Dolar Drzewo: jak przyciągnąć szczęście do domu

Dolar Drzewo: jak przyciągnąć szczęście do domu

I to nie jest złe, ponieważ byłoby to: rosnąca swój dom teraz dolara drzewo, a my tylko okresowo aktualizować liści na nim, oderwać starego do nowego rosły szybciej. Ale żarty na bok, roślina ta jest mieć w domu jest jeszcze możliwe. I to się nazywa Zamioculcas. Jednak pieniądze na kwiat, naszego wielkiego żalu, nie rosną.

Dolary są obecne tylko w nazwie popularnej. Możemy się tylko domyślać, co się nazywa Zamioculcas tak obiecujące nazwisko? Maj w prawdzie rysuje dom tych poszukiwanych banknoty?

Nie ma nic łatwiejszego niż sprawdzić wszystko w praktyce. A do tego trzeba tylko kupić Zamioculcas za zbiór roślin w pomieszczeniach. Ale nawet jeśli udało się zakorzenić w mieszkaniu tylko kaktusy, które wymagają niewiele lub nie nawadniania i nieco uwagi, można spróbować się coraz bardziej poważne kwiat.

Wierzcie mi, że tak.

Najważniejszą rzeczą jest to, że Zamioculcas doskonale pasują do wnętrza każdego domu. Poza tym, może to przyniesie wygórowane bogactwa w rodzinie. I co z tego? W naszym życiu jest wszystkim! I można łatwo okazać się szczęśliwa świadkiem Dolar drzewa życia do jego prawo nazywać w ten sposób.

Zwłaszcza, że ​​skromny i nie Zamioculcas uciążliwe w utrzymaniu. Wystarczy, aby poznać tę wspaniałą roślinę bliżej. I, oczywiście, należy przestrzegać kilku prostych zasad opieki.

Zamioculcas: co to za kwiat

Zamioculcas (Zamioculcas) – jeden z najszlachetniejszych przedstawicieli roślin doniczkowych. Można powiedzieć, że jest to – modny, elegancki i rzadki kwiat. Ma bardzo piękne pinnatisect Liście ciemnozielone, błyszczące (jak lakier), w prawo, niemal idealny kształt i ten sam rozmiar.

Zamioculcas pochodzi z Ameryki Południowej. Doceniona go na specjalnym formularzu liści. Niespodziewanie, w domu prawie nie dolara drzewo kwitnie.

Jednak przypadki osiągnęły czcigodnego wieku, można łatwo nagle pokryte kwiatami oraz w apartamencie. Ale proces ten nie robi większego wrażenia na Ciebie, a rozczarowany. Ponieważ kwiaty na Zamioculcas – zwykły biały, żółty lub kremowy kolb.

Warto zauważyć, że Zamioculcas liście rosną bezpośrednio z ziemi, a raczej z bulw żarówki. Fakt, że niedoświadczona osoba podjąć łodygę, w rzeczywistości okazuje się być list. I te procesy, które zwykliśmy nazywać liści, jest rzeczywiście pióro. Tak więc, drzewa list dolar oznacza strzałę z piór (kwiat dorosłych mogą osiągnąć wysokość w metrach).

Łodyga mu krótki i poziomy. To jest tak blisko ziemi, jak liści rozety.

Dolar Drzewo było i pozostaje dość drogie roślina doniczkowa. Ale tak naprawdę nie są tanie tylko i uprawiane okazów dorosłych. Powodem jest to, że dużo czasu mija, zanim Zamioculcas wynoszą dużo. Zamioculcas – „doskonały” kwiat pokoju: troska o minimum, rośnie powoli, nowe liście są rzadkie.

Ale, mimo tego, że roślina jest skromny, dbać o niego nadal okresowo potrzebują. Cóż, przynajmniej trzeba stworzyć korzystne warunki dla niego.

Jak prawidłowo dbać o drzewa dolara

Zapewnienie właściwej opieki drzewa dolara, kilka lat masz wspaniały zakład, że zadziwi Cię swoją urodą. W tym przypadku nie trzeba wydawać tysięcy rubli dla wszystkich rodzajów załączników, kwiat rozwija się normalnie, nawet w domu. Jednak garnek z zakładu jest lepiej umieścić w jasnym pomieszczeniu, ponieważ Zamioculcas kocha światło.

Jednocześnie jest to konieczne w celu ochrony swojego bezpośredniego słońca, które może spalić liście. Latem wskazane jest, aby zachować świeże powietrze, a zimą – bliżej chłodnym oknie (ale nie z akumulatora).

Przy wilgotności w tym kwiat nie ma specjalnych wymagań. Dosyć tego od czasu do czasu, aby spryskać i przetrzeć liście kurzu. Ale niewłaściwego podlewania kwiatów jest wrażliwy.

Zamioculcas jest bardzo łatwy do „wypełnienia”, co powoduje gnicie korzeni (i innych chorób), tym samym przynosząc houseplant na śmierć.

Kwiat gromadzą wystarczającą ilość płynu w żarówki klubu, więc łatwo przyniesie suszę, ale nie może sobie poradzić z nadmiarem wilgoci. W związku z tym, gleba, w której rośnie, nie możemy zbyt często podlewać. Przy okazji, jeśli się na wycieczkę, nie można martwić, że nikt nie będzie dbać o drzewa dolara.

5-10 dni, on czuje się świetnie.

W okresie od kwietnia do sierpnia (w okresie aktywnego wzrostu) Zamioculcas potrzebujemy karmić się kilka razy w miesiącu. Jako nawóz dla tego kwiatu będzie spełnić wszystkie te, które są przeznaczone do powiązanych roślin: kaktusów i sukulentów.

Przeszczepione kwiat często nie jest – dwóch do czterech lat. Wynika to z proliferacją układu korzeniowego. Jeśli są to produkty, roślin powinny być przeniesione do miski z większej średnicy drenującym i gleby, która jest sprzedawana do sukulentów i kaktusów. Możesz przygotować mieszankę gleby do tego na własną rękę.

W wystarczającym stopniu miesza się w równych proporcjach darni i arkusza ziemi, piasku i torfu.

Zamioculcas propagowane przez podzielenie krzew lub arkusz zakorzenienia (cięcia). Szczegółowe wymagania dotyczące tego procesu nie jest. Wszystko dzieje się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Jedynym życzeniem – używać stymulatorów wzrostu (fitohormony) i uzbroić się w cierpliwość.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że tylko nieliczni odważyli się reprodukcji Zamioculcas: bardzo długi proces, że (może być opóźniony nikt miesiąc).

Błędy w pielęgnacji Zamioculcas

Niestety, początkujący „ogrodników” nie zawsze wiedzą, jak dbać o podobnych kolorach. Skąd wiesz, że robisz coś nie tak? Dokładnie sprawdź Zamioculcas.

Cętkowane, kolor, wyjść korzenie spadających liści – wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas, aby zmienić pulę, nawozić roślinę lub posadzić go.

  • Liście żółkną i suche

Zawsze należy pamiętać, że drzewo kocha lekkie, ciepłe i suche powietrze, boją się nadmiaru wilgoci. W żadnym przypadku nie należy umieszczać go w projekcie lub w pobliżu urządzeń grzewczych. Jeśli liście zmieniają żółty kwiat, z jednej strony, pokój zmian.

Z braku światła kwiat przeciągnął się i traci swój kolor.

  • Zapach zgnilizny

Liście lub korzenie gniją, jeśli nadmierne łzawienie. W takim przypadku tylko przeszczepu. Weź nową ziemię, wyposażyć odpowiedni drenaż, zatrzymać nalewanie drzewo.

Old gleby w każdym przypadku nie może być stosowany, ponieważ mogą być one ukształtowane formy.

Na trzpieniu lub plamy liści pojawił? Może to być grzyb. Jeśli kwiat chore kupić w wyspecjalizowanych sklepach przeciwgrzybicze spraye lub dodatki i przetwarzane przez drzewa dolara. Troska więc dokładnie tak samo, jak wcześniej. Jedyne, co należy zrobić, to używać starych karmić.

Można zarazić drzewa na nawóz. Dlatego nie należy kupować tanich produktów w tranzycie oraz na rynkach, gdzie normy bezpieczeństwa nie są spełnione.

Jak widać, dbać o dolara drzewo nie jest tak trudne. Najważniejsze – zapewnienie dobrego oświetlenia, nie pereuvlazhnyat gleby, w czasie karmienia i transplantacji. Ponieważ w domu prawie kwitnienia nie występuje, roślina może zacząć nawet alergie.

Dolar Drzewo: wróżby i przesądy

Tak więc, jeśli chcesz roślin przyniosła sukces i stać się maskotką, przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, nigdy nie obrażaj go, nawet jeśli nie wierzysz w wróżby. Naukowcy udowodnili, że drzewa i kwiaty są w stanie odczuwać emocje. Zatem ważne jest nie tylko odpowiednio opieki nad nimi, ale także podczas rozmowy podlewanie. Jeśli masz zamiar przesadzić kwiat, starają się „uspokoić” go.

Czy wykorzenić, wyciągnąć z liści.

Po drugie, trzeba ozdobić go z dolarów. Powrót do ustawy tak, że widać było wyświetlane piramida (jest to najważniejsza część znaków), owinąć taśmą i krawat arkusz. Zasadzić karmione magicznej energii, umieścić pod nim centów.

Monety są również warto rzucać się w wodzie, które będą następnie podlewać drzewa.

Po trzecie, zmiany powinny być przeprowadzone na rosnącej księżyca, inaczej kwiat uschnie i wychodzić z domu wszystkie dolarów. Wierzyć lub nie wierzyć w wróżby – to twoja sprawa. Jednak, że coś jest silna potrzeba, może być zrealizowane.

Nie zapomnij moc auto-sugestii! Więc dlaczego nie spróbować nagle okazywało się!

W ogóle, być dość uciążliwe właściciel Zamioculcas. Wystarczy, aby prawidłowo dbać o nich. Trudności w jej treści nie, a jeśli pojawią się problemy, są łatwe do rozwiązania, więc chory i szkodników, roślina ta jest bardzo rzadka.

Share →