Dysplazja stawów biodrowych u dzieci

Dysplazja stawów biodrowych u dzieci

Dysplazja stawów biodrowych – nietypowe elementy wstawienie biodra i dziecko jest niedorozwój tych tkanek.

Przyczyny dysplazji stawów biodrowych u dzieci

W procesie wzrostu wewnątrzmacicznego płodu może być wiele możliwości łamania:

 • dziedziczność;
 • niezdrowa dieta matki podczas ciąży;
 • późna ciąża;
 • położenia miednicowego;
 • Brak liczby witamin i minerałów;
 • Zakażenie u kobiety w ciąży;
 • Genetyczna predyspozycja et al.

Wśród dziewcząt, dysplazja stawu biodrowego jest powszechne w 4-7 razy częściej niż chłopcy.

Rozpoznanie dysplazji stawu biodrowego u dziecka

Wrodzone zwichnięcie lekarzy określić narodziny dziecka. Ale rodzice muszą wiedzieć, że staw biodrowy jest tworzony przez dziecko od trzech do ośmiu miesięcy. Często diagnoza „dysplazja” jest wtedy, gdy dziecko ma kilka miesięcy. Rodzice mogą sprawdzić na obecność choroby samemu odpowiadając na poniższe pytania:

 1. 1. Porównaj nogi dziecka: jeden nie wygląda krótszy niż inne?
 2. Połóż ręce na kolanach i rozłożył nogi dziecka w ręku. Usłyszysz kliknięcie, gdy?
 3. Trzymając się podudzia dziecka, jego nogi w kolanach zginania i oddalają się od siebie.

  Czy masz wrażenie, że jedna noga jest podana łatwo i inne mocno?

 4. Alternatywnie, wziąć na bok bioder dziecka. Płakał?
 5. Asymetryczne fałdy lub dziecko na nogi, gdy leżał na brzuchu?

Jeśli co najmniej jedno pytanie dałeś pozytywną odpowiedź, konieczne jest, aby pokazać dziecko lekarzowi. Podiatra w badaniu określa parametry położenia stawów i ich mobilność. Normą jest darmowe biodra hodowlane z ugiętych kolanach, gdy dziecko jest w „na plecach”.

Jeżeli kąt jest mniejszy niż 90 stopni na lewą stronę, a następnie przy wyższym rozcieńczeniu dziecka uda pojawić ból. Gdy takie objawy mogą mówić o dysplazji stawów biodrowych u noworodków. W przyszłości, ruchomość stawów jest bardziej ograniczona, a kąt – eskalować.

W badaniu USG po egzaminie zewnętrznym lekarz daje pełniejszy obraz i pomaga wybrać odpowiednie metody korekcji. Dzieci w wieku od 6 miesięcy, może wyznaczyć prześwietlenie stawów biodrowych, które pomogą wyjaśnić, położenie stawów i stopnia dysplazji.

Stopień dysplazji stawu biodrowego

Istnieją trzy stopnie dysplazji stawu biodrowego u dzieci

 1. Predvyvih (niestabilność stawu biodrowego) – 1 stopień dysplazji – niedorozwój stawu biodrowego, bez przemieszczenia głowy kości udowej względem panewki;
 2. Nadwichnięcie (wrodzona nadwichnięcie stawu biodrowego w stawie biodrowym) – 2 – stopniem dysplazji niedorozwój stawu biodrowego z częściowym przemieszczeniu głowy kości udowej w odniesieniu do kostną panewkę wgłębienia;
 3. Zwichnięcie (wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego) – dysplazja stopnia 3 – niedorozwój stawu biodrowego z pełnym przemieszczenia głowy kości udowej względem kostną panewkę wnęki.

Leczenie dysplazji stawów biodrowych u dzieci

Jeśli dziecko było dysplazji, nie rozpaczaj. Wcześniej był problem, tym łatwiej można pokonać.

Leczenie dysplazji odpowiada jego stopnia. Jeśli Twoje dziecko ma dysplazji łagodne, można wykonać proste zasady procesu normalizacji stawów. Dzieci wyznaczyć masaż, a następnie – gimnastyka.

W bardziej złożonych przypadkach, dziecko jest usunięte nałożyć opony do stóp mocujących. Opony mianowany ortopedy, który analizuje rodzaj dysplazji za pomocą ultradźwięków, X-ray i metod ortopedycznych. Jeżeli wyniki osiągnięte przy zastosowaniu metod zachowawczych zawiedzie, uciekają się do zabiegu.

Rodzice mogą na własny masaż z osi obrotu nogi na udzie, z naciskiem na kończyny, ale dziecko może odczuwać ból.

W starszym wieku, zaleca się ćwiczenia na rowerze w ciepłej wodzie, ćwiczenia terapeutyczne. Co najważniejsze, nie zapomnij o badania zapobiegawczego dzieci, ponieważ w odpowiednim czasie diagnozy i leczenia może uniknąć wielu problemów.

Share →