Endometrioza: terapia ziołowa

Endometrioza: terapia ziołowa

Muszę powiedzieć, że coś takiego, jak w leczeniu endometriozy zioła powinny być realizowane w ramach zintegrowanego leczenia, czyli metody ludowe powinny uzupełniać metod medycyny konwencjonalnej, a w każdym razie, nie mają autodiagnozy!

Piwonia wyciąg. Płynny ekstrakt piwonii nabyć w farmacji, w celu rozpuszczenia się w stosunku 1: 2 i napojów trzy razy dziennie, 2-3 ml na dzień. Nalewka z piwonii pomaga przywrócić normalny poziom hormonów, zaburzenia w czasie choroby.

Nalewka z koniczyny białej. 100 g białej trawy koniczyny (górna część) wlać pół litra wódki i zaparzać przez 2 tygodnie, potrząsając codziennie treści. Zakończeniu wlewu, surowce ostrożnie wycisnąć.

Zrobione przed posiłkami trzy razy dziennie przez 10-15 kropli wody.

Napar z liści babki. Łyżka posiekanego liści babki, zalać szklanką wrzącej wody i owinięte czymś ciepłym i pozostawić do zaparzenia na kilka godzin, a następnie odcedzić i pić przed posiłkiem i 1 łyżką Wlew cztery razy dziennie.

Zbieranie ziół. Weź 2 łyżki. l. Zefir i szałwia, a 1 łyżka pokrzywy, rumianku, maliny, czarnego bzu, zioła litery, mięty pieprzowej i liści krwawnika i kwiaty. Zioła posiekać i wymieszać. Weź 4 łyżki kolekcji i wlać litr wrzącej wody przez pół godziny, potem przecedzić i pić w postaci ciepła jak herbata – szklanki cztery razy dziennie, dodając miód.

Można to zrobić trochę inaczej: wlać taką samą ilość trawy, ale dwa litry wrzącej wody, kiedyś za litr nawadniania (jeden dzień) – 10-15 procedur.

Na zakończenie chciałbym dodać, że trawa jest lepiej zebrać się i weź zaufanych ludzi, aby upewnić się, że leki wzrosły w czystym miejscu

Share →