Czy iść do recepcji podczas miesiączki?

Czy iść do recepcji podczas miesiączki?

Jeśli mówimy o planowanej kontroli (tj. E. W przypadku braku skarg), nie jest to zalecane, aby udać się do lekarza ginekologa w trakcie miesiączki. I nie jest to, że przynajmniej może się wydawać niewłaściwe. Właśnie w tym okresie jest trudne do oceny rzeczywistego stanu mikroflory pochwy, a zatem niemożliwe jest podjęcie wymazy (cytologicznych, zakażenie).

Najbardziej odpowiedni czas, aby odwiedzić to pierwsze od 1 do 3 dni po zakończeniu miesiączki.

Ale jeśli chodzi o plamienia, to nie należy opóźniać recenzję. Ginekolog podczas miesiączki mogą być dostępne w bardzo silnych bólów żołądka lub krwawienie.

Jeśli cały wysoką gorączką, to szanse wystąpienia zapalenia w organizmie. Jak rozprzestrzenia się szybko, nie trać czasu – tak szybko, jak to możliwe, zwrócić się o pomoc.

Powyższe zarzuty dotyczą i młodych matek. W normalnym odzysku poporodową pierwsza wizyta u ginekologa jest zalecany do stosowania 8 tygodni. Po 2 miesiącach po porodzie upławy ma znajomą postać.

Lekarz będzie mógł przeprowadzić dokładną kontrolę procesu kanału rodnego, oceny i naprawy macicy i szyjki macicy, a także stawy (jeśli pokrywają się).

Ale jeśli nagle „fading” rozładowania po porodzie większego krwawienia lub otwarte, były bóle brzucha lub klatki piersiowej (nie było zastoju mleka, opracowany lactostasis, piersi, itp ..) Aby podnieść temperaturę powyżej 38 stopni – pilnie do ginekologa lub wezwać pogotowie (może wymagać hospitalizacji) ,

Nienormalnie długie okresy (trwające dłużej niż 10 dni) jest powodem do niepokoju. Należy natychmiast skontaktować się z ginekologiem, aby zapobiec dużej utraty krwi.

W każdym przypadku lekarz będzie z tobą rozmawiać i zadawać pytania wyjaśniające, oceni rodzaj ciała, stopień owłosienia (w tym twarzy, rąk), stan gruczołów sutkowych, na jakiej podstawie można zidentyfikować ewentualnego braku hormonalnej iw razie potrzeby, wyznaczyć dodatkowe testy. Również w badaniu palpacyjnym ściany brzusznej można ocenić stan narządów wewnętrznych. Jeśli jest to konieczne, parcie na ultradźwiękowego badania.

Warto też, aby zrozumieć sytuację, kiedy w ciągu miesiąca jesteś stale martwi się o ciężkiej swędzenie (zwłaszcza, jeśli wcześniej nie zaobserwowano). Oczywiście, może się zdarzyć w przypadku nietolerancji niektórych klocków (zwłaszcza smakowe) oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny w tym okresie. Lecz w pewnych warunkach może mówić o poważniejszych problemów: pleśniawki przewlekłych chorób zapalnych macicy (wyrostków), rzęsistkowica, otyłości, a nawet wirusa brodawczaka ludzkiego.

Jak widać, w celu oceny stanu zdrowia kobiet ginekologa w jego pracy nie może odwoływać się do kontroli pacjenta na fotelu ginekologicznym.

Które obejmuje egzamin miednicy?

Badanie rozpoczyna się zwiedzanie zewnętrznych narządów płciowych. Następnie, za pomocą specjalnych luster. Podczas badania lekarz – ginekolog sprawdzi stan pochwy, szyjki macicy sprawdzić przerwy, erozja, endometriozy.

Określa on również właściwości upławów pochwowych (kolor, zapach, liczby i podobne. N). Po tym inspekcja instrukcja. co pozwala na określenie położenia macicy i jajowodów, jajników, oszacowane ich wielkość i pozycję. Upewnij się, że pacjent wymazów dla infekcji i cytologii.

Kobieta, która bardzo przeszkadza mu zdrowie, powinien być corocznie kontrolowane przez lekarza ginekologa, aby uniknąć znacznie bardziej niebezpieczne problemy. Nawet jeśli nie ma żadnych skarg. Nie zapomnij, że choroba wielu kobiet może wystąpić zupełnie bezobjawowe wystarczająco długi okres czasu (czasami kilka lat).

Przecież prędzej zostanie ujawniona choroba niebezpieczna, bardziej skuteczne leczenie odbędzie.

Dbaj o siebie i swoje zdrowie.

Share →