Dane miga, marek i typów

Dane miga, marek i typów

Do tej pory, pod ogólnym tytułem «miga» zrozumieć kilka rodzajów materiałów hydroizolacyjnych do różnych celów.

Najczęściej słowo «miga» implikowana materiał rolki do uszczelniania podziemnych części budynków i budowli, instalacji dachu budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, izolacji korozję rurociągów do różnych celów (z wyjątkiem ogrzewania).

Istnieje również ciecz hydroizolacji – Asfalt lany-polimerowe (SCC). SCC jest stosowany do uszczelniania konstrukcji budowlanych, w oparciu o nią produkowane podkładu – płynnej pasty. Jest on również stosowany do izolacji oraz jako primer do materiałów walców.

Do uszczelniania złączy mają szczególną hydroizolacji, produkowany w postaci sznura.

Miga. Produkcja (producenci)

W rosyjskim rynku materiałów budowlanych prezentowane wielu Producenci hydroizolacji. Podajemy listę główną.

 • Wiodącym producentem Rosji izolacji i pokryć dachowych Corporation «TekhnoNIKOL» produkuje różne marki okrągłym kołnierzem uszczelniającym na bazie włókna szklanego, z włókna szklanego i poliestru, a także płynnego SCC «Miga» (Na podstawie polimerowo-bitumicznej masy uszczelniającej).
 • Ltd. «Kiper» (Chabarowsk) – największy producent kompozycji polimerowo-bitumicznej «Miga»Podkłady «Miga»,
 • ZAO «Bitumvest» (Moscow) wytwarza rzutową pod marką własną Bitumplast, jak również różnych sterującym.

 • ZAO «JKW zdywersyfikowana firma produkcyjna» (Jarosław) – Producent pojawiły pokryć dachowych w oparciu o włókna szklanego i poliestrowych włóknin.
 • Miga. Certyfikat zgodności.

  GOST 7415-86

  GOST 7415-86 określa wymagania techniczne dla budowy hydroizolacji hydroizolacji (GI-T) i dachu migające (GI-K). Standardowe zapewnia kontrola jakości, metody przechowywania i transportu materiału, ustanawia wymagania dla pasz, ustala zakres miganie.

  W produkcji rolki izolacji nadal kierować się wymaganiami GOST 7415-86. Jednak postęp naukowy i technologiczny nie stroni od sektora i pokryć dachowych i izolacyjnych. Wprowadzenie nowych, bardziej zaawansowanych materiałów.

  I parametry techniczne nowoczesnych materiałów nie skoczył. Nowoczesne producenci śledzenie jakości wykonanie z materiałów nie jest gorszy, założona GOST. W rzeczywistości, niż te wymagania.

  W celu sprawdzenia zgodności z wymaganiami GOST 7415-86 błyskanie i innych obowiązujących zasad i przepisów konieczne certyfikacji. Producenci i dostawcy muszą być w towarzystwie miga przewozowy kopię prądu w momencie dostarczenia świadectwa zgodności ustanowionego próbki.

  Miga. Charakterystyka techniczna

  Nowoczesne rolki miga popularnych marek (HPP, TPP, EPG, HSS, TAP, EPC) produkowane gruba 2,5; 3.0; 3,5; 4,0 mm. Masa zależy od grubości materiału, więc ciężar jednego wężownicy 10,0 m? bardzo cienkiego materiału (2,5 mm grubości), około 22 – 23 kg w zależności od gatunku.

  Ważne cechy migać na wysoką wytrzymałość i elastyczność. Cała gama hydroizolacji na rynku ma dobrą wydajność na te parametry. Wytrzymałość na pękanie materiału na rozciąganie migać włókna szklanego wynosi około 30 kg, w przeliczeniu na szkle – 60 kG.

  Miga – laminat. Kołnierz do warstwy dolnej powierzchni dachu 2 jest stopiony z warstwą mocującą, górnej warstwy – z jednej strony z roztopionym warstwy drugiej łupków żwiru.

  I w tym artykule mówił o metalowych dachów Monterrey.

  Marek i typów hydroizolacji

  Wcześniej zgodnie z GOST 7415-86 miga został wykonany z papieru azbestowego impregnowanego asfaltem. Teraz przyszedł wymienić przestarzałe materiały bardziej nowoczesne, trwałe materiały. Jako podstawa przy użyciu włókien szklanych.

  Pierwsza litera w oznaczeniu nowoczesnej flashowania rolki wskazuje materiał bazowy: X – włókno szklane, T – włókno szklane, E – Poliester. Drugi list: P – podszewka K – pokrycia dachowe. Trzecią literą P – oznacza materiał topi się warstwy folii.

  W ten sposób głównych marek rolki do uszczelniania dolnych warstw dachu.

  • HSP (włókno szklane)
  • CCI (oparty na szkle)
  • EPG (na bazie poliestru).

  Takie stemple można stosować do izolacji.

  Dla górnej warstwy dachu odpowiednio:

  Miga na podstawie szkła, włókna szklanego zwany także gidrostekloizola. Zamiast poliestru, niektórzy producenci wykorzystują różne rodzaje włókninowych materiałów syntetycznych.

  Miga M – Uszczelnienie przewodu. Stosowany jest do uszczelniania połączeń konstrukcji fundamentów i podziemnych części budynków i budowli.

  Samorozszerzalny materiału kompozytowego, w oparciu o naturalny bentonit sodowy w mieszaninie z gumy, zdolnym do wzrostu objętości o 15 razy. Dostarczane jako ciąg różnych sekcjach i długościach.

  Miga. Metody r

  Podczas montażu uszczelnienie dachu może być zainstalowany na 2 sposoby. zimno (klejenie) i gorące (spawanie). W procesie z zimnym służy jako spoiwo startera bitumicznej. W gorące rolki palnika gazowego ogrzewane procesu do stopienia folii polimerowej.

  Z technologią obu sposobów zapewnienia niezawodnego połączenia pomiędzy warstwami dachu i zasady. Odpowiedzialne stanowisko w trakcie instalacji – stawy. Muszą się skupić.

  Share →