Dieta dla zatrucia

Dieta dla zatrucia

Zatrucie pokarmowe, zwłaszcza w lecie, bardzo powszechnym zjawiskiem. Jednakże, pomimo swojej prostoty, administracja może przynieść wiele problemów i komplikacji dla całego organizmu. Główne objawy zatrucia, być może, wie każdy z nas – niestrawność, ból brzucha, wymioty, biegunka, ale niewiele osób wie, że prawdziwą przyczyną tych zjawisk jest właśnie w stanach zapalnych błony śluzowej przewodu pokarmowego spowodowane przez niskiej jakości żywności i substancji toksycznych.

Dlatego administracja potrzebuje natychmiastowego leczenia.

Leczenie zatrucia zwykle jest nie tylko płukanie żołądka, ale w diecie. Więc, co można jeść przy zatruciu? Po pierwsze, warto pamiętać, że jedzenie w tym przypadku powinna być nie ostre i łatwo przyswajalne przez organizm.

Po drugie, jedzenie na pewno trzeba żuć, ponieważ produkty rozkładu nadal występuje w przewodzie pokarmowym. Ale nawet żucie płytkie i płynnej żywności ułatwi cały układ trawienny. Najlepiej zdecydować się na zatrucie koszyka semoliny lub ryż, gotowane na parze w rosołu światła.

Kilka godzin po zatrucia zalecane zgnieciony puree gotowane chude mięso, starte marchewki. Bulion gryka, kompoty, galaretki lub mocnej herbaty.

Co do zasady, w pierwszych dniach po zatruwając organizm odmówi jedzenia. Dlatego człowiek nie może czuć głodu. Wielu uważa, że ​​bezpieczeństwo szybkiego powrotu do zdrowia jest prawidłowe i zgodne diety.

W rzeczywistości to nie jest, a więc przesunąć się przez moc nie ma takiej potrzeby. Jedyne, wymaga diety leczniczej zatrucia – pije dużo płynów, w wyniku zaburzeń żołądkowo-jelitowych organizmów może być odwodniony. Doskonale w tym przypadku pasuje niesłodzone herbaty, wody mineralnej lub biodra bulion.

Jak już wspomniano, prawidłowe i zrównoważonej diety jest bardzo ważne w przypadku zatrucia, a także przez jakiś czas później. Jednak dieta terapeutyczna dla zatrucia i ma szeroką gamę produktów, które powinny być wyłączone z diety. Produkty te obejmują:

• pokarmy smażone;

• ostra papryka;

• alkoholu i kawy;

• słodycze i ciastka;

• tłuste ryby i mięsa;

Share →