Doświadczenie rosnących arbuzy, melony, pomidory i papryki w szklarniach - 4

Doświadczenie rosnących arbuzy, melony, pomidory i papryki w szklarniach – 4

Jak rozwijać wysokiej jakości sadzonek roślin cieplarnianych dla

W sąsiedztwie z tego pomidorowym grzbiecie po obu stronach rosły na wąskich melona. Melony Plagi zostały rzucone przez przegrody szklane, na wysokości 1,8 m. Stopniowo, w miarę wzrostu rzęs melona, ​​czyścić dno liści roślin i strzela na wysokości 0,5 m.

Liczba pędów na każdej rośliny melona pozostać: główny trzon plus 4 pierwsze pędy boczne. Główny trzon zazwyczaj raz pierwszy położył na ziemi na długość 70-80 cm, prishpilivat łodygi na ziemię, a stamtąd udać się cztery pierwsze pędy boczne. Pozostałe pędy są usuwane. Między rośliny melony odległości 1-1,2 m. Wkrótce, wzrost rzęs melonów powstają zielone siatki.

Przewietrzyć szklarnię nie szkodzi to zielone ściany, świeże powietrze przepływając wokół niego, nie powodując żadnych szkód.

Na tych dwóch łóżek melona zaczął znacznie później niż od liczby kalenicy 6, ale w końcu sierpnia mamy już usunięte dojrzałych owoców. W połowie września pozostały pojedyncze melona na hybrydę Gerda i sześć płodów na późnym hybrydowego Joker. Na tych dwóch łóżek posadziliśmy hybrydy Kopciuszek, Gerda, Joker i stopień Pineapple. Owoce usunięte wagę od 1 do 2,5 kg (Gerda).

Sortuj Ananas na naszym grzbiecie №2 pokazał się dobrze, rośliny "tuczyć" i źle ustawiony owoce, prawdopodobnie ta odmiana wymaga mniej podatny grunt.

Pierwsza warstwa pojedynczego owocu wszystkich wyładunków w tych łóżkach leżały na podstawionym konopi pod nimi, ale do drugiej warstwy, głównie na wysokości 1,8 m, a prawie wszystkie owoce znajdują się na górnej półce przegrody szklane. Poszczególne owoce wiążemy się do sieci działowych po obu stronach. Hybrydowa arbuza Prezent na północ od liczby kalenicy 2 przywiązany dwa płody, jeden o wadze 2,5 kg został usunięty w połowie sierpnia, a pozostałe, o masie 4 kg – pod koniec sierpnia.

Szczególnie podobała nam numer grzbiet 6 z melonów. Sam Ridge był bardzo ciepły, dobrze nawożone, a to doprowadziło do bogatej uprawy melonów. Na nim wylądowaliśmy osiem roślin melon: Klasa Cappuccino, hybrydy Słodki ananas, Złoto Scytów, kadzidła, Gerda.

Przez sadzonki były dwa kroki z płyt 12 cm szerokości, jedną na wysokości 70 cm, inne – na wysokości 1,8 m, drugi etap został przesunięty w stosunku do pierwszego w wschodniej stronie 30 cm, co jest dobre wpływ na zasięg Plagi.. Te kroki niezbędne do rzęs pończoch i układania ich w większości owoców były. Formowanie roślin melonów przeprowadziliśmy w taki sam sposób, jak w łóżkach i 2.3.

Pierwsze owoce jednostki, jak również łóżka 2 i 3 określa się na podstawiony konopi, pierwsze warstwy bazowej są melonów na parterze.

Formacja melonów na tym grzbiecie: główna łodyga i pędy boczne 4, a od kątach liści pojawiają się pędy i ustawić owoce, ucieczka pozostało, wierzchołek pędu szczypta, a on leżał na plodik scenicznej. Jeśli ucieczki trzeciego rzędu nie jest związana owoce, ucieczka jest całkowicie usunięte. W wyniku formowania ściany z melona nie trafia przeciążony nadmiar wierzchołki.

W pierwszym etapie był czas, kiedy cztery krzewy na nim leżał melon 25 owoców. Pod koniec sierpnia – początek września na szczycie drugiego stopnia ustąpi taką samą ilość owoców – a dwa Fruited krzew Scytów Złoty i dwa hybrydowe krzew Gerda. Bush Słodki ananas i Cappuccino "tuczyć"Długo nie przyszedł skutku, trzeba było usunąć wiele nadmiaru topy. Doszliśmy do wniosku, że te odmiany trzeba gotować mniej podatny grunt.

Owocowania w tych gatunków z opóźnieniem, ale liczba owoców był świetny. Chcielibyśmy podkreślić, hybrydowy scytyjski Gold. On jest na plantacji w drugim roku daje doskonałe rezultaty: wczesne owocowanie i mnóstwo pysznych owoców.

Jednak do końca sierpnia tego owoce dojrzewają już hybrydowy przeszłości.

Dla nas, zrobiliśmy następujące wnioski na grzbiecie numer 6: nie można sadzić na niej wiele odmian – występują trudności w opiekuńczy; lepsze wyniki można osiągnąć, jeśli na grzbiecie zostaną posadzone nie więcej niż dwóch różnych odmian melonów.

Na grzbiet numer 5 Rozmiar 0,5h1 m posadzono nasze ulubione i stabilne w dochodowości wyznacznik pomidorowy hybrydowego Blagovest – 6 krzewy i krzaki 5 Odmian pomidorów Tale. Ten gatunek osiąga wysokość 1,8 m mamy po wschodniej stronie grzbietu posadzono nieokreślonych (wysokie) pomidory:. Klasy Królewca i cud argentyńskiej hybrydę Różowy króla (VIII) i jeden krzak pomidora Swift nieokreślona F1. Wybór odmian i mieszańców tej grani powiodło: wszystkie są o tym samym czasie weszła w fazę zawiązywania owoców, co uniemożliwiło "zhirovki" krzewów. Na tej grani podobało nam się wszystko, co wybraliśmy odmiany i hybrydy.

Fruited Grzbiet ten temat dwa miesiące. Żniwa na liczbę owoców była doskonała, a smak – przede wszystkim pochwały.

Od liczby kalenicy 7 wpadliśmy 4 Hot Pepper krzew, krzak pomidorów cherry: 8 typu hybrydowego Sultana (czerwony i żółty), kroplę miodu i Pokoju Cherry, a na końcu grzbietu – 4 ogórki krzewów. Te pomidory potrzebują rzadki sadzenia i gleby dla nich zrobić mniej płodne. Rośliny na tym grzbiecie mamy buntowali się i szybko wyszedł z naszą kontrolą. Szybki wzrost liści nas rozbroić lądowania – usunięcie niepotrzebnych roślin.

Usunęliśmy ten grzbiet trzy krzak. Ale reszta pomidorów ewoluowały tak szybko i mocno, że do końca sezonu mamy udusił ogórki sadzenia. Po zakończeniu melony owocowania numerem grzbiet 6, te rośliny mięsożerne zajmowane miejsca na górze i na tej kalenicy.

Są długie i chłodne zaowocowało w szklarni na początku października z owoców.

Wierzymy, że pomidory – zakład "Predators"A małych owocach odmiany pomidorów były na pierwszym miejscu w tej kategorii. Mały pomidor zbiorów było bardzo obfite. Żółty pomidor Miód spadek dał bardzo dobre wyniki, i byli bardzo słodki z doskonałym smaku. Ogórki na tym grzbiecie opracowany w początkowym okresie dobrze, ale potem pomidory, które rosną w pobliżu, udusił trzy krzewów ogórki.

W efekcie, we wrześniu mieliśmy tylko jeden krzak ogórek, konkurować z tych niekontrolowanych pomidorów.

Na grzbiecie numer 4 na zachodniej stronie szklarni posadzono 18 krzewów słodkiej papryki i oberżyny 12 krzewów. Ten grzbiet byliśmy zadowoleni. Pomimo faktu, że sadzonki tych roślin była młoda, dostaliśmy doskonałą uprawy zasadzone wszystkie odmiany i hybrydy z bakłażana i papryki.

Szczególnie obfite żniwo hybrydowego bakłażanem był Król Północy i Marcepan.

Byliśmy mile zaskoczeni przez dobre krzewów słodka papryka Orange. Jego jasne pomarańczowe owoce o wadze 30-40 g, takich jak zabawki, wisi na krzakach. Na podniebieniu, były bardzo słodkie.

Pieprz nadal chcesz wyróżnić hybrydowy Snowfall – potężny zakład, nieokreślony, który jest dobrze ustawiony owoce. Ta papryka jest bardzo wczesne dojrzewanie, daje obfity plon.

A reszta mieszańców papryki słodkiej pokazał nam w zeszłym sezonie bardzo dobre wyniki – wiele owoców osiągnęły masę powyżej 200 m

Słodkie papryki i bakłażanów rośniemy bardzo długo, nauczyli się tworzyć, więc jesteśmy w stanie z nimi współpracować, aby uciec od tych roślin maksymalną wydajność. Głównie papryka słodka rośnie bujna. Główną zasadą tworzenia słodkiej papryki: usunąć wszystkie zbędne pędy gdzie nie ma owoców, a także wszystkie pędy boczne poniżej pierwszego rozgałęzienia głównego pnia. Wraz z rozwojem liści roślin papryki, gdy osiągnie odpowiedni rozmiar, a rozpoczęcie zamykania koronę, można stopniowo usunąć wszystkie liście, które są do pierwszego rozgałęzienia głównego pnia. Promuje zdrowy wzrost roślin, dobre oświetlenie i wentylację. W ramach każdego również tworzą koronę do skutku: dodatkowe owoce i liście, pędy są usuwane.

Bakłażany tworzą to: zostawić trzy silne pędy, a każdy z nich związany oddzielnie; wszystkie nowe pędy, usuń także wszystkie liście, kwiat odcień oberżyny, jak owoce tylko wtedy, gdy już przymocowane kwiat oświetlone przez słońce. Dolna część rośliny jest stopniowo uwalniany z liści, takie jak pieprz. Aby jednak dowiedzieć się, jak zbudować i słodkiej papryki i bakłażana, należy przynajmniej raz, aby zobaczyć jak to działa i doświadczona osoba dokładnie zbadać specjalne publikacje na ten temat.

Ostra papryka dał nam bardzo dobre wyniki: 6 krzewy posadzone w szklarni, zebraliśmy bogate żniwo. Owocniki pieprzu rozpoczął bardzo wcześnie, a zakończył z nadejściem mrozu w październiku. I to pomimo wszystkich niedogodności, że czuł numer 7 na grzbiecie – ciśnienie z nawisami gałęzi pomidory na nim, oraz o liczbie kalenicy 3 – ze szczytów melonów. W trosce o wszystkich wyładunków były takie same: Glazura slabozolnoy ciepłe wody.

Dwa razy podlewać sadzenia rozwiązanie podwójnego superfosfatu. Dwa razy w sezonie wszystkie rośliny w szklarni otrzymał nawóz dolistny z mikroelementami. Podlewanie odbywa się tylko w ciepłej wodzie w nocy, szczególnie w upalne dni podlewać wieczorem, a jesienią – rzadkie i obfite, ale tylko w ciągu dnia.

Podlewanie możemy regulować wzrost, rozwój i owocowanie roślin. Już w pierwszym tygodniu sierpnia cała objętość szklarni był w pełni zajęty przez rośliny oraz wysokości i szerokości, czyli cała objętość szklarni pracował do zbioru. Jesienią, kiedy wybraliśmy grunt do pierwszego grzbietu, gdzie uprawy pomidorów, znaleźliśmy żadnych pozostałości siana, ułożyliśmy grubą warstwę wiosnę. Wskutek korzeni pomidora i nawadniania siana są w pełni zrozumiane przez korzenie roślin. Wszystkie sadzonki w zakładzie my cieplarnianych, jak przygotować grzbiety i na podstawie sprzyjających warunkach pogodowych. Ale później w pielęgnacji roślin uważamy i faz księżyca.

Jak to zrobić, będziemy mówić w następujących publikacjach.

Borys i Galina Romanova, ogrodnicy, biegaczy "Złote żniwa – 2007"

Share →