Dysbacteriosis noworodka: objawy i leczenie

Dysbacteriosis noworodka: objawy i leczenie

Dysbacteriosis – Usterka jelit powodowane nierównowagą korzystnej mikroflory, tj korzystnych bakterii w jelicie. Bakterie mogą wystąpić przerost, zarówno u dzieci jak i dorosłych, a szczególnie często cierpią z powodu tej choroby noworodków i dzieci do lat dwóch. Wynika to z naturalnego osłabienia jelita we wczesnym wieku dziecka – Najmniejsze naruszenie zwykle dieta, jakieś leki (zwłaszcza antybiotyki) mogą negatywnie wpływać na florę jelitową i spowodować dysbioza.

Objawy u noworodków dysbioza

Pierwszą rzeczą jaką należy wiedzieć, kiedy dysbioza u noworodków – jest obecność dwóch różnych typów dysbioza. Tzw wole u niemowląt skompensowana różne objawy nie towarzyszy i naruszenie mikroflory przewodu pokarmowego, co z reguły jest całkowicie losowe – o analizę kału noworodków, które przechodzą w podejrzanych innych naruszeń. Pomimo braku objawów wyraźne, nie ponoszą tego rodzaju dysbioza u noworodków bezpiecznych – naruszenie mikroflora niemowląt wymaga obróbki w każdym przypadku, niezależnie od objawów.

Dokładnym przeciwieństwem wyrównaną dysbioza u noworodków – tzw nieskompensowanego overgrowth, który odwrotnie, towarzyszy wiele oczywistych objawów. Należą do nich przede wszystkim objawy wskazują upośledzenia funkcjonowania jelit, na przykład w kontekście Dysbioza wielu niemowląt są przewlekłe zaparcie, ponieważ brak jest dostatecznej ilości w jelitach użytecznych bakterii spowalnia kurczliwości jelita. Ponadto, wole u noworodka, może towarzyszyć zaburzenia snu spowodowane bolesne odczucia w jelitach, wzdęcia, odbijania, a nawet stałej wymioty, biegunkę.

Poprzez dysbioza może pojawić naruszenie masy ciała – Noworodek powoli przybiera na wadze przeciwko tej chorobie. Powodem naruszenia mikroflory jelitowej w noworodka może być prawie wszystko – delikatna równowaga właśnie się rozpoczęła, tworząc mikroflorę może naruszać żadnych negatywnych czynników. Bardzo dużo w tym przypadku zależy od karmienia piersią: jeśli dziecko jest karmione piersią, mleko matki dostaje tyle bakterii Lactobacillus i Bifidobacterium, które stanowią podstawę dla dzieci mikroflory jelit.

A sam sztuczny podawanie może powodować dysbioza, co daje dziecku gdzie mniejszą ilość składników odżywczych.

Dość częstą przyczyną dysbioza u noworodków w pierwszych dniach lub tygodniach życia dziecka – Stopniowe zapalenie jelita potencjalnymi patogenami. To się nazywa wola i zwykle przemijające zatrzymanie się z zakończenia korzystnej mikroflory – wyższe liczby bakterii w ciele dziecka, bardziej skuteczne hamują proliferację szkodliwych mikroorganizmów. Ponadto bakterie mogą wywołać przedwczesną przerost dziecko, leczenia antybiotykami w pierwszych miesiącach życia dziecka (antybiotyki, niestety, nie różnią się selektywność działania i zniszczyć, a korzystne i szkodliwe mikroorganizmy).

Leczenie dysbioza u noworodków

Ważne jest, aby pamiętać, że bakterie przerost niemowlęta powinny być zawsze traktowane – bo dziecko jest szczególnie narażone na negatywne skutki gwałtownego wzrostu szkodliwych mikroorganizmów w jelitach. Faktycznie «medycyna» – To mleko: ze względu na wyższą zawartość użytecznego lactobacilli i bifidobacteria w mleku matki, to jest najbardziej przydatny produkt dla noworodka. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą być karmione piersią niemowlęta z dysbioza potrzebują szczególnej dostosowaną mieszankę wzbogaconą pożytecznych bakterii.

Zazwyczaj, w takich mieszaninach KOMPOZYCJA wyznaczony lekarz prebiotyki obejmują: – specjalne substancje, które stymulują rozmnażanie pożytecznych bakterii w ciele dziecka.

Share →