Fioletowy w domu. Wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.

Fioletowy w domu. Wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.

Jeśli zdecydujesz się sadzić fiołki w domu, powinieneś być przygotowany na to, że działalność ta nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Fakt, że roślina jest trochę wybredny. Ale jeśli zaczniesz dbać o fiołek, jak trzeba tego rodzaju, wkrótce sobie sprawę, że wszystko, co nie jest na próżno. Wygląd i pielęgnacja roślin wymagane fioletowy, są ze sobą powiązane.

Miękkie, przyjemne w dotyku i delikatne liście płatki nie powinny być pozbawione ciepła rąk.

Korzystne warunki wzrostu

Jeśli chcesz bujnej roślin kwiatowych, najważniejszym wymogiem jest, aby być wykonywane w sposób dorozumiany – jest obecność dostatecznej ilości światła. Fioletowy uwielbia jasne pokoje, ale negatywny stosunek do kierowania palących promieni słońca. Jeśli siedzi kwiaty na parapecie, a potem fioletowy zapewnić niezbędne warunki.

Wybierz okno, że nie jest po słonecznej stronie. Można również chronić rośliny przetargowych od słońca, wiszące na okna zasłony.

Do fiołki zakwitły bujne rozetochki i liście są symetrycznie po obu stronach, należy obrócić roślin. Najlepiej jest to zrobić co najmniej dwa razy w tygodniu. Fioletowy powinny być zwrócone za każdym razem o pół obrotu.

Ważne jest, aby każdy liść otrzymała wystarczającą ilość światła. W przeciwnym razie instalacja zostanie wyciągnięta, i nie można osiągnąć schludny rozety.

Światło dzienne zmniejsza się wraz z nadejściem jesieni. Do korzystnych fiołków wzrostu w czasie jesienno-zimowym można ustawić kwiat pod świetlówki. To pozwoli roślin cieszyć światło nie mniej niż 10:00 w dniu.

Ponadto, źródło światła może tworzyć kwiat niezbędne do temperatury, w której rosną najlepiej na fioletowo.

Sadzenia i nawożenia funkcje

Decydując się umieścić na swojej okna fioletu, określić wielkość puli, która będzie rosnąć kwiat. Znane jest, że rośliny, możliwe jest, nawet w stosunkowo małej pojemności. Należy jednak pamiętać, że w małych roślin doniczkowych nie jest w stanie pokazać w całej okazałości.

Jeśli zdecydujemy się na dość szeroki garnek, nie dostaniesz wylot tłuszczu podczas kwitnienia fiołków. Dlatego kwestia ta musi wiedzieć, kiedy przestać.

Sadzenie kwiatów najlepiej w mieszaninach lądowych, które zawierają wszystkie niezbędne odżywianie i wzrost minerałów. Ważne jest również, podczas sadzenia w garnku dodać substancje takie jak keramzytu, węgla drzewnego i żyznej ziemi. Jeśli te wskazówki, nie będziesz mieć do fioletowo przeszczepu przez co najmniej dwa do trzech lat.

Wystarczającej ilości składników odżywczych.

Nawożenie powinno być wykonane po drugim lub trzecim roku życia rośliny. Aby to zrobić, to najlepiej używać nawozów mineralnych w postaci płynnej. Azot, fosfor i potas są idealne do tego celu.

Dla lepszych fiołków ro1ta w garnku, można dodać mech torfowiec ,. Ważne jest, aby przestrzegać zasad podlewania. Kwiat lubi gleby stale zwilżoną i powietrza.

Podlewanie od dołu, co najmniej 1 raz w tygodniu.

Share →