Dysplazja szyjki macicy - leczenie

Dysplazja szyjki macicy – leczenie

Dysplazja – zmiany w strukturze błony komórkowe tkanki szyjki macicy. Mają one wpływ na funkcjonowanie komórki i ostatecznie może prowadzić do raka, więc ten stan nazywa przedrakowe. Jednak nie oznacza to, że proces już się rozpoczął onkologicznej lub ma się rozpocząć.

Sugeruje to, że w ciągu kilku lat dysplazja szyjki bez odpowiedniej obróbki może prowadzić do raka.

Jak leczyć dysplazję szyjki macicy?

Wybór metody leczenia dysplazji szyjki macicy związanych z ciężkością choroby. Istnieją trzy etapy rozwoju dysplazji:

  1. Umiarkowane dysplazja szyjki macicy – w 70-90% przypadków, przechodzi bez żadnej obróbki. W tym przypadku, zmiany dotyczą tylko jedna trzecia grubości śluzu szyjkowego. Formułując taką diagnozę, lekarze zwykle nie spieszyć do przepisywania leczenia, zalecając pacjentowi wydaje się po kilku miesiącach ponownie rutynowa kontrola.
  2. Umiarkowane dysplazja stopnia II – jeżeli zmiany są objęte dwie trzecie śluzówki. Dostępne są następujące statystyki przepowiednie o postępach tego etapu: około 50% dysplazji odchodzi, 20% – idzie do klasy III, w 5% przypadków – przekształca się w raka szyjki macicy.
  3. Ciężka dysplazja szyjki macicy, stopień III wymaga, chirurgia, procedury te nazywane są również wypalanie.
  4. Cauterization dysplazji szyjki macicy – operacja zniszczenie nieprawidłowych obszarów tkanki, które ostatecznie zastąpione przez zdrowe komórki. Procedura jest praktycznie bezbolesny i jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, w większości przypadków nie ma potrzeby iść do szpitala.

Do tej pory następujące rodzaje moxibustion:

  • kriochirurgii – zamrażanie, spalanie ciekłego azotu;
  • koagulacja laserowa – laserowe leczenie dysplazji szyjki macicy;
  • elektrokoagulacji – Cauterization impulsy elektryczne.

    Pozostawia blizny i nie jest zalecany dla kobiet, które planują ciążę w przyszłości;

  • Leczenie dysplazji szyjki macicy fale radiowe z – delikatnie metoda, jak i laserowych krzepnięcia, nie pozostawia śladów na szyi. Może być stosowany nawet przez nieródkami.

W ciężkich postaciach choroby innej metody chirurgiczne – usunięcie dysplazji szyjki macicy z metodą noża lub fal.

Cauterization i resekcja najlepiej jest wykonywać w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego, kiedy hormony promuje szybszą regenerację tkanek odległych miejsc.

Zachowawcze leczenie dysplazji szyjki macicy

W niektórych krajach, popularna metoda chemiczna – leków, narkotyków krzepnięcia vagotid, solkogin i inne. Jego sprawność jest wysoka tylko w przypadku leczenia umiarkowanej stopniem dysplazji szyjki macicy i.

To samo można powiedzieć o leczeniu zachowawczym, który wymaga długiego przebiegu i wiele leków – antyseptyczne, maści z tkanek biologicznych, preparatów ziołowych, soli morskiej i tak dalej.

Dysplazja szyjki macicy – środki folk

Jeśli stopień dysplazji nie jest krytyczna, można spróbować tradycyjnych metod leczenia, w tym samym czasie nie powinniśmy zapomnieć o konieczności regularnych wizyt u lekarza.

Oto kilka przepisów kulinarnych.

Douching zielonej herbaty

1 łyżkę mieszanki herbaty z łyżką kwiatów nagietka, wlać litr wrzącej wody, pozostawić na 03:00 i odkształcenia. Otrzymaną brzeczkę dzieli się na dwie części. Bicze rano, inne – w godzinach wieczornych.

Czas trwania kursu – miesiąc.

Rokitnik zwyczajny

Dobry efekt w leczeniu dysplazji jest stosowanie tamponów z rokitnika zwyczajnego olej.

Aloes z miodem

Powinien on być w równym mix części soku z aloesu i miodem, aby tampon sterylnych opatrunków i waty, krawat ciąg do niego, moczyć mieszaniny i umieścić w miarę możliwości do pochwy w nocy. Kuracja 2 tygodnie.

Share →