Dystonia lub paniki?

Dystonia lub paniki?

Co do zasady, po doświadczywszy objawy lęku napadowego, większość ludzi zwracają się do neurologa. I po raz pierwszy stwierdzono, że stawia się do lekarza – dystonia (VVD). Co to jest?

Termin ten neurolodzy dysfunkcji autonomicznej krajowe przeszkadza (wegetatywnego) układu nerwowego. Dlaczego domowa? Z powodu tej choroby nie jest obecny w Międzynarodowej Klasyfikacji chorób.

Tak więc żaden lekarz nie wyleczy wegetatywnej dystonii.

Autonomiczny układ nerwowy – to część układu nerwowego, który kontroluje działanie niemal wszystkich podstawowych układów organizmu, pracujących automatycznie – oddechowego, pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego. W przypadku naruszenia tego systemu, zgodnie z problemów doświadczenia w organizmie.

Jest to szczególnie widoczne w układzie krążenia. Najczęstsze objawy VSD – kołatanie serca, pocenie się, zawroty głowy, ból głowy, ból w sercu.

Wielu neurologów krajowe uważają, że wewnętrzna stopa zwrotu jest niepokojące i zaburzenia nerwicowe.

W rzeczywistości, roślinnego dystonia jest wynikiem zaburzenia lękowe, w tym zaburzenia napadowego.

Co to oznacza?

Każdy alarm uruchamia się ludzie i zwierzęta walczyć lub odpowiedź lotu. Wyobraź sobie, że jesteś obudzony w nocy usłyszałem ostry okno trzaskania. Moja pierwsza myśl: ja wspinam złodziei. Można poczuć się jak mięśnie napięte do góry, zwiększa napięcie naczyń krwionośnych, przyspieszenie czynności serca, co oznacza, że ​​czujesz reakcję alarmową.

Jednak gdy okazuje się, że skrzypienie oknie wyrządzoną przez podmuch wiatru, wszystkie te objawy znikają bardzo szybko. Tak więc, postrzeganie sytuacji jako aktywacji niepokojących lub niebezpiecznych przyczyn autonomicznego układu nerwowego. Przejawem tej aktywacji jest adrenalina.

Lęk napadowy z powodu katastrofalnej reakcji myślenia niepokoju pojawia się w odpowiedzi na nierealnych zagrożeń. W tym przypadku, wszystkie objawy aktywacji

Co to oznacza w praktyce?

Pacjenci, którzy otrzymali diagnozę „wegetatywnym dystonii” na lata leczonych lekami, gimnastyka, Bicze, itp Ale w leczeniu zaburzeń lękowych, w ten sposób – to jak zestrzelić ciepło, nie rozumiejąc przyczyny chorób powodowanych przez tego objawu. Od pewnego czasu, objawy ustępują, ale wrócił ponownie na najmniejsze stresujących wydarzeń, jako sposób myślenia pacjenta i jego reakcji na stres pozostaje bez zmian. A to prowadzi do tego, że pacjent, który może odzyskać od lęku napadowego, całe życie cierpi wegetatywnej dystonii i udaje się do lekarzy.

Dlatego trzeba traktować lęku napadowego. Nowoczesny terapia poznawczo-behawioralna może zmieniać patologicznego sposobu myślenia, co z kolei prowadzi do zmian w zwykły sposób, odpowiedzi na stres, a ostatecznie, aby przywrócić prawidłową równowagę autonomicznego układu nerwowego.

Share →