Dieta dla żołądka żołądek

Dieta dla żołądka żołądek

Dieta na zapalenie błony śluzowej żołądka Jest ważne. Szczególnie ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza w ostrej postaci choroby, a także zaostrzenie przewlekłego.

Należy pamiętać, że skuteczność diety zapalenie błony śluzowej żołądka zależy od tego jak leczyć przyczyny choroby, czy też nie. Więc jeśli masz przewlekłe zakażenie H. pylori zapalenie błony śluzowej żołądka, leczenie powinno mieć na celu pozbycie się infekcji za pomocą leków. W tym przypadku jest ważne, diet, ale ma drugą funkcję.

Opis diety zapalenie błony śluzowej żołądka

Ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka – bardzo częste choroby. Statystyki wskazują, że większość populacji cierpi na tę chorobę, a to z postaci przewlekłej. Dieta na zapalenie błony śluzowej żołądka jest przypisany do lekarza, ale są pewne ogólne zalecenia żywieniowe, które uważamy za.

Jaka jest różnica między ostrym z przewlekłym zapaleniem żołądka? W ostrej postaci choroby można męki ostry ból w górnej części żołądka, a towarzyszą mdłości i wymiotów. Przewlekłe?

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka może być bezobjawowe, rzadko przeszkadza Ci bóle brzucha, depresji stan ogólny, zmęczenie, uczucie słabości, i tak dalej.

W każdym przypadku, żołądka należy traktować jako materacy bombie czasu, co często okazuje się poważne problemy: atrofia błony śluzowej żołądka, zmniejszenie wytwarzania kwasu solnego i różnych enzymów, a nawet do rozwoju raka żołądka.

Dieta dla trzustki i zapalenie błony śluzowej żołądka powinno być oparte na podobnej zasadzie: potrzeby jedzenia małe i małe porcje. Lepszy tryb organizowania 5-6 posiłków dziennie. I to jest bardzo pożądane, aby ściśle stosować się do ustalonych zasad. Nie należy unikać przejadania się, a także pośpiech, jedzenie zimne posiłki, przekąski w biegu, jak iw podróży.

Wszystkie produkty muszą żuć.

Dieta u pacjentów z erozyjnych zmusza nas do rezygnacji z wielu nieżyt żołądka masowych ulubione potrawy: smażone, pikantne, marynowane, słony, bardzo gorące lub bardzo zimne, alkohol, napoje gazowane.

Żywienia podczas zapalenia żołądka dostosować indywidualnie w zależności od poziomu wytwarzanego kwasem solnym.

Dieta dla żołądka z wysokiej kwasowości

Dieta w czasie zaostrzenia zapalenia błony śluzowej żołądka powinien składać się z puree żywności, gotowane na parze, duszone lub gotowane. Temperatura potrawami nie powinien być wysoki. Mięso i ryby nie można szlifować i zakończone kawałki.

Zalecane są w tym okresie?

Po pierwsze, nie wyklucza korzystania z chleba i wypieków. Może to być prosty biały chleb (najlepiej nie świeże, i wczoraj). Możesz jeść chude ciasteczka, kilka razy w tygodniu placki z jabłkami, serem, dżemem. I 2-3 razy w tygodniu – nesdobnoe bułeczki.

Nie jeść chleb żytni, naleśniki, ciasta, świeże pieczywo.

Z pierwszych kursów w ostrej diecie zaleca żołądka warzyw, nabiału, zbóż, zupy wermiszel, zupy warzywne puree z mlekiem i dobrze gotowanego kurczaka lub chudej wołowiny. Zupy te mogą być uzupełniane z kwaśną śmietaną (ale nie kwaśny), masło, żółtka jaj. Zupy z rosół z zapaleniem błony śluzowej żołądka niemożliwe.

Podobnie jak zupa grzybowa, zupa, barszcz, rassolnik, hash.

Wiele osób uważa, że ​​można jeść jakieś ziarna, gdy zdiagnozowano zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości. Dieta pozwala również jeść owsiankę, ryż, kaszę mannę Gryka (puree), kaszę owsianą. Jednakże, nie można jeść jęczmienia i kukurydzy kaszę, proso, fasola, yachku.

Wolno jeść puddingi, sufletów, makarony i ugotowany makaron.

Mięso można używać chudego mięsa (królik, wołowina, cielęcina), drób, ryby. Dania te można parze, gotowane lub pieczone w piekarniku. Można gotować klopsiki, hamburgery, Boeuf Stroganow, rolki itd

Jaki rodzaj mięsa nie może dieta? Menu żołądka pacjent nie powinien składać się z mięśni i tłustych produktów mięsnych (gęsi, kaczki), ryby nie powinny być na stole pacjenta konserw i wędzone.

Mleko pełne dieta w przewlekłym zapaleniem żołądka nie zakazują, jak śmietana, jogurt, świeże sery, śmietana (żeby było kwaśne), łagodne sery. Ale produkty mleczne z tej diagnozy nie może brać na zapalenie błony śluzowej żołądka, a także ostre i słone sery.

Jaja jest możliwe, ale nie w formie jajka sadzone, omlet lub jajka na twardo.

Warzywa są zalecane, ale w postaci puree, gotowane na parze dania. Ziemniaki i cukinia, kalafior i squasha, buraki i marchew, a także dojrzałe pomidory. Nie jeść cebulę, rzodkiewki, rzepa, ogórki, szpinak, kapusta i czerwona kapusta, ogórki, marynowane warzywa i grzyby w puszkach.

Zaleca się jeść słodkie owoce (jagody może być), ale tylko w formie przetarł, pieczone, gotowane, w postaci pianki, galaretki, kompoty, galaretki i tak dalej. Ale w surowych owoców i jagód są wykluczone, zwłaszcza kwaśne i niedojrzałe owoce. Słodycze, choć rzadko, dieta dla błony śluzowej żołądka (tabela 5) przyznaje: cukier, miód, ptasie mleczko, galaretki, dżem.

Nie można jeść czekolady, chałwa, lody, ciastka.

Tłuszczu w żywności można umieścić oleju. Może to być olej maślany i wyrafinowane. Pozostałe tłuszcze są wyłączone.

Jeśli chodzi o napoje, można pić słabą herbatę z mlekiem, kakao kruche, napar z biodra róż. Znakomity również soki owocowe i jagodowe, ale nie kwaśny. Absolutnie nie można pić napojów gazowanych, soków kwasowe, mocnej kawy, herbaty i alkoholu.

Dieta dla żołądka z niskiej kwasowości

Diety zanikowego nieżytu żołądka i niskiej kwasowości będzie inny od wszystkiego, co zostało opisane powyżej. Ponieważ ważne jest, aby uzyskać oszczędny śluzówki żołądka, ale próby pobudzenia uwalniania kwasu chlorowodorowego.

Dlatego dieta 5 do żołądka z niskiej kwasowości powinien zostać zmieniony. Tak więc, w diecie, można użyć bulionu z bogatą mięso i ryby, zupy warzywne. Możesz też pić kakao i słabą kawę.

I na dodatek do gotowania pieczone warzywa (do smażenia, należy użyć masła).

Co jeszcze jest inny, to dieta dla żołądka żołądek? Menu może zawierać gotowane na parze, pieczone dania smażone, a nawet, ale nie powinny być grube strupy, które są utworzone po cieście, w bułce tartej i mąki.

Jedzenia diety jest pożądane do 4 razy dziennie.

Jednak produkty, które powodują fermentację w jelitach, nie jest możliwe do użycia. To winogron, świeże wypieki, przetwory, marynaty, czosnku, cebuli, rzodkiewki i ogórki. Bardzo ostrożnie, trzeba pić zimnych napojów, zwłaszcza z gazem.

Spożywanie alkoholu jest ściśle niemożliwe.

Przy wyborze diety dziecka należy pamiętać, że dieta dla błony śluzowej żołądka u dzieci wyznaczyć lekarza, ponieważ może mieć własne wariacje.

Share →