Diagnostyka i leczenie zawału

Diagnostyka i leczenie zawału

Rozpoznanie zawału serca. Jak leczyć zawał serca?

Diagnostyka i leczenie zawału mięśnia sercowego nie jest wymagane opóźnienie. Życie pacjenta z zawałem serca jest pod realnego zagrożenia i jego zbawienie zależy w dużej mierze od jakości i terminowości obsługi. W przypadku podejrzenia zawału serca, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną. Rozpoznanie zawału serca opiera się na identyfikowaniu objawów i dodatkowych metod badawczych, co wskazuje na obecność martwicy (martwica) w mięśniu sercowym.

Leczenie zawału serca prowadzi się w kilku etapach. W początkowej fazie leczenia ma na celu zapobieganie powikłaniom i oczywiście, rehabilitacja pacjenta doznał ataku serca.

Rozpoznanie mięśnia sercowego

Pierwsza faza zawału diagnostyce zawału jest na podstawie objawów choroby: dławicą piersiową, trwających dłużej niż 30 minut, nie przechodzi pod wpływem narkotyków podjętych przez silny ból w klatce piersiowej, duszność, nieregularne bicie serca (patrz „Objawy ataku serca”.). W przypadku podejrzenia zawału serca pacjenta pilnie hospitalizowany.

W szpitalu, w celu potwierdzenia rozpoznania zawału mięśnia sercowego, przeprowadzenie dodatkowych badań:

EKG – Najbardziej dostępne i pouczający sposób diagnozowania zawału mięśnia sercowego. EKG pacjentów z zawałem zidentyfikowanych charakterystyczne oznaki mięśnia sercowego, które mogą być ustawione nie tylko fakt posiadania na atak serca, ale również założyć swoją wielkość i lokalizację;

Określenie enzymów krwi (LDH, ALT i AST), białka specyficznego dla mięśnia sercowego (Troponiny) – jest bardzo wrażliwy, ale bardziej kosztowne i mniej dostępne metody diagnozowania mięśnia sercowego. W przypadku zawału serca mięśnie krwi wstępu do pewnych typów białek i enzymów, stężenie, które może określić obecność mięśnia sercowego.

Inne metody diagnostyczne są wykonywane w przypadku zawału serca potrzebne do wyjaśnienia niektórych cech choroby.

Leczenie zawału serca

Leczenie zawału serca należy rozpocząć jak najszybciej. Bardzo często zdarza się, że pierwsza sama pomoc może zapewnić pacjentowi. W przypadku poważnego ataku dusznicy bolesnej (PIS), pacjenta należy umieścić pod językiem tabletki nitrogliceryny.

Jeśli ból nie ustępuje, po 5 minut, pacjent powinien wziąć drugą tabletkę, przy zachowaniu ból w ciągu 5 minut po innej tabletki (w sumie 3 tabletki). Jadły trzy razy po zażyciu ból nitrogliceryny nie przeszedł pilną potrzebę, aby zadzwonić po karetkę.

Przed przyjazdem karetki pogotowia może żuć aspirynę, która jest następnie popić wodą.

Dalsze leczenie jest prowadzone przez lekarzy specjalistów: leczenie bólu, leczenie, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi, leczenie wspomagające pracę serca w niewydolności serca, leczenie wyeliminowania naruszenia rytmu i innych W niektórych przypadkach do leczenia chirurgicznego przywrócenia przepuszczalności naczyń wieńcowych..

Rehabilitacja chorych z zawałem serca. Życie po zawale serca.

Po ostrym okresie jest leczenie w rehabilitacji pacjentów z zawałem mięśnia sercowego. Rehabilitacyjnych obejmuje:

  • Walczyć z nadciśnieniem tętniczym;
  • Utrata masy ciała (walka z otyłością);
  • Dieta o obniżonej zawartości cholesterolu i tłuszczów zwierzęcych;
  • Całkowite odrzucenie złych nawyków, zwłaszcza palenia;
  • Ćwiczenia terapeutyczne;
  • Sanatorium i leczenie uzdrowiskowe.

Pacjent miał zawał serca w ciężkości powinien przestrzegać wszystkich instrukcji lekarzy. Prawidłowe leczenie i dobrze zaplanowane działania prewencyjne pomoże znacząco przedłużyć życie pacjenta i poprawić jakość swojego życia.

Share →