Dlaczego paznokcie pojawiają się białe plamy?

Dlaczego paznokcie pojawiają się białe plamy?

Być może nie każdy wie, że od czasu do czasu pojawiają się białe plamy na paznokciach palców nazywa Leukonychia, ale każdy doświadczył tego zjawiska. Wszelkie nietypowe dla pojawienia się zmian paznokci jak plamy, pęknięcia lub złamania – znak problemów w narządach wewnętrznych, choroby lub złego stanu zdrowia całej osoby. Co jest powodem ich wygląd?

Białe plamy na paznokciach – to jest, jak wspomniano powyżej, co najmniej raz w ich życiu pojawił się na paznokciach prawie każda osoba, zwłaszcza dzieci. Dorośli powiedział, że to z braku witamin. Medycyna potwierdza ten fakt. Rzeczywiście, niesymetryczne diet, brak soli mineralnych i witamin wpływa na wygląd paznokci w postaci białych kropek o różnych typów i rozmiarów.

Leukonychia często pojawiają się ze względu na brak wapnia, żelaza i cynku.

Niezbędnych witamin, brak, co prowadzi do powstania Leukonychia na płytkę paznokcia – jest karoten, kwas askorbinowy, alfa-tokoferol. Więc jeśli masz problem białych plam na paznokciach, przede wszystkim dodać do diety pokarmów zawierających te witaminy i minerały. Należy również zauważyć, wizerunek swojej diety.

Innym powodem występowania tego sygnału białych plam na paznokciach – niedokrwistość z niedoboru żelaza. Jeśli po zażyciu preparatów witaminowych nie Leukonychia zniknąć z powierzchni Twojej płytki paznokcia, to lepiej, aby oddać krew dla poziomu hemoglobiny. Jeśli badanie potwierdza hemoglobiny jest mniejsze niż 115 jednostek, powinny być przepisane przez lekarza, aby zastosować specjalne tabletki żelaza lub diety obejmują cielęciny wątroby, gryki, naturalny sok z granatów i tak dalej. P

Zastanów się, jak pozbyć się białych plam na paznokciach

Przed odwołaniem się do rad narodowych, to lepiej skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić testy dla poważnych chorób. Jeśli zdrowie jest normalne, a następnie użyć niekonwencjonalnych sposobów leczenia:

+ Czosnek – roślin będzie w stanie pomóc usunąć białe plamy na płytce paznokcia, jak również uczynić go bardziej trwałe. Przed leczeniem, niższy paznokcie w gorącej wodzie i poparte trochę czasu, aby rozszerzyć znacznie. Rub czosnek goździkowy, pre cięcia na dwie połówki.

Możesz pocierać czosnek na tarce.

+ Sól morska.

Często nie są białe plamy na paznokciach po drobnych urazach płyty. Następnie należy wprowadzić specjalną wannę terapeutyczną, aby poprawić krążenie i szybkiego gojenia ran. W jednej szklance wody o temperaturze 60 stopni, należy rozcieńczyć łyżkę soli morskiej lub jodowana.

Uzyskany roztwór musi oscylować trzecie godziny ręce.

Jest inny podajnik: łyżka soku z cytryny zmieszanego z połową szklanki ciepłej oliwy z oliwek. W tej mieszaninie, paznokcie trzeba trzymać piętnaście minut. Po wszystkich gorących kąpieli Polski. że płyta nie wysycha, jest to niezbędne do zastosowania lub oleju rycynowego oleju rybnego na gwoździu z białymi plamami.

Share →