Evergreen tsissus na zdjęcie. Pielęgnacja tsissusa

Evergreen tsissus na zdjęcie. Pielęgnacja tsissusa

Tsissus należy do rodziny winogron oraz wąsów, przywiązanie do jakiegokolwiek wsparcia. Jest to bardzo przydatne zimozielonych roślin, wchłania substancje toksyczne, które gromadzą się w sali. Tsissus na zdjęciu wygląda winorośli wspinaczki z subtelnym zielnych liście i łodygi zwykły trójwarstwową.

Górna liści znajduje się na długich wałów i dolnej pary lekko asymetryczne liści – na krótszych łodygach.

Roślina jest bardzo skromny. Put powinno być w jasnym miejscu (inaczej będzie blady liście), ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Gleba powinna być wilgotna, ale uniknąć stagnacji wody. Gdy zwilżenie roślin może stracić liście. Z braku wilgoci, liście kurczą się i pokryte plamami. Temperatura latem powinna wynosić około 20 stopni w zimie – 15.

Dosyć spryskać kilka razy w tygodniu, nawozić specjalną mieszaniną winorośli może być raz w miesiącu. W warunkach pokojowych roślin nie jest w rozkwicie, więc tsissus na zdjęcie zrobione w domu nigdy nie zakwitła. Wiosną roślin jest cięte i szczypać, dając pożądany kształt.

Przeszczepione rośliny co dwa lata. Można kupić w sklepie specjalny grunt dla winorośli lub wziąć trawiastej ziemi z dodatkiem torfu i piasku. Po przeszczepie, roślina jest lepiej zorganizować prysznic, aby usunąć nagromadzone kurz i zachęcić roślinę. Propagowane przez sadzonki tsissus wyborze apikalnymi punktów wzrostu. Są one zakorzenione w wodzie gruntowej lub pod szkłem. W letnim tsissus mogą być podjęte na balkon, taras, ogród.

Główne szkodniki tej rośliny jest skala Jose, mszyce i mączlika.

Share →