Erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka (ziemniaki)

Erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka (ziemniaki)

Erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka ( Bulba)   patologii, znamienny tym uszkodzeń śluzówki żołądka. Naruszenie integralności błony śluzowej są jedno- i wielokrotnego. Na wczesnym stadium choroby przedstawione w nocy małe umiejscowione na zewnętrznej powierzchni żołądka.

Z czasem przekształca się erozji.

Klasyfikacja erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka

W zależności od układu przepływu i charakterystykę objawów istnieje kilka odmian refluksowego zapalenia żołądka:

Przeczytaj inne artykuły na temat zapalenia żołądka:

Najczęstsze objawy erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka

Niezależnie od konkretnej postaci choroby, następujące znaki:

 • uczucie ciężkości w nadbrzuszu;
 • Obecność cuchnący oddech;
 • zgaga;
 • odbijanie;
 • wzdęcia;
 • wzdęcia;
 • ból w cykliczności żołądka: w niektórych przypadkach występują nieprzyjemne odczucia przed posiłkiem, podczas gdy inne – po posiłku;
 • nudności, wymioty, czasem towarzyszy (rozwija się niezależnie od posiłku);
 • nieprawidłowej pracy jelit;
 • zmiana konsystencji stolca;
 • zaparcia lub biegunki;
 • Pojawienie się ślady krwi w stolcu;
 • w rzadkich przypadkach, zanieczyszczenia krwawienia obserwowane są także w wymiocinach.

do zawartości

Objawy kliniczne ostrych i przewlekłych form

ostre zapalenie błony śluzowej żołądka erozyjne  obraz kliniczny dość jasno określone. Wielu młodych pacjentów w stałej obecności nadżerek błony śluzowej może nie pojawić się lub pojawić się w drodze rzadkich niespecyficznych objawów. Daje to podstawę do:

  mitralnej; zgaga; „Głodny” i ból w nadbrzuszu czczo umiarkowanym natężeniu; W niektórych przypadkach (4 5%) mogą wystąpić powikłania krwotoczne.

W postaci przewlekłej  choroby ból brzucha i zespół niestrawności jest konkretne i dobrze zdefiniowane. W większości przypadków występują:

  odbijanie; zgaga; wzdęcia; uczucie ciężkości w prawym podżebrza; okresowo jest „głodny” i post ból w nadbrzuszu często promieniuje do kręgosłupa.

Ból przewlekły przebieg choroby ma kilka funkcji:

Młodzi ludzie oznaczone tępe i ból, podczas gdy pacjenci w średnim i starszym wieku są skurcze ból. W czasie ataku wystąpić:

  zwiększyć uczucie ciężkości; utrata apetytu; nudności; naruszenie fotela (często w postaci zaparcia).

do zawartości

Metody leczenia leków

Leczenie refluksowego zapalenia błony śluzowej żołądka, w pierwszej kolejności powinny być ukierunkowane na wyeliminowanie przyczyn.

do zawartości

Dieta i odżywianie

W przypadku wrzodziejącego zapalenia żołądka jest bardzo ważne, aby przestrzegać diety leczniczej. Należy również zwrócić uwagę na dietę i spożycia żywności. W obecności tej diagnozy powinny jeść małe porcje w ciągu określonej liczby godzin. Żywność powinna być dokładnie żuć, zawarte w ślinie enzymy w dużej mierze powiela efekt wydzielania soku żołądkowego.

Żywność nie powinna być ani za zimno, ani za gorąco. Zimnej trawienia trwa bardzo długo, co występuje potrzeba opracowania dużą ilość kwasu, a gorące jedzenie drażniące na uszkodzenia śluzówki żołądka.

Podczas gotowania lepiej dać pierwszeństwo walki i wrzenia. Podstawą diety powinny być płynne i papkowate posiłki.

Jak na diecie od diety, aby wyeliminować następujące produkty: :

  smażone; konserwy; kiszona; wędzone; przyprawy; ogórki; słodycz; roślin strączkowych; kasza kukurydziana; ciasta drożdżowego;, zwłaszcza lody; czekolady; tłuszczowych mięsa i ryb; bogate mięsne i warzywne buliony; napoje alkoholowe; mocna kawa lub herbata; wody gazowanej; mleka (z powodu zwiększonej prowokacji gazu); świeżo wyciskane soki (szczególnie owoców cytrusowych).

Podstawą diety powinny być:

  lekkie zupy warzywne z chudego mięsa; zboża: owies, jęczmień, gryka; gulasz z warzyw; puree bez oleju; produkty mleczne: śmietana, jogurt, ser; ryby (gotowane); jaja.

Jaja powinny gotować omlet pary. Celowe jest także do korzystania z nich w formie surowej przed posiłkami. W tym przypadku jaj delikatnie otaczają błony śluzowe żołądka i chroni przed drażniących dalsze produkty i soku żołądkowego.

Teraz możesz znaleźć profesjonalnego lekarza na naszej stronie.

Albo zostawić swoje dane kontaktowe w poniższy formularz, a my oddzwonimy do Ciebie.

Share →