Dlaczego ból zęba po leczeniu kanałowym?

Dlaczego ból zęba po leczeniu kanałowym?

Każdy ząb zawiera korony w jamie ustnej i korzenia zanurzone w kości. Wewnątrz jamy zęba znajduje się naczynia i nerwy – miąższ. Nieleczona próchnicy lub w wyniku infekcji uszkodzenia przechodzi ząb i powoduje stan zapalny. Pierwsze objawy tego sposobu jest długi pobolewania w zębie lub na całej stronie szczęki w kontakcie z zimną lub gorącą wodą. Jeżeli czas nie czyszczenia zawartość jamy zęba, a nie do obróbki kanału głównego, zakażonej tkanki do penetracji w głąb kości.

W takich przypadkach, tworzą guz lub torbiel na szczycie korzenia, który po zapaleniu, czasami trzeba usunąć ząb.

Wskazania do leczenia kanałowego zębów stałych

  • ostre i pogarsza ambona,
  • przewlekłe zapalenie miazgi,
  • ostre i pogarszającym przyzębia,
  • chroniczne formy przyzębia
  • Ząb z otworem uraz jamy i wystawiając nerwy.

Objawy potrzebne do obsługi kanałów korzeniowych

Kiedy jesteś w bólu z długotrwałego wody zimnej i ciepłej, trwa kilka minut, koszty podejrzenie zapalenia nerwu w zębie. Ból może stopniowo zwiększać wystąpić po ustawieniu uszczelki lub pod silnym próchnicy na tle przeziębienia, niskiej odporności, stresu lub hipotermii. Jeśli był ból w kontakcie z żywnością dla pewnego zęba, naciskając lub klikając na niego z łyżką, to możemy założyć, koniuszka serca zapalenie tkanek wokół korzenia – przyzębia. Udział kanałów przetwarzania narkotyków i napełniania jest konieczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zapalenia sąsiedniego regionu.

W ciężkich przypadkach powodować takie komplikacje jak ropnia, zapalenia szpiku, zapalenie tkanki łącznej, ropnie lub leczenie jest ona przenoszona w szpitalu. Jeśli czas nie usunąć nerw lub zgorzel tkanek zęba, ryzyko utraty samego zęba po chwili.

Występowanie bólu po usunięciu i leczeniu kanałów korzeniowych nerwów

Jednym z najczęstszych błędów jest to, że u pacjentów bez zębów nerwu nie zaszkodzi. W zasadzie, to jest prawda. Ale to nie jest takie proste.

Włókna nerwowe wychodzące z zęba przez otwór w wierzchołkowej korzenia zjednoczyć we wspólnej pni, grubsze i mocniejsze. Ten pień może być odpowiedzialny za wrażliwość na całej połówki szczęki lub twarzy. Wyjaśnia to napromieniowania (przejście), ból w przebiegu nerwu, jeśli stan zapalny dotyczy tylko jeden ząb. Impuls jest przekazywany wzdłuż włókien nerwowych w sąsiednich obszarach -. Ucha, świątyni, oko, powieki, czoło, i tak dalej D Przy usuwaniu nerwów (depulpirovanii ząb) jest po prostu wziąć z dala od głównego pnia, co powoduje nieuniknione uszkodzenia tkanek. Udział kanałów idzie pod znieczuleniem, a pacjent nie odczuwa narzędzie uwalniania przez ząb.

Bez odpowiedniej kontroli tej procedury w wierzchołku korzenia zęba mogą tworzyć krwiak (lokalna krwotok), co da ból naciskając na ząb lub szczękościsk. Czując ból światło w depulpirovat zębów powiedzieć, w ciągu 1-2 dni. Z reguły, wysokiej jakości usuwanie zawartości wnęki zęba nie obserwuje bolesną odpowiedź na bodziec (temperatura zimnej lub gorącej wody), występuje silne pulsujące lub Dokuczliwa. Jeżeli lekarz usunięty nerw zęba, zrealizowane kanałów i zostawić je turunda antyseptyczne, ból zęba nie powinno. Jeśli w jakiś czas po zabiegu, pacjent zauważył ból, który jest gorszy wieczorem lub w nocy, trzeba ponownie czyste i umyć kanałów korzeniowych. To musi być zrobione tak szybko, jak to możliwe, że nie powinniśmy tolerować ból lub go zatrzymać za pomocą leków.

Krótkoterminowa pomoc znieczulające: Pentalgin Mogę, Ketanov, Tempalgin i inne.

Pojawienie się pulsujący ból z gorącej wody po napełnieniu kanału

Leczenie kanałowe polega nie tylko na ich przetwarzanie, czyszczenie i suszenie, ale także wypełnione specjalnym materiałów wypełniających. Typowo, te pasty są używane dla celów przeciwzapalnym lub bez dodatków. Wypełnienie kanału jest niezbędne w celu wyeliminowania możliwości tworzenia warunków dla bakterii. Gęste jamy zęba punkty napełniania gutaperki i wklej te warunki nie są obecne. Jeśli procent zakażonej tkanki spadły podczas przetwarzania kanałów na szczycie głównego, zapalenie rozciąga się w kości.

Ból zęba pojawia się niemal natychmiast po leczeniu kanałowym lub w pierwszych dniach i ma pewien charakter: pulsujący, szarpnięcia, strzelanie, wzmocniony przez gorące. W celu uniknięcia takich powikłań, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej obróbki kanału korzenia z odpowiednim wyposażeniem. Jeśli wystąpi taki ból musi ponownego leczenia kanałów, efekt krótkoterminowy bierze leki przeciwbólowe o działaniu przeciwzapalnym: Nise, ibuprofen.

W niektórych przypadkach, pozytywny efekt o wypłukać usta ciepłym roztworem sody (1 łyżeczka soli i sody oczyszczonej w szklance wody).

Ból zęba po obróbce kanałów, gdy jest celem zapalenia kości

Jeśli pacjent jest skierowana z bólu rośnie w kontakcie z żywnością na ząb z poczuciem wewnętrznego ciśnienia wewnątrz zęba, prawie zawsze w takich przypadkach nie ma zapalenie kości lub wokół korzeni. Taka sytuacja, gdy nerw jest zniszczone, a wszystkie zakażenia rot pochodzi od zęba do kości, tworząc zapalny ostrości – kości lub granulki. Obróbka w tym przypadku jest bardzo skomplikowana i nie zawsze możliwe jest zapisanie zęba. Jeśli lekarz uzna, że ​​jest szansa, aby leczyć zapalenie, spędza leczenie kanałowe i pozostawia je turunda z przeciwzapalnym rozwiązania terapeutycznego lub wklej tymczasowe wypełnienie przez 1-2 tygodnie, a następnie wypełnienie wszystkich kanałów stałych materiałów hartowania. W niektórych przypadkach ból znika natychmiast.

Środki zaradcze stopniowo wywierają swoje działanie, więc kilka pierwszych dni po zabiegu, może być chory ząb. Zazwyczaj, w takich przypadkach, dodatkowa obróbka jest przypisana przeciwzapalnych tabletek (Nise ibuprofen), antybiotyki (Amoksiklav, linkomycyna), lub przeciwbakteryjnych (Trichopolum). Przyczynić się do łagodzenia bólu spłukać ciepłą roztworu sody.

Leczenie kanałowe i usuwanie nerwów nie trzeba się bać. Nowoczesne narzędzia do skutecznego łagodzenia bólu pomoże utrzymać całą procedurę, bez żadnych skutków ubocznych. Mechaniczne przygotowanie tkanki zęba stałego czyszczenia jamy, przetwarzania i napełniania kanałów korzeniowych – niezbędnych procedur, ale powinny one być prowadzone zgodnie ze wszystkimi przepisami.

Kanały zabiegowe jakości – gwarancja zachowania zęba.

Share →