Dzieci i młodzieży samobójstwo: Informacja dla rodziców

Dzieci i młodzieży samobójstwo: Informacja dla rodziców

«…W tych słowach dziewczyna podeszła do krawędzi okapu… i… Silne męskie dłonie gwałtownie odrzucił je z powrotem na dach. Jesień i ból dziewczyny po prostu obszedł. Nagle wyraźnie usłyszał Alininoy brat, który stał przed nimi z przestraszonego twarzy, krzyczał na nich prawie mat. Czy z własnego bólu, czy z krzykiem faceta, ale dziewczyny nagle uświadomiłem sobie, że tak naprawdę prawie stracił życie w kwiecie młodości, z życia, że ​​cieszył się w ostatnich latach, «który ostatecznie stał się szczęśliwy»,

Mróz przeszedł przez skórę z jednej świadomości tylko ustawy, oni sami nie mogli tego wytłumaczyć. Znajdują się one w tej chwili?» (Fragment z książki Anastasia Nowym «Ezoosmos» ).

Dzieci – kwiaty z życia! Każdy rodzic chce, by ich dziecko szczęśliwe, zdrowe, chce się w życiu prawdziwej osoby, przed nim czekając na szczęście. Od rodziców w pierwszej kolejności zależy od tego, jakie wartości mieszka najmłodszego członka społeczeństwa, ponieważ zwiększy osobę i dać swoje przyszłe pokolenia. Udział dorosłych jest bardzo ważne w życiu każdego dziecka, zwłaszcza w momencie, gdy jego życie pojawił problemy psychologiczne.

Co rodzice powinni wiedzieć pierwszy o problemie dzieci i młodzieży samobójstwo? I jak skutecznie chronią swoje dzieci od świadomości wpływu szkodliwego obcej woli?

W społeczeństwie, powszechnie uważa się, że próby samobójcze niezrównoważone psychicznie się tylko osobom cierpiącym na różne choroby, takie jak schizofrenia, paranoja i innych chorób układu nerwowego. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Istnieją statystyki medyczne, co oznacza, – Zdecydowana większość samobójstw występuje zupełnie zdrowych ludzi psychicznie. Ponadto, istnieje błędne przekonanie, że tylko dzieci i młodzież z grup defaworyzowanych mogą próbować popełnić samobójstwo.

Jednak statystyki pokazują, że w zdecydowanej większości dzieci, które chodzą do tego kroku, z zewnątrz udanych i nietkniętych rodzin.

Co popycha dzieci do samobójstwa, a to, co jest rola rodziców i nauczycieli, aby temu zapobiec?

Psychologowie wyróżnić wiele powodów, które, ich zdaniem, są w stanie wcisnąć samobójstwa nastolatków. Wśród nich kłócić się z rówieśnikami, rozstanie z ukochaną osobą, śmierci krewnego, ciągłego stresu i depresji, w wyniku, gra uzależnienia, problemy z narkotykami, ciąży nastolatek, przemoc w rodzinie, chęć zwrócenia na siebie uwagi. Jednak należy podkreślić, że w większości przypadków, wszystkie powyższe nie jest główną przyczyną zachowań samobójczych wśród młodzieży, ale tylko dodatkowy czynnik.

Prawdziwy powód jest ukryty głębiej wspólne rozumienie ludzkiej psychiki, charakteru człowieka i jego myśli. Bardzo często dzieci i młodzież przychodzą do wiadomości pewnych ludzi nie z najlepszych intencjach, które są przewodnikami lub ktoś inny, albo bezpośrednio generuje tę wolę, i mieć świadomość, że w dzisiejszym świecie byłoby o nazwie «czarna magia», Przewody takie nieświadome «nieludzi» może być każdy: przyjaciele i bliscy przyjaciele, nauczyciele, czy przypadkowi znajomi, szef środowisk twórczych, organizacji i ruchów religijnych lub społecznych. Główną motywacją jest zwykle orientację agresywny, oparty na materialnych lub zniekształconych instalacji pomysłów na rzeczy duchowych. Generatory jak to woli, próbując doprowadzić nastolatek lub dziecko do samobójstwa, wprowadzając w jego umyśle obcych obsesje, które mogą tłumić wolę człowieka, oraz niedaleko jego działania staraniom jego opinii.

Ale to się dzieje tylko wtedy, gdy osoba, otwiera swoje podwoje swojej agresji, negatywnych myśli i pragnień, daje złe myśli, tym samym omijając obce myśli w głowie.

Najczęściej tragedii można uniknąć, jeśli rodzice będą sobie sprawę z potencjalnego źródła Obsesja dziecka, poszerzyć swoją wiedzę w tej sprawie i wyjaśnić ją do dziecka. W ten sposób, w pierwszej kolejności należy odrzucić narzucone stereotypy i podejść do badania tej kwestii z zainteresowaniem naukowca. Przecież ostatecznie zdobyta wiedza może uratować życie dziecka.

Od Ciebie od ojca zależy bardzo!

Należy zwrócić szczególną uwagę na następujące czynniki, wskazując, że nie ma możliwości dziecka lub nastolatka samobójstwa:

•  Dziećmi rozmowy o samobójstwie, niezdrowe fantazje na ten temat, koncentrując się na epizody w filmach, samobójstwa prasy.

•  Wygląd literatury dziecięcej (książki, broszury, płyty CD), samobójstw, wyświetlić odpowiednie informacje w Internecie.

•  Dziecko próbuje przejść na emeryturę. Pragnienie samotności, brak komunikacji nie zawsze świadczy o skłonności samobójczych, ale można mówić o moralnej dyskomfort dziecka.

•  Rozmowy i refleksje dziecka, że ​​jest absolutnie nie ma sensu nikomu, że jeśli zniknie, nikt nie będzie szukał, i nawet nie zauważysz jego nieobecność. W każdym razie, nie zostawiaj takich oświadczeń bez uwagi i nie śmieją się z nich. Spróbuj znaleźć przyczynę tego sentymentu i przekonać dzieckiem swojego rodzica w przeciwieństwo miłości i uwagi.

•  Czasami muzyka czy zdjęcia mogą służyć jako sygnał dla rodziców, że coś jest nie tak w umyśle dziecka, jest zdominowany przez depresyjnych myśli («otwarte drzwi») W przeciwieństwie do jego radość życia.

•  Starannie próby zamaskowanej dziecka pożegnać – mówić o niezwykłej miłości do ciebie, stara się zakończyć wszystkie swoje «ważny» Sprawa jak najszybciej.

•  Rozdaje swoje ulubione i najbardziej cenne rzeczy z którymi przyjaciel nigdy nie opuścił (z wyjątkiem, gdy dziecko w dobrych intencjach robi to cały czas).

Jeśli zauważysz zachowanie dziecka coś niepokojącego lub niepokojące, spróbuj najpierw opanować się, aby uporządkować swoje myśli i działania, a następnie w stanie spoczynku, aby porozmawiać ze swoim dzieckiem. Tworzenie harmonii i dialogu zdrowe w rodzinie. Twój wewnętrzny spokój i przejście na pozytywne myśli są w stanie chronić dziecko i przełączyć go dominuje w świadomości. Po zwykle oczu niewidzialną więź między tobą a dzieci zawsze istnieje, dziecko bierze przykład z rodziców i miłość rodzicielska jest w stanie dużo!

Radzenie sobie z tego podstawowego zadania, spróbuj prawie cały czas spędzać z dzieckiem, (wizyta z nim różne imprezy kulturalne, zoo, cyrk, pokazy dla dzieci, koncerty, konwencje dotyczące natury i tak, że dziecko nie zmieniło sytuację i był w stanie uciec z ich myśli), aż do momentu są głęboko przekonani, że jego nastrój zniknął samobójcze bez śladu. Punkt – nie zostawiać go samego, nawet w nocy, jeśli to możliwe, na służbie w jego łóżku. Spróbuj odwrócić jego uwagę od obsesyjnych myśli, biorąc zwykłą pracę w domu lub podwórku, niech czują swoje troski, ciepła i miłości.

Napisał VASuhomlinskogo: «Obecnie edukacja jest nie do pomyślenia bez życia w świecie pracy. Praca jest w sercu i edukacji moralnej i estetycznej i emocjonalnej» .

W tej samej sprawie, jeżeli dziecko pozwala sobie na bardziej poważnych zagrożeń, takich jak: «I cut moje nadgarstki» lub «I wyskoczyć z okna»Nie jest konieczne, aby odpowiedzieć na te prowokacyjne słowa. Nie należy śmiać się z niego i powiedzieć, że nikt nie będzie mu przeszkadzać. Bardzo często dzieci, które mówią o samobójstwie w celu – wkurza lub szantaż rodzice otrzymali w odpowiedzi na takie ironiczne odpowiedzi, z poczucia upór i chęć udowodnienia czegoś do rodziców, decydują się na samobójstwo. Ponadto konieczne jest, aby dziecko spokojnie porozmawiać z nauczycielami w szkole o tym, jak zakres osób komunikuje się co klubów lub warsztaty zaczęły uczęszczać, ostatnio pojawił się w nowym otoczeniu.

Spróbuj dowiedzieć się, zawsze dziecko po szkole lub do domu do swojej znajomej sekcji lub okręgu. Być może coś jeszcze odwiedza bez twojej wiedzy lub z osobami podejrzanymi znaleźć. Jeżeli którykolwiek nowe hobby lub znajomość swojego dziecka sprawia, że ​​podejrzane i niespokojny, spróbować jak najwięcej, aby chronić go przed tym komunikacie.

Być może intuicja twoich rodziców mówi wiernym źródło swoich obsesyjnych myśli samobójczych.

Silna wiara w udanej sprzedaży obcych myśli i nieodpowiednie zachowanie swojego dziecka, wiary, aby pomóc więcej, poparte cennej wiedzy na temat natury ludzkiej myśli i prawdziwych motywacji osoby do popełnienia samobójstwa, może uratować życie! Jak mówią, każda sytuacja, w czymś na życie uczy nas, i pokonywanie go, stajemy się silniejsi. Wystąpienie takich problemów w życiu – jest to pierwszy dzwon, wskazówką, że w pierwszej kolejności należy ciężko pracować nad zmianą wizerunku swojego myślenia, do ponownego rozważenia priorytetów w życiu, nauczyć się myśleć pozytywnie.

Po tym wszystkim, dzieci kopiować zachowania naszego modelu. Powinien być dobry przykład, aby pokazać jej, co prawdziwe ludzkie wartości, aby nauczyć dziecko myśleć i działać zgodnie z nimi, uczyć bezinteresownie pomagać ludziom. Przed moc prawdziwej miłości zniszczone żadnych ścian, a nie udział w cieniu nie przedostanie się tam, gdzie istnieje harmonia, życzliwość, szacunek i gdzie wysokie zasady moralne!

Share →