Dokonywanie klombów własnymi rękami

Dokonywanie klombów własnymi rękami

Wszelkie kwiatów i krzewów znacznie lepsze spojrzenie na klomby, granic, które dekoracyjne fabularnych. Możesz kupić gotowe lub specjalne bariery kamienie wykończeniowe, ale to zakup będzie drogo kosztować.

Innym sposobem – projektowanie działce przy pomocy opon i starej cegły – wydaje się wątpliwa z estetycznego punktu widzenia. Gdzie można znaleźć złoty środek: do i tanie i piękne?

Kamień Belt

Ogrodzenia z kamienia naturalnego, wykonany własnymi rękami, może być dobrym łóżka rama, kwiaty, a nawet stare drzewa owocowe rabatok.

Najbardziej czasochłonnym – zebrać i przynieść do witryny jak najwięcej gruzu. Oczywiście, głazy granitowe wyglądają bardzo dekoracyjne, ale sobie z nimi radzić bez samochodu trudno. Zdobywaj skały średniej wielkości, które mogą przynieść na krześle ogrodowym.

Jeśli masz materiały budowlane w nadmiarze, może następnie zbudować w ogrodzie i modnych zjeżdżalni alpejskich.

Krok po kroku pracy

Usuń darń wokół łóżka (dostawka), tworząc szerokość pasma około pół metra, cementu witryny wypełnić i zacząć układać kamienie.

Zasada jest: wielki kamień – w małej – do góry. Kamienie spróbować położyć blisko siebie, wypełniając pustkę roztworem cementu i małych kamieni.

Pierwszy rząd kamieni ponownie wlać do cementu i znowu położyć kamienie. Jeśli kamienie są duże, trzeba będzie umieścić wszystkie trzy z tych serii, a jeśli małe – cztery lub pięć. Wynik jest piękny kamień krawężnik, który będziesz mógł używać długo.

Drewniane churbachki

Kilka dzienników pocięte na churbachki. Długość jest określana na podstawie tego, co powinno być wysokość ogrodzenia, dodając 20 cm (wartość przenikania do gruntu).

Usuń darń wokół klombów, kopać wąski rów, umieścić churbachki to blisko siebie, chroniąc w ten sposób cały obwód klombów. Posypać dno bloku drewna ziemi, wytłaczanie ją mocno.

Przedłuż żywotność

Do ogrodzenia ostatniej już konieczne w celu usunięcia kory i drewna impregnowanego rozwiązania ochronne. Jeśli kolor impregnacji, bardziej praktyczne wybrać ciemniejszy odcień.

Mimo to, musimy być przygotowani na to, co psychicznie rama łóżka drewniane 5-7 lat będzie trwać, a następnie zmieni kolor na czarny i popękane.

Ale płot z churbachkov ułatwić pielenia grządek i ochrona roślin przed wiatrem i może zastąpić ławki ogrodowe.

Share →