Domowe rośliny otwartym terenie

Domowe rośliny otwartym terenie

Rosnące Kiwi Kiwi w domu.

Z kiwi dojrzałych owoców jagodowych wybrane nasiona są myte od masy i rozwarstwienie. Po pierwsze, są one przechowywane w wilgotnym piaskiem przez 2-3 tygodni w temperaturze + 10-20 °, a następnie przez dwa tygodnie w temperaturze + 4-5 ° C.

Po stratyfikacji nasiona wysiewane są wraz z piasku w garnku z dobrym drenażem, wypełniona podłoża. Uprawy lekko przykryte ziemią, a rośliny opryskuje się cover szkła. Pot z siewu umieścić w jasnym ciepłym miejscu, przetrzyj szybę i skręcić na dobę.

Gdy pędy stopniowo przyzwyczajać je do świeżego powietrza. W sprzyjających warunkach, sadzonki kiwi szybko rośnie; mają płytki system korzeniowy, więc poluzowanie gleby i wybrać w poszczególnych doniczkach powinny być wykonane starannie. Kiwi tuleja jest utworzona z wykończeniem; pozwoliło na tworzenie bardziej wydajnych pędy krzewów i zapewniają odporność i reszta usunięta.

Kiwi w ogrodzie.

Dla pomyślnego rozwoju kiwi w ogrodzie potrzebuje klimat subtropikalny: ciepły, długi uprawy przed mrozem okres, dużej wilgotności. Sadzonki przeszczepu odmianowych po posadzeniu kiwi w ogrodzie na stałym startu owocowania 3-4 lat, w pełni owocowania przyjść do 7 lat zbiorów i przynieść do 40 roku życia. Kiwi odmiany hodowlane szczepione na sadzonki w dzielenia i tarczy.

Ponadto, kiwi rozmnażany wegetatywnie przez sadzonki korzeniowe macierzystych lub, warstwy wczesną wiosną (zawarcie ucieczki i prikopalis go do ziemi).

Aby stworzyć korzystne warunki dla wzrostu kiwi w ogrodzie w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę klimat i gleby. Pędy Kiwi zagrożeń są późne przymrozki wiosenne i wiatry. Aby kiwi winorośli na tapecie nie uszkadza od wiatru, korzystać z różnych urządzeń vetrozaderzhivayuschie. Podczas letnich upałów i spędzić deszczowanie kiwi. Actinidia kiwi nie uda się na twardym podłożu, nie chłonie wilgoci, więc kiedy sadzenia zaleca sztuczne odwodnienie.

Kiwi kocha aluwialne, pulchny, nawet z kamieni gleby. Kiwi sadzenia stałe miejsce w wczesną wiosną wydać metrów 5×6 schematu. Ze względu na silny wzrost lian (może osiągnąć wysokość 7-8 metrów) i podwiązka je na tapecie w formie listów "T" wygodne założenie ich wzrost o rodzaju wysokiej winnicy.

Do sadzenia sadzonki w każdym otworze sadzenia dokonanej przez nawóz fosforowo-potasowy (150-200 g). Nawozy później są stosowane w lecie w trzech warunkach, w zależności od fazy wzrostu i rozwoju winorośli, oparte na pojedynczej rośliny w ilości: azot – 500 g zawartość fosforu – 135 g potasu – 240 g Magnez – 75 m dają Części marca ściśle przed roślinności maja po mrozem we wrześniu, po utworzeniu owoców. W między rzędami zaleca się sadzić rośliny strączkowe.

Poprzez powierzchownego systemu korzeniowego nie może być głęboko poluzować gleby wokół kiwi winorośli, jak również dokonać herbicydów. W suchej pogody, winorośle kiwi w ogrodzie musi zostać spryskane wodą, napoić i owija gleby.

Kiwi cięcia odbywa się na owocowania i do tworzenia krzaka: cięcie roślin późną jesienią (po owocowania) i latem (na przerzedzenie korony). Podczas przycinania na owocowania należy pamiętać, że na owoce aktinidii pierwszych pięciu punktów. Dlatego strzela kiwi cięcie po zebraniu ostatniego zbioru późnej jesieni 4-5 punkty usuwając gałęzie otplodonosivshie; zostawić wyłącznie młode pędy, aby zastąpić. Kiwi przycinanie letnie przeprowadza się w celu poprawy upraw razrezhivaya koronę tak, że uprawa była nadmierna, w przeciwnym razie w przyszłym roku spadek zbiorów owoców.

W tworzeniu lewą kiwi najbardziej zdrowe i silne pędy, i wszystkie inne cięcia. Nie może być naruszona równowagi między naziemnych części roślin i ich systemów korzeniowych.

Owadów zapylaczy kiwi mają pszczoły i trzmiele krajowych. Bez zapylania przez pszczoły produkowane mniejsze jagody i zapylanie jest utworzony większy owoc

Rosnące Kiwi

Kiwi – "Chiński agrest"Pochodzi z tropikalnych obszarów Chin, więc dbać o sadzonki, a także innych Exotics z tropików: zapewnienie lato obfitego podlewania, wilgotności, dużo świeżego powietrza, światła i ciepła. W zimie, chłodny treści (około 10 stopni), ograniczone podlewanie bez stagnacji wody.

Twoje doświadczenie w rosnącej kiwi jest bardzo ciekawe, ze wzrost roślin pisać o wynikach jego eksperymentu.

Kiwi – dwupienne roślin wspinacz. Aby uzyskać wysoki plon rośliny potrzebują Mężczyzna Kobieta.

Kiwi winorośli może być z powodzeniem uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych (z wystarczającą ilością światła), w otwartym polu.

Rośliny dorosłych może wytrzymać do 15 stopni poniżej zera. W związku z tym, na zimę mogą wyginać się na ziemię i przykryć liśćmi lub trocinami może wykopać kiwi i ukryć w piwnicy aż do wiosny. Wiosną, otwierając zakład, na początek karmienia. Muszą one być przeprowadzane dwa razy w miesiącu w okresie od wiosny do jesieni.

W celu sprawnego RSS używać naprzemiennie nawozów organicznych i mineralnych.

Kiwi Wiosna roślin trzeba trochę przycinania, aby ustawić się w rozwoju, uśpionych pąków i roślin jest lepsze zakustilos.

Kiwi mogą rosnąć z nasion (ale będzie musiał długo czekać i owoców z tą metodą nie da się określić płci kwitnienia rozsady) sadzonki i odrostów korzeniowych.

System korzeniowy kiwi nie jest bardzo głęboka, włóknistą, domagając się żyzne, lekko kwaśne lub obojętne gleby. Zemlesmes do sadzenia, należy użyć następującego: ziemi humus, arkusz, torf ziemi, piasku (2: 1: 1: 1). Dodać w innym zemlesmes Wermikompost.

Możesz dodać trochę torfu.

Share →