Czwartego tygodnia ciąży

Czwartego tygodnia ciąży

Czwarty tydzień ciąży jest ważnym okresem wczesnego tworzenia narządów (organogenezy) człowiek z przyszłości kształcie embrionu (embrionogeneza). Do 23 dni, począwszy od pierwszego skurczu serca. Zarodek jest ostatecznie ukształtowane i przyjmuje postać podobną do organów Podstawy fasolinku oraz z małym vyrostkami, które nadal będą kończyn.

Uformowana zarodkowy przewodu na zewnątrz komórki jajowej, które związane embrion, pływające w płynie owodniowym. Zarodek do końca pierwszego miesiąca do pięciu milimetrów.

Od 4 tygodni ciąży i kończących 7 tygodni, okres ryzyka. Wynika to z owocu, które w tym czasie może być narażona na zagrożenia ze strony czynników zewnętrznych.

Oto niektóre z nich.

1. Różne infekcje;

2. X-ray i promieniowanie ultrafioletowe;

3. Różne Leki;

Już w tym tygodniu zaczęli tworzyć podwaliny dziecka, serce jest do ciała 2-komory, zanim był w procesie rury, a wkrótce zacznie wykonywać swoje funkcje.

Fetation

W czwartym tygodniu ciąży, przekształca się jaj zarodków. Założony 3 rodzaje listków zarodkowych w przyszłości będą tworzyć różne narządy i tkanki.

Ektoderma – warstwa zewnętrzna, która tworzy naskórek, układ nerwowy, włosy, szkliwo zębów, oczu soczewki.

Mezoderma – Bliski arkusza z którego rozwijające układu mięśni, serca i naczyń krwionośnych, szkielet.

Endoderma – Warstwa wewnętrzna, która tworzy układu pokarmowego, płuc, trzustki, wątroby.

Przy czym każdy z komórek liści w miejscach siebie i tworzy się głowicę zarodka.

Komórka jajowa, po 4 tygodniach ciąży, krok do następnego poziomu, a już mają serce stanie się zarodków.

Są to podmioty je tworzące są podstawą trzech warstw, które obejmuje owoce. Należy pamiętać, że przez cały okres ciąży, a to 40-42 tygodni, jedna komórka stanie się wielokomórkowe, pełne ciała, które w odniesieniu do środowiska, w stanie żyć samodzielnie.

Owoców składają się z trzech warstw, które tworzą podstawę do formowania narządów.

Rozwój dziecka (płodu), zachodzi w pewnym momencie (w danym tygodniu) ciąży.

Czynniki zewnętrzne rozwoju płodu

Obraz człowieka w przyszłości rozpocznie swoją formację w przejściu płodu w stadium embrionalnym. Jeszcze owoców jest podobna do «Kijanka ryby», Evidence of to jest nie jest proporcjonalna do rozmiarów i małej ogona. Wkrótce jednak zaczyna mieć pełny obraz, gdy przychodzi czas na rozwój zewnętrznego.

Podczas gdy w czwartym tygodniu ciąży, rozpoczyna swój formowania pierwszych podstaw skóry i oczu.

Wewnętrzne czynniki rozwoju płodu

Wraz z rozwojem czynników zewnętrznych wystąpić zmiany płodu u płodu. Zaczął ich formacji endoderma płuca, wątroby, dwunastnicy, układu pokarmowego i trzustki

Ponadto, jedna z warstw (mezodermy) zaczął tworzyć nerek, naczyń krwionośnych, kości, mięśnie i serce.

Pod koniec czwartego tygodnia ciąży już stanowić będzie pierwsze trzy ciała: owodni, pęcherzyka żółtkowego i kosmówki.

Mama stan 4 tygodniach ciąży

Małe zmiany w swoim stanie towarzyszyć będzie nagłego drażliwość, niektóre znajome zapachy stają się drażliwe.

Aby uniknąć negatywnych konsekwencji w przyszłości swojego dziecka, spróbuj jak najmniej się martwić i martwić się, że silnie wpływa na okres formacji, system nerwowy dziecka.

Nie wiele kobiet w ciąży w tym okresie waha talii, ale u niektórych kobiet możliwych zmian i nie jest powodem do niepokoju. Dlatego ciało każdej kobiety jest inna w zależności od stanu wieloródek oraz pierwiastki mogą się różnić.

Możliwe zmiany w kobiet 4 tygodnie:

1. Zmęczenie;

2. Zawroty głowy;

3. Nagłe drażliwość;

4. Aby uniknąć bólu w klatce piersiowej, ubieranie się, uważać, bo sutki stają się bardziej wrażliwe;

5. Przejawem zwiększonego apetytu i głodu;

6. Poranne mdłości;

7. Możliwe zwiększenie pasa 1,5 cm.

Aby uniknąć chorób jelit, przejaw zwiększonego apetytu, starają się unikać nadmiernego spożycia żywności, choć niektórych kobiet, w związku z problemem toksyczności z zasilaczem jest inna. W takich przypadkach zaleca się, aby zmniejszyć ilość porcji 2 razy i częstotliwości przyjmowania pokarmu wzrosła do 6 razy dziennie, przerwać te objawy.

Pomimo różnych objawów, dieta powinna być przedmiotem szczególnej uwagi, więc w tym okresie ciąży trzeba wiele składników odżywczych i witamin. Skład diety obejmują potrawy z zboża, w przypadku braku alergii, staram się jeść bardziej egzotyczne owoce.

Objawy ciąży przez 4 tygodnie

Czy podejrzewasz, że jesteś w ciąży, ale uzyskać potwierdzenie tego na wczesnym etapie jest możliwe tylko przez badanie krwi. Badanie krwi może wykryć obecność krwi danego hormonu (hCG), ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, która jest przeznaczona owoców jaj. W domu, możesz użyć test hCG w moczu, ale wyniki krótkoterminowe nie będzie tak niezawodny.

Oczekiwanie na miesiąc, będzie lub nie, możliwe pojawienie się objawów: obrzęk niektórych piersi, nudności, takich jak stan napięcia przedmiesiączkowego.

Jak mówiliśmy wiele razy, każdy organizm jest inny, odpowiednio, każda kobieta może lub nie może być pewien, nie ma żadnych oznak, które mogą objawiać się później, ale nie było w tym tygodniu. W zależności od tego, co razem jesteś w ciąży, nawet objawem zatrucia mogą się różnić od daty.

Oto kilka podstawowych objawów ciąży:

• Pigmentacji wokół sutków;

• Nieznaczny wzrost brodawki;

• Kształt piersi, zaokrąglają się i nieco zwiększone w objętości;

• Temperatura Basal zwiększają się;

• Brak miesiączki;

• Obrzęk piersi;

• Nudności;

• Stan podobny do napięcia przedmiesiączkowego;

Na początku artykułu, wspomnieliśmy, że od tego tygodnia, a kończąc siedem tygodni, a okres zwiększonego ryzyka dla dziecka. Aby uniknąć patologie dziecka, nie palić i nie pić alkoholu i powinny powstrzymać się od różnych promieni.

Dokładność tego tygodnia ciąży może jedynie sonikacyjnym.

Wypróbuj wszystkie Państwa pytania na ciążę, skonsultować się z lekarzem, który poinformuje od tego, co powinno być zaniechane, i odwrotnie powinno być wykonane w tym okresie.

Twoje zdrowie jest bardzo ważny moment dla całej ciąży, gdy organizm jest słaby, nie może właściwie chronić płód z różnych infekcji i przekazać odpowiednią ilość składników odżywczych.

Wizyta u lekarza

Jeśli nie odwiedził lekarza rodzinnego, w trzecim tygodniu ciąży. Zaleca się, aby to zrobić, w czwartym tygodniu ciąży. Lekarz musi przeprowadzić badania ciała, trzeba będzie przejść kilka testów, a następnie umieścić na koncie ciąży. Przed wizytą u lekarza, zrobić listę pytań, które troszczą się o nich pamiętać w recepcji, czy coś z lekarzem, aby ukryć fakt, nie robi się martwić i martwić się nie ukrywać, więc twoje doświadczenie negatywny wpływ na system nerwowy dziecka.

Może poprosi niektóre typowe pytania, aby stworzyć obraz ciąży.

Do lekarza Potencjalne pytania:

1. wykonać operację?

2. Czy masz jakieś złe nawyki?

3. przyjmowanie leków teraz, i co?

4. udział krewnych logii potowych, a jeśli tak, to z czego?

5. W jakim czasie jesteś w ciąży?

6. Niektóre dane ojca dziecka – krwi, przeniesiono je do ciężkiej choroby, itp

Zazwyczaj lekarz stawia pytanie o okres cyklu, jego regularność i dzień, w którym rozpoczęła się w zeszłym miesiącu, na podstawie tych danych, może bardziej precyzyjnie ustawić na każdym etapie jesteś. Więcej informacji lekarz dostanie, łatwiej będzie ustalić ewentualne zagrożenia w czasie ciąży, więc nie wahaj się powiedzieć mi i zadawać pytania na temat wszystkich zagadnień budzących obawy, powinien wiedzieć niemal wszystko. Nawet pytanie o rodzaju i miejsca pracy lub stylu życia, a nie ukrywać powiedzieć, bo przede wszystkim jest to konieczne dla Ciebie.

Najprawdopodobniej zostanie wysłany przejść szereg innych specjalistów, takich jak terapeuta, okulista, neurolog, wymagać przedstawienia moczu i krwi i przekazać kardiogram.

Nie zapominajmy, że przed każdym wizyty u lekarza rodzinnego, trzeba będzie przejść badania moczu.

Pamiętaj, aby zdać egzamin z pochodniami (HIV, kiły, AIDS, przeciwciała i inne obszary).

Share →