Endometrioza

Endometrioza

Endometrioza – Proces nowotworu, który występuje w fazie wzrostu tkanki, podobną do endometrium poza jamą macicy w wyniku skłonności genetycznych, hormon i zaburzeń immunologicznych. Co to jest endometrium? Ten materiał, który każda kobieta w wieku rozrodczym jest odrzucona w trakcie miesiączki. Jak powszechne jest endometrioza?

Ta choroba dotyka między 7 do 50% pacjentów w wieku od 18 do 45 lat, ale może również wystąpić u dziewcząt i kobiet w wieku pomenopauzalnym.

Wyróżnić następujące formy endometriozy:

Narządów to jest, gdy endometrioza wpływa narządów układu rozrodczego kobiety. Narządów endometrioza jest podzielone na wewnętrzne (wpływa na ciało i przesmyk macicy) i zewnętrznych (endometrium zmian w jajnikach, zewnętrznych narządów płciowych, pochwy, pochwy części szyjki macicy, jajowodów, miednicy otrzewnej).

Extragenital gdy endometrioza wpływa innych narządów i układów ciała kobiecego (jelit, układu moczowego, płuc, blizny pooperacyjne i inne.).

W zależności od postaci i wielkość Endometriozy można znaleźć jak ból (W czasie miesiączki, stosunek seksualny) zaburzenia miesiączkowania (Ciężkie, długotrwałe miesiączki, plamienie międzymiesiączkowe endometrioza ciała macicy – adenomyosis) niepłodność.

Zabiegi są hormony (w początkowym adenomize – Etap I i ​​II), a najbardziej chirurgiczne – hybrydowe (kombinacja terapii hormonalnej i chirurgii). Kwestia ilości transakcji i powołanie przygotowania hormonalnego jest rozwiązany indywidualnie.

Share →