Czerwona koniczyna. Zastosowanie i właściwości użytkowe

Czerwona koniczyna. Zastosowanie i właściwości użytkowe

Czy wiesz, co dyatlina? Koniczyna czerwona lub poszarpane chleb? Nie wiem i nie widzi?

Ale to wszystko jest tak kochany przez ludzi, koniczyna czerwona, a mimo to się nazywa koniczyna czerwona. Zastosowanie tej rośliny różne. To ma masę przydatnych właściwości, i stosowane w wielu obszarach naszego życia.

Od czasów starożytnych, koniczyna stosowany do barwienia tkanin, chleba, zup sałatek i innych potraw. Ze względu na powszechne stosowanie, niezwykle popularne wśród ludzi stał roślin koniczyny. Stosowany w medycynie ludowej, jak również.

Roślina ta należy do rodziny motylkowatych. Użyj wszystkich swoich częściach nadziemnych, ale najczęściej jest to kwiaty, które są zbierane na początku kwitnienia. Bardzo dokładnie wysuszone, zapobiegając wysychaniu i przechowywać w chłodnym miejscu nie dłużej niż dwa lata.

Lepki, gojenie ran, ściągające, żółciopędny, moczopędne, przeciwbólowe, wykrztuśne, przeciwzapalne i antyseptyczne działanie ma czerwoną koniczynę. Jego zastosowanie jest tak wielka, ponieważ zawiera wiele cennych substancji. Ten tyrozyna, hypoksantyna, ksantyny i asparagina, są w formie pisemnej. Palmitynowy, oleinowy i Leonow. Wiele kolorystyka i garbniki.

Tłuszcz i olejku. I biochanina żywicy, saponiny, kwasy organiczne, karoten, steroidy pratenzol, glikozydy hydrochinon oraz flawonoidów. Ponadto, istnieją różnorodne witaminy B, K, E i C.

Naukowych w medycynie do czasu użycia koniczyny czerwonej, których użytkowanie przez ludzi, w przeciwieństwie, jest bardzo uniwersalny. Ponadto, jest on doskonałym roślin miód i pastewnych, przez długi czas z jego pomocy w leczeniu poważnych chorób, takich jak zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, przeziębienia, astma różnych, anemii, zołzy i reumatyzm. Niezbędnym narzędziem czyraki, oparzenia i inne rodzaje zapalenia ropne rany i jest koniczyna czerwona. Obróbkę przeprowadza się za pomocą infuzji wytworzonego z powietrznych części się upewnić kolorów. Aby było to bardzo proste: należy wypełnić w wymaganej ilości suchej trawy przegotowanej wody i odstawić na godzinę.

Wielu uzdrowicieli polecam biorąc herbatę zamiast czerwonej koniczyny.

Leczenie nowotworów jajnika i zapalenia prowadzi się wywar wytworzonego z korzeni. Weź zmiażdżonych korzeni (jedna część) i wypełnić je z wrzącej wody (dziesięć części). Przechowywać w łaźni wodnej w ciągu pół godziny, filtruje się wymaganą ilość wrzącej wody do uzyskania objętości wyjściowej.

Dopuszczenie powinno być wykonane co trzy do 4: 00 łyżką, aż do całkowitego zaniku wszystkich objawów zapalenia. W miażdżycy, anemii i bulionu głowy zamiast herbaty można pić nie więcej niż trzy razy dziennie. Ponadto, jest to dobre dla oczyszczenia krwi. Najlepiej jest pić rosół na pół godziny – godzinę przed posiłkiem, z dodatkiem łyżki miodu do niego. Gdy ciężkie miesiączki, krwawienia i hemoroidy – to jest pierwszy środek. Dla płyny i okłady są również za pomocą bulionu, ale możemy podjąć świeże, przemywa liści, które są okresowo wymieniane na nowe. Mogą one być zbierane od połowy wiosny do jesieni.

Wiele osób korzysta z nich w sałatkach, marynowanych, zalać wrzącą wodą i pić zamiast szpinaku.

Kobiet karmiących piersią, aby zwiększyć ilość mleka jest również przydatna koniczyna czerwona. Przeciwwskazania on praktycznie nieobecne. Ale nadal nie jest to zalecane, aby użyć go w czasie ciąży, podczas ostrych chorób żołądka, ból w sercu, i biegunka. Eksperci nie polecam go dla osób z rakiem w estrogenów formularza.

We wszystkich innych przypadkach jest to bardzo przydatne, łatwo dostępne i skuteczne, jak to możliwe.

Share →