Dowiedz się prawidłowy poziom cukru we krwi

Dowiedz się prawidłowy poziom cukru we krwi

Norma cukru we krwi zainteresowany, kto podejrzewa zmianę metabolizm węglowodanów, i to nie tylko cukrzycy. Na próżno, nie martw się, to jest konieczne, aby wiedzieć, co wskaźnik poziomu cukru we krwi. Witam drodzy czytelnicy! Ten post nie będzie bardzo długo, teraz, ponieważ temat nie jest tak obszerna, ale bardzo ważne. Możesz mieć badania krwi, i był jednym z poziomu cukru we krwi wskaźniki.

Co to jest to normalne, czy nie? Czy wiesz, dokładnych danych liczbowych, podejmowanych w medycynie? Być może tak, ale oni ciągle się zmieniają.

W tym artykule pokażę aktualny wskaźnik poziomu cukru we krwi.

Norma cukru we krwi zainteresowanie każdego, kto był w obliczu cukrzycy lub otyłości. Diagnoza Prawo precyzyjna znajomość zasad przyczyni się poziomu cukru we krwi.

Drodzy czytelnicy, ten artykuł nie jest przeznaczony dla lekarzy, a dla Ciebie, potencjalnych pacjentów. Co uczę poziom normy cukru we krwi? Faktem jest, że, jak się okazało, niektórzy lekarze pracują według starych norm w diagnostyce "diabetes mellitus", W którym stopa cukru we krwi nieco zawyżone.

Dlatego w wielu przypadkach zwiększone stężenie cukru we krwi jest ignorowany, a pacjent pozostaje bez należytej uwagi.

O diagnozie stanu sprzed cukrzycy, gdy zaczyna zmian laboratoryjnych i na ogół nie jest klinika pomijane. Jak niebezpieczne zaburzenia tolerancji glukozy. Już pisałem w artykule, więc nie będę powtarzać. Jeśli jest to prawdą dla ciebie dzisiaj, to już ją przeczytać.

Więc proszę cię, drogi czytelniku, do monitorowania parametrów cukru we krwi, a jeśli okaże się zmian w swoich analizach, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, jak ostrzeżenie choroby na tym wczesnym etapie chroni przed poważnych komplikacji w przyszłości.

Ponieważ ostrzeżenia choroby na tym wczesnym etapie pozwoli zaoszczędzić od ciężkich powikłań w przyszłości. Tak więc, po pierwsze, chcę powiedzieć, że stopa cukru we krwi zależy od podjęcia tej samej krwi (z nakłucia żyły lub palca). Generalnie dane na poziom cukru we krwi, pobranej z żyły jest nieco wyższa niż palec.

W domu może być krew ze specjalnego urządzenia finger glukometru, takie jak CONTOURTS. która jest znana niemiecka jakość.

Zazwyczaj raz pierwszy pacjent ma przepisane dostawę analizy cukru na czczo. Przed badaniem krwi, trzeba wykonać kilka prostych warunków.

  • Czczo znaczy być okres głodni o 10:00.
  • W przeddzień analizy wykluczone intensywnych ćwiczeń (zdolność mięsni do przetwarzania węglowodanów są przechowywane na następny dzień, a tym samym zaniżenie rysunek).
  • Zaleca się, aby nie ograniczać się do posiłku, tj. E jest jak zwykle (tak obniżonej stawki, i nie chcesz przegapić początek choroby, jeśli w ogóle).
  • Jeśli byłeś w przeddzień stresu lub nieprzespanej nocy, dostawa analizy jest lepiej, aby przejść do następnego dnia.
  • Przed zabiegiem, staram się nie martwić, że może również zmienić parametry.

Więc oto analiza zapis. Normalnie, zdrowy człowiek we krwi z palca cukru we krwi na czczo jest 3,3-5,5 mg / dL. W osoczu krwi pobranej z żyły, a stawka wynosi 4,0-6,1 mmol / l .

Ale oprócz analizy stężenia glukozy we krwi, co musisz zrobić badanie krwi na cukier po posiłku o 02:00. Jaka będzie ta analiza? To pokazuje, jak korzystać z glukozy spożywanych pokarmach.

Ponieważ nie są to stany, w których cukier we krwi na czczo jest normalne, ale po 02:00 po jedzeniu podniósł i odwrotnie.

Tak więc, u osoby zdrowej przez cukru we krwi nie może przekraczać 02:00  7,8 mmol / l  zarówno w krwi żylnej i kapilarnej.

Co to jest ten stan, a co oni niebezpieczne, mówię w osobnym artykule "Wysoki poziom cukru! Cukrzyca?"

Ale to nie wszystko. Aby właściwie ocenić stan metabolizmu węglowodanów, trzeba kolejny test. Ten glikowanej lub, jak to nazywano, glikozylowanej hemoglobiny, co wpływa HbA1c. Wskaźnik ten mówi nam, jaki był poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich 3 miesięcy, obecnie mieszka erytrocytów.

Liczba ta jest wpisana do badania niedawno, a wcześniej został wykorzystany, i wciąż jest używany do kontroli jakości w cukrzycy.

Normalnie HbA1c powinno być nie więcej niż 5,7%. Jeśli stawka jest wyższa, oznacza to, że poziom cukru we krwi nie był w dużej mierze normalne. I nadal będę dużo pisać o tym niesamowitym analizy i jak wiele informacji może dać, więc radzę, aby nie przegapić zjazdu i artykuły Zapisz się do aktualizacji , Artykuł sam przyjdzie do Ciebie pocztą.

Tak więc, w celu oceny metabolizmu węglowodanów, potrzebne są trzy wskaźniki: poziomu cukru we krwi, poziom glukozy we krwi po posiłku przez 2:00 i hemoglobiny glikozylowanej zasady które są brane pod uwagę w tym artykule.

W poniższym artykule chciałbym mówić o przyczynach cukrzycy u osób dorosłych. stay tuned.

Share →