Dysplazja nerek u dzieci - to nie jest zdanie

Dysplazja nerek u dzieci – to nie jest zdanie

Nerki – ciała pary, które działają skutecznie oczyszcza krew, zachowując ciało w równowadze. Ale są przypadki, gdy w chwili urodzenia dziecko ma wady wrodzone.

Dysplazja nerek – choroba, która charakteryzuje się zmniejszeniem ilości jednego (jednostronnych dysplazja) lub obie nerki (obustronnie dysplazja). To z powodu zaburzeń rozwojowych tkanki nabłonkowej, która składa się z nerek. Z powodu tej choroby jest zmniejszenie liczby dzieci funkcjonalność układu moczowego.

Co się dzieje w normalnych warunkach?

Nerki wielkości pięści, odpowiedzialnego za płynów i równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie dziecka. Znajdują się one po obu stronach kręgosłupa za żołądka, wątroby, trzustki i jelita. Narządy te chronione są przez dolne żebra i plecy.

Gdy dziecko zdrowych nerek, ich głównym zadaniem jest zrównoważenie podstawowych elementów, na przykład sodu i potasu, zapewniając hormony niezbędne do regulacji ciśnienia krwi i tworzenie erytrocytów.

Jakie są objawy dysplazji nerek u dzieci?

Według specjalistów dysplazji nerki płodu wynosi około 4% w przypadku innych chorób układu moczowego. Bardzo niebezpieczny etap jest w przypadku, gdy nie wpływa jedna dysplazja nerek, ale dwa. W takich sytuacjach, leczenie niemożliwe. Dwustronna nerek wyróżnia się:

1. aplastyczna. W tym przypadku dzieci w ciągu kilku dni następuje śmierć. Oczywiście nauka nie jest na miejscu, a rozwój nowoczesnego sprzętu medycznego i wykwalifikowanych lekarzy pracuje nad tym problemem. I, gdy podczas wykrywania tego problemu jest możliwość, że nowe nerki noworodka przeszczepione.

2. niedorozwój. Ten rodzaj choroby zmniejsza pracy narządów i w większości przypadków rozwija się niewydolność nerek i przewlekłe. W celu identyfikacji eksperci choroby stosowanie metody biopsji te parzyste narządy.

Objawy tej anomalii:

 • Dziecko czuje silny ból w jamie brzusznej;
 • Istnieje konwulsje;
 • Ból głowy;
 • Zwiększone ciśnienie krwi.

Ponadto, dziecko, które odkrył dysplazja nerek, jest daleko w tyle w rozwoju w porównaniu z rówieśnikami.

Co powoduje dysplazję nerek?

Dysplazja nerek u dzieci mogą być spowodowane przez oddziaływania z matki na niektóre leki lub czynniki genetyczne. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży. Leki, które mogą powodować nerek dysplazji to leki w leczeniu napadów i leki obniżające ciśnienie krwi, zwane inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) i antagoniści receptora angiotensyny (ARB).

Uzależnienie od palenia, alkoholu lub narkotyków może również powodować nerek dysplazji w nienarodzonego dziecka.

Niewydolność dysplazja może mieć przyczyny genetyczne. Gdy dysplazja nerek w USG dziecka może ujawnić tej samej choroby w jednym z rodziców.

Kilka zespołów genetycznych, które wpływają na inne układy organizmu. Dziecko z dysplazją nerek mogą również powodować problemy:

 • z przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • układ nerwowy;
 • serca i naczyń krwionośnych;
 • mięśnie i szkielet;
 • innych części dróg oddechowych.

Zaburzenia układu moczowego, które powodują dysplazję nerek, może również wpływać na normalną nerką, która działa. W czasie, gdy te problemy, które mogą powodować zaburzenia nerki nie zostały naprawione, może to uszkodzić działanie normalnych nerkach i prowadzić do niewydolności nerek.

Diagnostyka

Ważne jest, aby dziecko zostało zbadane przez pediatrę urologa. Dysplazja nerek, często znajdują się na USG płodu w czasie ciąży. Płodu USG wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów o dziecko rośnie i rozwija się w łonie matki.

Jednakże choroba nie zawsze jest do narodzin. Po porodzie powiększone nerek mogą być wykryte w moczu Analiza dla zakażeń dróg oddechowych lub innych badań medycznych.

Jakie rodzaje dysplazji nerek?

Agenezja nerek Większość ludzi rodzi się z dwóch nerek. Ale w 4000 niemowląt (więcej chłopców niż dziewcząt) przyszedł na świat z tylko jednej nerki, jest główną cechą nerek sygnału agenezji. W niektórych przypadkach, ultradźwięki mogą wykazywać niewielką drugą nerkę, znajduje się w stanie nienormalne.

Niewydolność niedorozwój: dziecko rodzi się z dwóch normalnie funkcjonujące nerki, ale są one znacznie małe. Niedorozwój nerek nie jest chorobą dziedziczną i występuje w obu chłopców i dziewcząt. Jeśli nerki są bardzo małe dzieci, ich funkcje są ograniczone, w wieku, gdy dziecko wchodzi w okres dojrzewania.

Dysplazja nerek może być związane z zaburzeniami moczowodu, a rura łączy moczu z nerki do pęcherza. Stan ten charakteryzuje się odwrotny przepływ moczu z nerki do pęcherza.

Co jest leczenie dysplazji nerek u dziecka?

Jeśli choroba jest ograniczona do jednego nerkach i dziecko nie ma objawów, leczenia dysplazji nerek u dzieci nie może być przeprowadzone. Regularne wizyty kontrolne powinny obejmować pomiar ciśnienia krwi, badania krwi w celu zmierzenia funkcji nerek i białko w moczu. Dziecko musi się okresowe badanie ultrasonograficzne monitorowanie jak chorej nerki, i upewnij się, że normalne pączek rozwija bez żadnych problemów.

Dzieci z zakażeniami układu moczowego wymaga antybiotykoterapii.

Usunięcie nerek powinny być rozważane jedynie gdy nerka;

 • powodować ból;
 • powoduje wysokie ciśnienie krwi;
 • wykazuje nieprawidłowości w badaniu USG.

Wiele dzieci z dysplazją nerek może jednostronnie idealnie zdrowe i rosną w dorosłym życiu nie będzie miał żadnych problemów. Objawy mogą zmniejszać wraz ze wzrostem dziecka. Do 5 lat, chore nerki nie będą już widoczne w promieni X lub ultradźwięków. Dzieci i dorośli pracujący z jednej nerki powinny mieć regularne kontrole i ciśnienie krwi.

Dziecko, które ma problemy z oddawaniem moczu, lub potrzebują przeszczepu nerek lub dializy w oczyszczaniu krwi.

W rzeczywistości, nie ma specyficznego leczenia dysplazji nerek. Wszystko zależy od rodzaju stadium progresji choroby.

Uczestniczy lekarz przepisze specjalną dietę, która powinna chronić nerki pracy. Ograniczenia dotyczące sportu będą zalecane przez lekarza. Trzeba będzie zrezygnować z jazdy konnej, gry na trampolinie.

Lekarz powinien omówić z tobą odpowiednich granic.

W celu zredukowania ryzyka zakażenia oraz szybkiego pogorszenia funkcji nerek należy przestrzegać zaleceń lekarza o dróg oddechowych. Niestety, to nie pomaga odzyskać zdrowie, ale aby zapobiec dwustronnej dysplazji nerek dziecka możliwe.

Jeśli wyniki pokazują powikłań, zaburzenia nerek powinny zostać usunięte, można to zrobić poprzez małe nacięcie lub chirurgii laparoskopowej. Laparoskopowym zawiera cztery małe otwory, w których jeden nerki usuwa się z nacięcia.

Po operacji przejścia, dziecko pozostaje w szpitalu przez noc na obserwację. Następnego dnia został odesłany do domu, aby w pełni odzyskać. Lekarz daje szczegółowe informacje o tym, jak odzyskać w domu.

Prognoza

Jeśli Twoje dziecko nie ma innych wad wrodzonych, będzie żył idealnie normalne życie. W ciągu życia osoby będą musiały przejść badanie lekarskie i w celu zapewnienia, że ​​nerki wciąż działać. Lekarz może chcieć ograniczyć sól w diecie i białka.

Dzieci – kwiaty życia i ich choroby wydają się młodym rodzicom gehennę. Disease dysplazji nerek u dziecka jest jednym z najczęściej wykrytych wad wrodzonych dróg oddechowych. Leczenie dysplazji nerek należy rozpocząć w odpowiednim czasie.

Share →