Depresja. Jak z tym walczyć?

Depresja. Jak z tym walczyć?

Niestety, manifestacją zespołu depresyjnego, w mniejszym lub większym stopniu – jest to dość powszechne zjawisko w nowoczesnym świecie. Depresja jest zaburzeniem, które nazywane jest znamienny tym zaburzeń emocjonalnych, poznawczych i somatycznych

Naruszenia te są objawia się w obniżenie nastroju, utrata energii, utraty odsetek, niskiej samooceny, zmęczenie, zaburzenia snu, utrata apetytu i innych. W kategorii ryzyka są głównie osoby z 20 do 40 lat.

Czynniki ryzyka prowokują depresji obejmują:

– Stresujące wydarzenia, takie jak utrata rodziny, rozwód, wywiad rodzinny w kierunku samobójstwa, spadek statusu społecznego i innych.

– Homoseksualizm, jak również problemy satysfakcji seksualnej.

– Po porodzie kobiety.

Rozróżnienie to jest jeszcze trochę prowokatorzy depresji, takie jak:

– Przyczyny genetyczne mogą znajdować się w obecności nieprawidłowości w chromosomie 11.

– Biochemiczne przyczyny – zaburzenia metaboliczne, w których występuje niedobór serotoniny i katecholamin.

– Przyczyny neuroendokrynne – zaburzenia funkcjonowania układu limbicznego i podwzgórzowo-przysadkowej. Takie przyczyny pośrednio wpływać na rytm życia pacjenta: godziny snu i czuwania, godzin aktywności seksualnej, żywności i innych.

Depresja objawia poczucie tęsknoty, silnika i ideowego hamowania (spowolnienie myślenia i mowy). Tosca jest istotne i towarzyszy kompresji klatki piersiowej (lub uczucie ciężkości w klatce piersiowej), w sercu. Pacjenci z depresją postrzegają wszystko wokół nudne i Haggard, bez odsetek.

Nastroju jest ograniczona, to jest zmęczenia.

Wszystko co dzieje się w teraźniejszości, pacjenci postrzegany zespół depresyjny jest bardzo ponura przyszłość – uważa beznadziejna. Tacy pacjenci są w stanie przez długi czas siedzi lub leży w jednej pozycji, patrzeć w pewnym momencie przenieść powolnie. Wyraz twarzy zawsze jest ciemny i ponury. Podczas rozmowy, u tych pacjentów jest stosunkowo powolny i ociężały, aby odpowiedzieć na pytania.

Mów monosylabami, nieczytelne, cichym głosem. Czasami może wpaść w depresję stupor – tak zwany stan kompletnego bezruchu. Pacjenci z zespołem depresyjnym, bardzo niską samoocenę i stale mieć myśli o własnej nieudolności. Najczęściej takie osoby pojawiają się pomysły na siebie, poczucia winy, autodestrukcji. Często nie są idee samobójstwa.

U dzieci i młodzieży depresji mogą towarzyszyć konfliktu i agresji, która jest rodzajem kamuflażu wstrętu do siebie.

Główne objawy zespołu depresyjnego są: bezsenność, szybka utrata masy ciała, brak apetytu. Nastrój może się zmieniać w zależności od pory dnia. U niektórych pacjentów spadek nastroju rano w stanie zrelaksować się w godzinach wieczornych, w innych przeciwnie, wyraźny spadek nastrojów przypada na wieczór i noc aż do rana i osłabiony. Istnieją przypadki, w których ciężkie sprzeczne opóźnienie zastąpione kolec stan wzbudzenia niepokoju. Tacy pacjenci doświadczają bardzo ostry stan beznadziei, więc zaczynają się spieszyć, jęczeć.

Nie możesz znaleźć miejsca. Wpaść w stanie histerii. Czasami często stawiają sobie szkody.

Zespół depresyjny, często bardzo wyraźne w psychozę maniakalno-depresyjną w fazie depresji. Depresja może wystąpić tylko w przebiegu innych chorób psychicznych, w tym schizofrenia, inwolucyjnej psychoza, psychoza reaktywna, udar, miażdżyca tętnic i innych.

Wariacje depresje i ich opis

Gdy podwzgórza zmiany mogą powstać: niepokoju, depresji asteniczny lub apatyczne. Każdy gatunek charakteryzuje się określonym wzorcem przepływu. W dodatku do wyżej wymienionych gatunków, to jest – depresja neurotyczna.

Przyjrzyj się bliżej.

Neurotyczny depresja, zazwyczaj rozwija się u ludzi, którzy doświadczają nadmiernego uzależnienia od bliskości i wsparcia innych ludzi, którzy potrzebują ich uwagę. Tacy ludzie, ze względu na jego charakter magazyn bardzo gwałtownie odczuwać strach samotności. Cechy te sprawiają, że trudno charakter rekonstrukcji i adaptacji praw w sytuacjach awaryjnych (rozwód, utrata bliskich). W wyniku tych osób ma depresji. Depresja neurotyczna tylko w stanie rozwijać się w wyniku transformacji innych form nerwicy (nerwice lękowe, fobię lub neurastenię). Głównymi objawami są: uczucie smutku i żalu, obniżenie nastroju, nieszczęście, pesymistyczna ocena sytuacji, poczucie niesprawiedliwości i bezradności.

U tych pacjentów nie jest pogorszenie ogólnego stanu zdrowia, zaburzenia snu, zmęczenie, senność.

Określony przez połączenie niepokoju depresji, lęku z obniżeniem nastroju. Jednak, w przeciwieństwie do neurotycznej depresji, w tym przypadku, nastrój istotne cierpienie, frustrację, niezadowolenie, poczucie «głęboka pustka w duszy», Zmiana ta nastrój napady niepokoju, które manifestują się jako agresywne reakcje na bodźce zewnętrzne (jasne światło, hałas, itp).

Ponadto, istnieje stan nieśmiałe oczekiwania, niepokoju, strachu, obaw. Ta sytuacja «Oczekiwania zagrożeń zewnętrznych» trwa od kilku godzin do 2-3 dni. Na szczycie ataków lękowych, większość z nich ma poczucie nierzeczywistości.

Asteniczny depresja stanie się rozwijać po alarmie. W tym przypadku zmiana stanu lęku i strachu przychodzi uczucie osłabienia, depresji, senność, zmęczenie. Pacjenci, którzy doświadczają depresji, nieszczęścia perspektywę, niezdolność do przeżyć radość i przyjemność. Pogłębienie asteniczny depresji towarzyszy zwiększone depresji i poczucia trwałej utraty wytrzymałości.

Asteniczny diagnozy depresji jest skomplikowana przez fakt, że w trakcie jego przebiegu wygładzonej objawowe autonomiczne-naczyniowych charakterystyczne wstępnego stadium choroby.

Apatyczni depresja przejawia się w uczuciach, takich jak: obojętność, brak zainteresowania otaczającym ich świecie, obojętności. Jest również w stanie rozwijać po alarmie i osłabienie depresji.

Leczenie depresji

Oprócz leczenia choroby podstawowej powodować rozwój depresji, którzy przyjmują leki przeciwdepresyjne: imipramina (Tofranil) iprazid. Zalecamy ciepłą kąpiel w nocy i odbiór nasenne do poprawy snu. W przypadkach, w których obecność zespołu depresyjnego wymaga obowiązkowej hospitalizacji pacjenta w szpitalu i unieruchomienie stałej dostępności personelu medycznego, aby wykluczyć możliwość popełnienia samobójstwa.

W leczeniu depresji ogromną rolę psychoterapii. Przede wszystkim ważne jest, aby znaleźć przyczynę, która służyła jako prowokator na początku depresji. Znajdź przyczynę i charakter prowokatora, wykwalifikowany terapeuta pomaga pacjentowi, aby znaleźć drogę wyjścia.

Główne rodzaje psychoterapii, które jest stosowane w leczeniu zespołów depresyjnych są racjonalne psychoterapii, nie dyrektywę psychoterapię, terapię behawioralną, sugestię, autohipnozy i inne.

Share →