Domowe nalewki

Domowe nalewki

Ług jest składnikiem wielu koktajli i mieszanych napojów alkoholowych. Napój ten smakosz koneserów żywności i napojów. Lekarzy zapewniono małe szkła o pojemności zaledwie 25 gramów.

Najpierw alkohol został przeprowadzony przez francuskich mnichów z klasztoru, w pobliżu miasta Grenoble. Uważa się, że jego "wynalazek" mnisi zostali wygnani z Hiszpanii. Od 1757, kiedy pierwszy uzyskano alkohol, niemal do początku XIX wieku lekarze receptur znanych obecnie na całym świecie "Benedyktyński", "Chartreuse", "Południowy", "Curaçao"I "Ricard"Trzyma w ścisłej tajemnicy.

Teraz te dobrze w jakości likiery są dostępne w wielu krajach, w tym w Rosji. Każdy z tych lekarzy może być doskonałym elementem dla mieszanych napojów alkoholowych.

Niektóre likiery są łatwe do przyrządzenia się na następujących receptur.

Strona główna Francuski likier

Ten prosty przepis likier tradycyjnie zawarte w wielu francuskich książek kucharskich.

Przyjmować 1 butelkę (0,5 litra) białego wina deserowego (lub białym portu). Skórka pomarańczy lub cytryny sprowadzają się do 100 g cukru do połowy pierwotnej objętości. Otrzymaną masę ochłodzono, wylano do korka butelki i szczelnie.

Strona główna Francuski likier jest bardzo smak to jest również wykorzystywane do przygotowania mieszanych napojów alkoholowych, które są wykorzystywane likier pomarańczowy i cytrynowy. Bardzo smaczne grog i herbata z francuskiego likieru. Strona główna Francuski likier jest dodawana do sosów, syropów do impregnowania ciasta i również okazuje pyszne i aromatyczne galaretkę.

Likier wiśniowy

2 kg umyte, obrane i pestki wiśni szypułki wlać do butelki i umieścić w słońcu i pokryte od góry do 1 kg cukru. Dodaj 6 – 7 suszone pąki kwiatowe tropikalnych ziele angielskie (goździki), 2 waniliowy w proszku, 10 g cynamonu i gałki muszkatołowej jednego. Stań w słońcu 8 – 10 dni, a następnie dodać 0,5 litra wódki.

Domagaj 4 – 5 tygodni, następnie odcedzić i przelać do butelek.

Gruszka likier

Ruszt 1 kg soczystych, płukano i obrane gruszki i umieścić w butelce. Następnie wlać ten sam 0,5 litra wódki i odstawić w słońcu 4 – 5 tygodni. Oznacz czysty drenażu sok i dodać 1 litr syropu soku otrzymanego z 300 g cukru i 0,6 litra wody. Napisz rozstawione.

Tydzień później, alkohol jest gotowy do przecedzić i przelać do butelek.

Likier truskawkowy

Zagotować syrop z 1 kg dojrzałych truskawek, 1 kg cukru i 0,5 litra wody. Wlać do butelki i odstawić na 10 – 12 dni w słońcu. Odcedzić, wymieszać z 0,5 litra wódki i przelać do butelek.

Likier truskawkowy

Zagotować syrop z 1 kg dojrzałych truskawek, 1 kg cukru i 0,5 litra wody. Wlać do butelki i odstawić na 10 – 12 dni w słońcu. Odcedzić, wymieszać z 0,5 litra wódki i przelać do butelek.

Likier kawowy

Gotować 50 gramów świeżo palonej kawy w 0,3 litra wody. Wytrzymać wywar kawy w ciągu dnia, a następnie gotowanie gęsty syrop, 500 g cukru i 0,3 litra wody. Dodaj syrop 2 łyżki soku z cytryny, kawa napięte bulionu i 0,6 litra wódki.

Wlać alkohol do butelek i odstawić 2 – 3 tygodnie.

Likier cytrynowy

Pokroić na kwadraty obrać 10 dużych dojrzałe cytryny, wlać 1 litr wódki, korka i odstawić w ciemne miejsce, 1 dzień. Następnie przecedzić, dodać syrop przygotowany z 0,5 litra wody i 0,5 kg cukru. Szczep Alkohol i przelać do butelek.

Likier porzeczkowy

2 kg obrane i umyte jagody czerwonej porzeczki wlać do butelki z 4 – 5 liści czarnej porzeczki i wlać 1 litr wódki. Zamknąć butelkę i wygrzewać się w słońcu 5 – 6 tygodni. Odpływ soku i wieku dodać 1 kg soku wykonane z 0,8 kg cukru i 0,5 litra wody gęstego syropu. Wymieszać, przelać do butelek i korka dobrze.

Po 3 – 5 dni alkohol może być spożywany.

Alkohol z płatków róży

Zebrać świeże płatki róż rozpraszać je na czystej kartce papieru lub podać kolor czas 6 – 08:00. Następnie napełnić butelki płatki 3/4 zbiornika, a następnie napełnić butelkę wódki. Korek butelkę szczelnie i postawić na słońcu lub w ciepłym miejscu w kuchni.

Domagaj płatki 30 – 40 dni, a następnie połączyć infuzji, dobrze wyciśnij, płatki, odcedzić płyn i wlać z powrotem do czystych butelek, dodając do infuzji 200 gramów cukru na litr cieczy (lub 150 g cukru i 50 g miodu).

Alkohol z płatków dzikiej wiśni

Zebrać świeże kwiaty, czereśnia, posypać je na czystej kartce papieru lub, barwienia znikną w ciągu 2 – 3 dni. Następnie kwiaty złamać w piecu, posiekać i napełnić pojemnik na butelki 3/4 wiśnia, a następnie napełnić butelkę wódki. Korek butelkę szczelnie i postawić na słońcu lub w ciepłym miejscu w kuchni.

Domagaj Czeremcha 30 – 40 dni, a następnie połączyć infuzji, dobrze wyciśnij, płatki, odcedzić płyn i wlać z powrotem do czystych butelek, dodając do infuzji 200 gramów cukru na litr cieczy (lub 150 g cukru i 50 g miodu).

Share →