice. Liście roślin leczniczych wszedł glikozydy i inulinę, i kwiaty zawierają cykorię.

Cykoria wspólnych właściwości.

Wspólne cykorii wzmacnia oddzielenie żółci i poprawia apetyt, jak również właściwości ściągające, przeciwzapalne i moczopędne.

Cykoria Często: aplikacja.

Roślin leczniczych cykoria zwyczajna zmniejsza drażliwość nerwowy, zwiększa apetyt, zmniejsza ilość cukru w ​​moczu.

Tradycyjna medycyna wykorzystuje lecznicze kłącza roślin z kamieni żółciowych, nerek i metabolizmu mineralnego naruszenia, dna moczanowa, artretyzm i reumatyzm.

Cykoria pobudza oddzielenia żółci, oczyszcza nerki i wątrobę, skutecznie działa w zwolnionym trawienie, odbijanie, wzdęcia.

Cykoria Często: leczenie.

Napar z dyskinezy żółciowej.

Puchar wrzącej piwny wody za łyżeczkę ziół roślin, nalegać, a po ochłodzeniu, wlać przez gazę. Pić 30 minut przed posiłkiem dwa razy dziennie na pół szklanki.

Napar na otarcia.

Puchar piwny wrzącej wody 2 łyżeczki ziela cykorii, nalegać, odcedzić przez gazę. Użyj jako balsam na obolałe miejsca z wypryskiem i czyraki.

Rosół.

Szklance przegotowanej ciepłej wody zraszanie łyżeczka rozdrobnionych korzeni cykorii, a następnie gotować na wolnym ogniu przez około 10 minut na małym ogniu, ostudzić, filtr. Pić 2-3 razy dziennie po pół szklanki.

Rosół z chorobami wątroby.

1/2 litra wrzącej wody wlać 2 łyżki korzeni cykorii i gotować na małym ogniu przez około 15 minut, jasny bulion, przecedzić przez gazę. Następnie dodać łyżeczkę octu jabłkowego i 2 łyżki miodu. Zjeść gorący bulion.

Rosół z reumatyzmem.

Szklanka przegotowanej ciepłej wody oblać 40 g korzenie cykorii. Ponadto, musi być ogrzewany w ciągu pół godziny w temperaturze 100 ° C w łaźni wodnej. Podczas tego procesu, lek musi mieszać bulionu a następnie odsączono przez gazę.

Weź przed posiłkiem 3 razy dziennie na łyżce.

Odwar do użytku zewnętrznego.

Wlać filiżankę wrzącej wody 3 łyżki posiekanej cykorii zioła i gotować przez około 20 minut na małym płomieniu ognia. Domagaj 08:00 w ciepłym miejscu, a następnie odcedzić. Skorzystaj z utratą włosów na tarcie w swoich korzeniach.

Cykoria Często: przeciwwskazania.

Korzenie roślin leczniczych cykorii zwykłym nie mają wyraźnych skutków ubocznych i nie są toksyczne, ale z długotrwałego stosowania może wywołać intensywne wydzielanie soku żołądkowego i wydalanego moczu. Dlatego jest przeciwwskazane w leczeniu ostrego zaostrzenia dwunastnicy i wrzody żołądka.

– Proszę zostawić swój komentarz poniżej! Ważne jest, aby poznać Twoją opinię! Thank U!

Share →