Dzieci Enterobiosis

Dzieci Enterobiosis

Definicja: dość częste infekcje spowodowane przez dzieci maleńkie robaki, które są transmitowane od dziecka do dziecka i pasożytów w jelitach.

Enterobiosis – to najczęstsze choroby pasożytami u ludzi. Wielu rodziców jest przerażona, kiedy pierwszy raz zobaczyłem te paskudne małe robaki. Na szczęście, w wielu przypadkach, rodzaj robaków jest znacznie gorsza niż choroby wywołanej przez nie, ponieważ te pasożyty nie powodują znacznego uszkodzenia ciała dziecka.

Jak można dziecko złapać enterobiosis?

Enterobiosis rozciąga się poprzez przeniesienie robaków z chorym dzieckiem zdrowym. Może się zarazić i dorosłych, którzy stykają się z zainfekowanym dziecka. Zakażenie następuje przez brudne ręce lub zanieczyszczonych obiektów w połykaniu jaja z jedzeniem lub podczas wprowadzania ich w usta i nos z kurzu. Następnie jaja dotrzeć do jelit, gdzie dojrzewają. Robaki mogą być wyraźnie widoczne na skórze wokół odbytu, czyli gdzie kobiety składają jaja. W wielu przypadkach nie jest powtarzany na własny zakażenia: czesanie swędzące jaja anus spadła na ramieniu dziecka, a następnie z powrotem do jelita.

Patogeny enterobiosis – owsiki – szaro-białe glisty 2-9 mm długości. Zakażenie może również wystąpić po pościel, sedes, zabawki do kąpieli, ponieważ jaja Pinworm środowiskowe mogą mieć realne stanie się do dwóch-trzech dni.

Jak poważne enterobiosis i jak przejawia objawy u dzieci?

Większość dzieci nie są tam inne objawy inne niż swędzenie w pobliżu odbytu. Dzięki nim dziecko nie może zasnąć, przez długi czas i nie dobrze spać w nocy. Niektóre dzieci mają mały ból brzucha. Czesania obwód odbytu prowadzi do ścierania, a następnie na wtórne infekcje bakteryjne skóry.

Dziewczyny zapolzanie owsiki w narządach płciowych, a w niektórych przypadkach prowadzi do zapalenia pochwy. Opisano pojedyncze przypadki zapalenia cewki moczowej. Powtarzające się infekcje nie jest rzadkością: dziecko czesania na tym terenie i kładzie palce w ustach.

Z pomocą niektórych testów może zdiagnozować enterobiosis?

Czasami robaki widoczne gołym okiem, szczególnie w okolicy odbytu. Jest to wystarczająca podstawa do diagnozowania. W innych przypadkach rozpoznanie można wykryć tylko jaja Pinworm są mikroskopijne rozmiary.

W tym celu, skóra wokół odbytu, stosując przezroczystą taśmę klejącą wykonaną zgarniania, które następnie zbadano pod mikroskopem w laboratorium.

Jak leczyć enterobiosis?

Enterobiosis leczonych mebendazolu, Pyrantel i albendazolu. Przebieg leczenia jest powtarzany po dwóch tygodniach. Mebendazolu, nawiasem mówiąc, jest najbardziej popularnym środkiem antgelmintnoj wydane w postaci tabletek do żucia, a jej dawka to jedna tabletka dla dorosłych i dzieci.

Gdy dziecko leczenie enterobioze należy przeprowadzić dla wszystkich członków rodziny, zwłaszcza w przypadku nawracających zakażeń. Nie musi być dokładnie oczyszczone paznokcie, dezynfekcji, pełny węzeł sanitarny, regularnie zmieniane i prasować pościel i odzież. Musisz zrobić to reguły do ​​mycia rąk przed jedzeniem i rzucić obgryzanie paznokci.

Wielokrotne infekcje owsicy są dość powszechne, a leczenie powinno być prowadzone w ten sam sposób, jak w pierwotnej infekcji.

Co dalej obserwacja medyczna jest niezbędna w przypadku enterobiosis?

Jeśli wszystkie zalecenia lekarskie zostały wykonane, a objawy zniknęły, wymaga dalszego nadzoru medycznego.

Dzieci Enterobiosis Pobieranie

Share →