Ficus - uprawy, pielęgnacji, przeszczep i reprodukcja

Ficus – uprawy, pielęgnacji, przeszczep i reprodukcja

Rodzina Pipal (Ficus) rodziny morwy jest reprezentowana przez wiecznie i drzew liściastych, krzewów i drzewiastych pnączy, które, według różnych szacunków, istnieją od 800 do 1000 gatunków. Przeważnie są one coraz tropikalnych i subtropikalnych regionów znajdujących się w Afryce, Azji, Ameryce, Australii, gdzie warunki naturalne rośliny te osiągnąć ogromny rozmiar.

Przywództwo występowanie kulturowe Figowiec Figowiec sprężysty należy. Warto też rosnąca popularność Ficus Benjamina Ficus lira, Figowiec bengalski i Ficus pumila.

Ficus – uprawa i konserwacji

Ficus jest bardzo wymagający od temperatury i zawartości nie znosi nagłe zmiany temperatury. Optymalny do temperatury 25°C wiosną i latem, i 16°C – zima.

Adres ficus powinno być jasne jak na brak pokrycia w ich gałęzie zaczynają sięgać po świetle, są one przedłużone międzywęźla i zmniejszył liczbę liści. Idealne miejsce na garnku z ficus jest miejsce na okna wschodnich i zachodnich. W zimie można go umieścić, a od strony południowej, ale w lecie w tym kierunku mają pritenyat ficus, tak, że roślina nie cierpi z powodu bezpośredniego popołudniowym słońcu. Jednak ruch nie może być zbyt często Ficus na nagłe zmiany w sytuacji nie powoduje opadanie liści.

Ponadto, należy chronić przed przeciągami.

Ficus muszą zapewnić nawet podlewania przez cały rok, co do lata powinno być wystarczające. Do stosowania nawadniania ciepłej miękkiej wody, odstawić na co najmniej 12:00. W przypadku gatunków drzewiastych ważnych dać glebę wyschnąć pomiędzy podlewaniem, ampelnye formy powinny być częściej podlewane.

Jeśli roślina nie jest wystarczająco dużo wody, jej liście żółkną i opadają na początek, że, na przykład, małych liściach gatunków może doprowadzić do śmierci. Jednak nadmierne podlewanie może doprowadzić do opadania liści i zgnilizny korzeni kołnierz.

Figowiec Lato powinien być podawany co 15 dni żadnych organiczny nawóz dla roślin doniczkowych. Karmienie zimowe powinny być przeprowadzone nie więcej niż 1 raz na 2 miesiące. W okresie intensywnego wzrostu, stosowanie nawozów o dużej zawartości azotu, stymulują wzrost liści zimą Przeciwnie, nadmiar azotu jest niepożądane ficus nie zaczęła rosnąć w warunkach słabego oświetlenia.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy po transplantacji również powinna być podawana w nowej ziemi zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze roślin.

Ficus bardzo dobrze postrzegają rozpylanie, ale trzeba używać tylko ciepłe, lepiej przegotowanej wody, aby uniknąć tworzenia się na liście z białym wapnem. Natrysk może być przeprowadzona nawet raz dziennie. Od czasu do czasu należy przetrzeć liście wilgotną gąbką.

Ficus – przeszczep i reprodukcja

Ficus przeszczepu odbywa się na wiosnę. Dla młodych roślin procedura ta powinna być wykonywana raz w roku po rośliny wieku 5 gumowe są przesadzane co 2 lata dla starej wanny roślinne przedziale między transferów jest około 3-4 lat. W celu przygotowania mieszanki gleby do transplantacji podjąć równe części kompostu lub torfu, humusu, ziemi i piasku, torfu (duże drzewo przesadzania okazy ziemi darń powinna zostać zwiększona).

Używane do hodowli sadzonek apikalnych figi semilignified z liśćmi. W tym celu prania wstępnego sok mleczny z cięcia, należy włożyć do wody i umieścić w słonecznym oknie, aż do korzeni lub korzenia w piasku lub w wodzie w temperaturze 25 do 30 stopni.

Ficus – choroby i szkodniki

Jeśli ficus zaczynają żółkną i opadają liście, więc brakuje mu składników odżywczych i powinny być przeniesione do bardziej żyznej glebie.

Przedwczesna utrata liści, wygląd żółte plamy na nich, lub zażółcenie krawędzi liści sugeruje, że roślina cierpi na nadmiar wilgoci. Stąd, gleba powinna mieć możliwość wyschnąć pomiędzy podlewaniem.

Jeśli masz ficus w bardzo suchym powietrzu, czy nie pritenyat go od bezpośredniego światła słonecznego, lub zapewnić mu odpowiednie podlewanie, jej liście są pomarszczone. W tym przypadku jest konieczne, aby zapewnić optymalną podlewania roślin i regularne rozpylania.

Nagła utrata liści można mówić o zwilżania gleby (w przypadku Figowiec sprężysty i liry), brak światła lub nagłej zmiany klimatu (Ficus Benjamina). Ponadto, może być w użyciu zimnej wody do nawadniania, temperatura w pomieszczeniu jest niska, brak światła, nadmiar składników odżywczych w glebie lub roślin pobyt w projekcie. Wyeliminowanie tych powodów, zazwyczaj prowadzi do normalizacji zakładu.

Opóźnione transplantacji lub przeszczepienia w słabe gleby, nawożenie i nie reżimów temperaturowych naruszenie lekkich i może prowadzić do liści jesienią do pełnej ekspozycji baryłkę.

Zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, powietrze czy nadmiaru nawozu może spowodować pojawienie się brązowych plam na końcach i krawędziach liści.

Ponadto, rośliny gumy może mieć wpływ szkodników i owadów: wciornastki skalę. Aby się ich pozbyć, wytrzyj liści Ficus gąbką nasączoną wodą z mydłem, a następnie przetwarza żadnych roślin systemowego owadobójczy.

Jeśli po tych prostych zasad, można rozwijać piękny dom fabrykę, która jest znana z dobrej energii, przynosi do domu nie tylko piękna, ale również komfort w domu i spokoju.

Share →