Czy wiesz, gdzie wątroby u ludzi

Czy wiesz, gdzie wątroby u ludzi

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządach, wykonywanie funkcji fizjologicznych i jest obecnie jedną z jednostek, które nie ma sztucznej analogi.

Rola wątroby w organizmie człowieka

Czy wiesz, gdzie wątroby u ludzi? Jest ważnym organem, a dziwne.

Jego wielkość wynosi około 2,5 procent łącznej masy ciała: męska – 1500 g, a dla kobiet – 1200G.

Liver znajduje się w jamie brzusznej u góry po prawej i spełnia wiele funkcji, w tym produkcję żółci. Żółć zawiera specjalne enzymy, w którym żywność jest trawione szybciej.

Wątroba uczestniczy w utrzymywaniu pewnego poziomu cukru we krwi. A jeżeli poziom wzrasta, wątroby przekształca go w glikogen. Inną ważną funkcją wątroby – detoksykacja.

Na ogół, wątroby wykonuje pięćset różne funkcje. Czy płuca u ludzi nie działa, jest podłączony do maski.

A jeśli wątroba przestanie działać, to grozi śmiertelne dla człowieka. A wszystko dlatego, że organizm sztucznie medycyna nadal nie nauczył się go wymienić.

Dlatego, jeśli masz brzucha w prawym górnym coś zaczyna się niepokoić, jest sygnałem alarmowym.

Główne funkcje wątroby:

 • Neutralizacja. Wątroba jest w stanie zneutralizować wszystkie fundusze zagraniczne przychodzą do nas w ciele. Wśród nich możemy wykryć toksyny, alergeny, toksyny i nadmiar hormonów i witamin.
 • Funkcja energii. Zapewnia organizmowi energii napełniania potrzebę glukozy. Oszczędza rezerwy energetyczne.
 • Przechowywanie przydatnych elementów. Wątroba jest zdolna do przechowywania witaminy A, D, B12, i kationy metali.

  Odpowiedzialne za metabolizm witamin.

 • Hematopoezy. Odpowiedzialny za syntezę białek. Jedną z najważniejszych narządach hematopoezy.
 • Synteza związków. Zdolność do syntezy cholesterolu. Lipidy i fosfolipidy, kwasy żółciowe i bilirubiny.

Rola wątroby korpusu jest bardzo wysoka, a żaden inny organ mogą go zastąpić. Problemy z wątrobą muszą wpływać na inne narządy.

Główne choroby wątroby

Aby uniknąć choroby wątroby, musisz słuchać swojego ciała. Choroba zazwyczaj zachodzi stopniowo, w początkowych etapach może manifestować. Człowiek może odczuwać osłabienie, nudności i uczucie ciężkości w wątrobie.

Objawy czynności wątroby:

 • Częsta zgaga i gorycz w ustach
 • Biegunka
 • Nasilenie wątroby
 • Skóra sucha łuszcząca
 • Ciemny mocz
 • Dyskomfort po posiłku tłuszczowym

Uważany jest najczęstszą chorobą wątroby typu B. Czasem ostre i przewlekłe. Ostra – choroba wirusowa.

Przewlekłe – w większości przypadków wynikiem wirusa.

Być może pojawienie się zapalenia wątroby po dłuższym okresie użytkowania napojów zawierających alkohol.

Wirusowe zapalenie wątroby może być trzy typy – A, B, C. Objawy zapalenia wątroby typu A, grypy przypominają – rozpoczyna się nagle i gwałtownie. Średni okres inkubacji trwa do 10 dni. Kilka tygodni osoba staje się „zaraźliwe”, podkreślając żółci.

Po wystąpieniu „żółtaczka” okresu, osoba staje się zaraźliwy. Zakażenie jest możliwe poprzez brudne ręce, naczynia, wody i złej higieny.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B nie mogą wyrażać siebie. Przez lata, ludzie mogą nawet nie wiedzieć o swojej chorobie. Zakażenie może nastąpić poprzez krew.

W efekcie korpus zaczyna „siebie” z zakażonych komórek i układu immunologicznego w próbie je przemieścić zabija wątroby.

Zidentyfikuj zapalenie wątroby typu B może korzystać tylko markery do antygenów i przeciwciał. Leczenie polega na pobraniu chorób przeciwwirusowe, które ograniczają rozwój bakterii.

Wirus zapalenia wątroby typu B jest często D. Ten wirus może spowodować nieodwracalne skutki i wątroby prowadzi do marskości wątroby.

Wirusa zapalenia wątroby typu C może być również transmitowana przez krew. Zakażenie tatuażu, piercingu i pracy w placówkach medycznych. Nie jest wykluczone płciową.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C w początkowej fazie może przejść bez objawów, ale po pewnym czasie choroba objawia się. Nie gorączka, częste bóle głowy. złe samopoczucie, bóle stawów i bóle ciała. Rzadko pojawia się wysypka.

Profilaktyka Chorób Wątroby

Dbać o wątrobę musi nieustannie. Świetna jakość odgrywa zdrowy tryb życia i właściwego odżywiania.

Warto również pamiętać – podejmuje żadnych leków tylko po wizycie specjalisty. Nie można angażować się w siebie – to ogromne obciążenie dla wątroby.

Alkohol – wróg wątroby. Jeśli nie można całkowicie zrezygnować go – ograniczenie zużycia.

Czy piercing i tatuaże może być tylko w specjalnych miejscach. Niesterylne materiały mogą wystąpić w ciągu kilku lat zapalenie wątroby typu C, który nie jest uleczalna.

Podstawowe zasady higieny osobistej pomoże zmniejszyć ryzyko zamawiającego zapalenia wątroby i innych chorób.

Wątroba – organ, bez którego organizm nie może istnieć. Profilaktyki chorób wątroby i prawą stylu życia pozwoli uniknąć problemów związanych z jednym z najważniejszych narządach.

Share →