Czkawka u noworodków

Czkawka u noworodków

Z czkawka u noworodków prawdopodobnie zmierzyć każdy mamę. Zjawisko to jest powszechne, ale wiele kobiet, które stały się matkami po raz pierwszy, czkawka w noworodka prowadzi do nieporozumień i może powodować niepokój. Do tej pory lekarze nie mogą odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie „dlaczego noworodka czkawki?”.

Jednak w większości przypadków, czkawka u noworodków jest nieszkodliwe i nie powoduje wiele dolegliwości z dzieckiem.

Jednak, gdy dziecko czkawka, każda matka chce, żeby coś zrobić, aby pomóc i zatrzymać czkawkę. Aby to zrobić, najpierw należy zdefiniować czkawkę wywołujące czynnik i je wyeliminować. Głównymi przyczynami noworodków czkawki jest następujące:

 • Dziecko spragniony;
 • Dziecko na zimno;
 • dziecko połykać powietrze podczas karmienia;
 • Dziecko przeżywa wstrząs emocjonalny ostry – głośne, jasne światło, itp.;
 • przejadanie child – sposób rozciągnięty dzieci żołądka i membrana zmniejszone, co prowadzi do czknięcia.

Średnio atak czkawki u noworodków trwa około 10-15 minut. Jednakże, jeśli noworodka często i dłużej utrzymujące się czkawką, możliwe jest, że w jego ciele nie ma żadnych naruszeń. W niektórych przypadkach, długoterminowe czkawka u noworodków może wskazywać na zapalenie płuc, przewodu pokarmowego, urazy rdzenia kręgowego.

Dlatego, jeśli obserwuje się częste noworodka czkawki, że trwa więcej niż 20 minut, to jest konieczne, aby pokazać je lekarzowi.

Gdy czkawka u noworodków występuje skurcz przepony i jest charakterystyczny dźwięk. W chwilach, jak każda matka chce znać odpowiedź na pytanie „Jak zatrzymać czkawkę u noworodków?”. Istnieje kilka sposobów, aby dostarczyć dziecku tego zjawiska, ale z reguły, czkawka u noworodków nie wymaga specjalnego traktowania.

Jak zapisać noworodka czkawki?

 1. W większości przypadków u noworodków występuje czknięcie po jedzeniu. Jest to spowodowane faktem, że dziecko połykana powietrza.

  Aby zatrzymać czkawka dziecka powinny być oczerniany na ręce w pozycji pionowej, przyciskając go do siebie. Taka sytuacja przyczynia się do szybszego wyjścia z powietrza z ciała dziecka i zatrzymać czkawkę.

 2. Podczas długotrwałego czkawki dziecko powinno mieć wodę do picia z butelki lub piersi. Woda i mleko matki może powstrzymać czkawkę w krótkim czasie.
 3. Jeśli dziecko ma czkawkę podczas zimnych uchwytów, konieczne jest, aby szybko ciepło. Często powoduje czkawkę znalezieniem dziecka w całym.
 4. Aby zapisać dziecko czkawki z nim, można spokojnie porozmawiać, z dala od wzroku ekscytujące rzeczy. Ponadto, pokój powinien być przyciemnione światła i głośna muzyka nie znaleziono. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do czkawka dziecka.

 5. Niektóre dzieci zaczynają czkawki i płakać na widok obcych ludzi. Rodzice powinni ograniczyć zakres gości, czy nie pokazać im dziecko.

  Należy przestrzegać tej reguły zaleca się w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia.

 6. Aby zatrzymać czkawkę u noworodków, można użyć soku z cytryny lub silny napar z rumianku. Kilka kropli któregokolwiek z tych płynów potrzeby usuwania dziecko pod językiem.

Dziecko, często czkawka w każdym przypadku nie może objadać. W przeciwnym razie, to nieprzyjemne zjawisko może nabyć przewlekły charakter. Z reguły, do roku czknięcia staje się bardzo rzadko i nie powodują niepokój rodziców dziecka.

Share →