Dlaczego dzieci płaczą przed snem

Dlaczego dzieci płaczą przed snem

W pierwszym roku, dzieci często płaczą przed snem. Badania pokazują, że 30% dzieci zaburzenia snu. W związku z tym są problemy z nocnych przebudzeń, zasypianiem i zmiana trybu uśpienia.

Są to powody, są dzieci w wieku przedszkolnym i prowadzić do nadpobudliwości w zachowaniu dzieci, depresji i zaburzeń psychicznych.

Przyczyny płacz dziecka

Dlaczego dziecko płacze przed snem można wytłumaczyć fakt, że w czasie czuwania on przesycony informacji i przed snem powinien wyrzucić zgromadzonej ilości energii i emocji. Przyczyny płacz dziecka jest inny. I często, dziecko płacze przed snem, nie ma znaczenia, co to jest głodny lub coś boli, a dopiero potem jest po prostu że nie płakała, że ​​nie może spać. Wiele z nich płacze, ponieważ światło jest zbyt jasny lub słyszą głośne dźwięki.

Dlatego jest konieczne, aby chronić je od tych bodźców.

Dlaczego dzieci płaczą przed snem

Jeśli dziecko płacze bez powodu, czy myślisz, że warto, aby upewnić się przede wszystkim, że nie miał nic boli. Jeśli dziecko jest noworodek, główną przyczyną łez i niespokojny sen jest złe kolki. Co tak naprawdę jest sen w tym samym czasie.

Tu może pomóc specjalne krople, masaż brzuszka. ciepłe pieluchy kolki lub kopru herbata.

Ale jest czynnik psychologiczny. Tak, budzi się w nocy, dziecko nie widzi mamę obok, ale on był tak przyzwyczajony do oglądania jej w ciągu dnia, więc dziecko może martwić się o to i plakatów. Istnieją dwa sposoby.

Wybór metody zależy od Ciebie.

Dr Spock (nazwa jest znana każdej matki) uważa, że ​​dziecko będzie w stanie się przekwalifikować się spać sama w ciągu zaledwie trzech dni. Sam proces jest bolesny z moralnego punktu widzenia. Chodzi o to, że gdy dziecko płacze, matka nie powinna przed szopką. Albo idź na kilka minut, spróbuj się uspokoić dziecko (to jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces) i pozostawić ponownie. Ta metoda wymaga dużo cierpliwości od siły matki, a nie wszystkich.

Na trzecim lub czwartym dniu dziecko zdaje sobie sprawę, że jej matka nie będzie dla niego pracować, i płacz przystanków.

Dziecko płacze przed snem, ponieważ może on zaczęły ząbkowania. W tym przypadku należy zastosować maść kojąco na dziąsła.

Po 2-3 latach, na tle poglądów biegu, cartoon dzieci grać często przerażające sny. Dziecko staje się niespokojne, płacze przez sen, krzyk lub po prostu rozmawiać. Często, aby uniknąć stresu podczas snu, sen dziecko przeprowadził się do swoich rodziców. Jest wygodny i uczucie strachu znika i nie ma poczucia bezpieczeństwa.

Rodzice często nie pozwalają na takie działania. Z biegiem czasu, dziecko uczy się kontrolować swoje emocje i uporządkować, gdzie sen, a co rzeczywistością. Nie jest konieczne, aby rozważyć sytuację problemu będzie rozwiązana w przyszłości.

W praktyce okazuje się, że rodzice śpią na długie dzieci przeżywają rozwód rodziców w czasie, śmierć kogoś z rodziny lub dziecka po prostu nie na tyle uwagi i ciepła rodziców w ciągu dnia.

Aby powstrzymać łez przed snem iw nocy, nie przeciążać dziecka wieczorem. Spróbuj wszystkich ważnych punktów, takich jak lekcje, czytanie, sprzątanie pokoju, do rozwiązania na dzień.

Problemy ze snem

Aby zrozumieć się, dlaczego dzieci płaczą przed snem , może odpowiedzieć na następujące pytania w przypadku poprawnej odpowiedzi, należy zbadać więcej cech takich działań ze strony dziecka.

    Czy Twoje dziecko uwielbia leżeć w ciągu dnia i się przespać? On zawsze zasypia problemu przez długi czas? Budząc się rano, dziecko przychodzi w złym nastroju. Podczas podróży środkami transportu publicznego dziecko zasypia. Dziecko śpi mniej czasu, niż zalecane przez ekspertów. Przez cały dzień, Karty dziecko rozdrażniony, agresywny i czasu.

    Nieustannie domaga się wziąć w ramiona. Stale ziewanie i przecierając oczy.

Jeśli jest dodatni wskaźnik odpowiedzi, konieczne jest, aby rozważyć to, że we wczesnym wieku, w celu rozwiązania problemu niespokojnych snu. Jeśli proces jest prowadzony, będzie się zwiększać.

Briefing zdrowy sen

Sen zawsze był uważany i traktowany jest najlepszy sposób na regenerację sił. Jeśli dziecko jest poważnie płakać przed snem , to powinno służyć jako rodziców niektórych «dzwon» na fakt, że coś jest nie tak. Jeśli zaczniesz ustawić spać dziecko w młodym wieku, wynik będzie pełna rytm życia w przyszłości. Należy zdawać sobie sprawę z następujących zasad i konsekwencji związanych ze snu:

    Podczas snu, człowiek odzyskania organizm. Wzrost snu dziecka, bez wątpienia, ma wielki wpływ. Sen wpływa również na układ odpornościowy dziecka. Zaburzenia snu wpływ na zachowanie podczas dnia. Dzieci zbyt emocjonalne, czasami bardzo trudno czasem się uspokoić i zasnąć natychmiast.

    Dzieci, które śpią «prawo» oraz w odpowiednim czasie. Czuję się bardzo dobrze w ciągu dnia, bardziej otwarci na procesy uczenia się i są w dobrym nastroju. Naukowcy często uważają, że w czasie snu brain rozwiązuje wiele problemów i sortuje informacji uzyskanej w trakcie dnia.

    Jeśli dziecko nie jest wystarczająco dużo snu, nie je, staje się kapryśna, rozdrażnienie i płacze często. Częste kaprysom i rozdarcia może wskazywać na to, że dziecko po prostu chce się spać. Dzieci, które nie wyspać, mniej przyswajać nowe informacje, irytujące i mają złą pamięć. Jeśli dziecko często budzi się w nocy, może to doprowadzić do kaprysów i konfliktów z rodzicami.

Naszym marzeniem jest pod wpływem wewnętrznego zegara biologicznego cyklu, który powstaje w pierwszym tygodniu życia dziecka.

Po kąpieli dziecko płacze

Dlaczego dzieci płaczą po kąpieli

Płacz dzieci w trakcie i po kąpieli z różnych powodów. Może to być ból w żołądku, zęby wyrzynają, pragnienie snu, bóle głowy lub stałego nadmiernego pobudzenia.

Istnieje wiele opinii na temat odpowiedniego przygotowania do kąpieli. To może pomóc w odpowiedzi na pytanie, dlaczego dziecko płacze przed lub po kąpieli. Niektórzy skłonni są sądzić, że kąpiel powinna być przed karmieniem wieczorem. Po nim, można po prostu umieścić dziecko spać. Jeśli spojrzeć z drugiej strony, zbyt głodny złe dziecko kąpiel, po wszystkim, należy pamiętać, że apetyt rośnie po kąpieli. Należy również pamiętać, że procedury wody nie powinny być wykonywane bezpośrednio po karmieniu.

Dlatego zaleca się, aby znaleźć «kompromis», Jeśli dziecko płacze cały czas, w trakcie i po kąpieli, należy zatrzymać te procedury na kilka dni, na przykład, lub przenieść je rano.

Noworodki płaczą punktualnie każdego dnia dla dwóch, 03:00. Więc nie zbyt nadgorliwy rodziców w tej sprawie.

Jeśli powodem łez – to zmęczenie, to tylko może uspokoić uczucia mojej matki i uwagi. Każdego dnia, otwierając się na świat i uzyskać wiele informacji i emocji, dziecko jest bardzo zmęczony. Uważa się, że dziecko mózgu do 12 lat «Trawienie» tak wiele informacji, które opanował w 12 lat, aż do swojej śmierci. Nic dziwnego, że w tym przypadku, że dzieci czasami bardzo drażliwy, czasem przejawia się w ich dziwne na pierwszy rzut oka, agresji.

Jeśli odpowiednie podejście do rozwoju i formowania osobowości, jest możliwe, aby utworzyć zwyczaj dla dzieciak zrobić według pewnych zasad, z korzyścią dla własnego zdrowia.

Share →