Fiołki pokój

Fiołki pokój

Fiołki pokój, jak wiele osób na naukowej zwanej Saintpaulia. Na pierwszy rzut oka, rośliny są bezpretensjonalne, ale to nie znaczy, że im się nie udać. Podobnie jak inne rośliny Saintpaulia jest konieczne w celu zapewnienia optymalnych warunków dla prawidłowego wzrostu i kwitnienia.

Fiołki są uważane za rośliny, ale w pokoju używane odmian hybrydowych. Saintpaulia, jak to jest w naturze, zaobserwowano plantatorów tylko w 20 wieku, a dopiero potem były hodowane wiele odmian różnych kształt, kolor kwiatów i liści. Istnieje ponad 500 gatunków fiołków.

Pielęgnacja i uprawa fiołki pokoju

Fiołki rośliny doniczkowe svetlolyubivie. Kwiat wymagających stałej temperatury powietrza 16-20 stopni, a na potrzeby ochrony przed przeciągami. Ważne jest, aby wiedzieć, że nie może być różnica między dzień i noc temperaturze powietrza około 3 stopni. Jeśli temperatura w dzień wynosi 20 stopni, około 17 stopni w nocy.

W zimie, fiołki pokój jest usuwany z parapety, aby uniknąć hipotermii. Jednak ważne, że zakład został dostarczony światło słoneczne jest. Latem, kwiaty muszą być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, inaczej liście żółkną Saintpaulia. Z braku światła, temperatury i naświetlenia, Saintpaulia może umrzeć lub nie kwitną. Obudowanych fiołki podlewano jedynie wodą w temperaturze pokojowej, z wyjątkiem się wody na liściach światło sztuczne. Upewnij się, że ziemia w doniczce była zawsze mokre i podmokłych szkodliwy wpływ na rośliny.

Fiołki są podlewane dolnych liści nie są objęte na liście. Zima i wiosna podlewanie dzień, latem i jesienią – w godzinach porannych. Woda temperaturę supernatantu wody komnateoy. Zdobądź można umieścić w pojemniku, w którym woda została wylana o połowę puli.

Garnki są usuwane po wierzchnia warstwa gleby jest mokry. Fiołki doniczkowe dobrze rosną przy dużej wilgotności, ale spryskać liście rośliny, nie należy. Aby zapewnić wysoki poziom wilgotności między garnki fiołków afrykańskich muszą stawiać pojemników z wodą lub umieścić doniczki na tacy wypełnionej kamykami, które okresowo wilgotnych. Fiołki doniczkowe, jak inne rośliny potrzebują nawożenia nawozami. Nawożenie odbywa się wiosną i latem, gdy jest silny wzrost i rozwój.

Aby uniknąć deformacji gniazd i zapewnienia jednolitego rozwoju liści, garnki fiołków należy okresowo obracać. Osady kurzu na liściach są czyszczone miękką szczotką.

Uwaga

Łodyga jest zdrewniałe fioletowe z wiekiem, nie ma się czym martwić. Niektóre odmiany tworzą udlenennym łodygi, aby sam macierzystych może być utworzona ze względu na złamanie dolnych liści na sadzonki. Tylko zakopać przeszczepu Łodyga (jeśli trzon nie jest już od 2,5 cm).

Jeśli trzpień jest długa, to najlepiej, aby odmłodzić roślinę, to srezhte góry i korzeń to.

Pereukorenenie

Doniczkowe fiołki, które są więcej niż trzy lata, to pereukorenit. Zazwyczaj w tym wieku, roślina zaczyna tracić swój kształt i płytkie kwiaty. Gdy pereukorenenii roślin odmłodzony również pereukorenenie jest jedynym ratunkiem w zgnilizny Saintpaulia. Przed pereukoreneniem, szoku i pozheltevie pozostawia fiołki pokojowe są usuwane. Rany z grabienie liści być traktowane aktywowany proszek węgla. Następnie wylot senpoliy cięcie ostrym nożem poniżej ostatniego rzędu 1 cm.

Oczyszczone z kory i wywodzi się z mieszaniny gruntu lub wody jako sadzonek. Roślina zakorzenia się w około miesiąca, choć może się wydawać, że światło sztuczne umiera, więc liście mogą być nieco wiotki. Niech się Pan o to nie martwi.

Rozmnażanie fiołków pokoju

Doniczkowe fiołki są rozmnażane przez sadzonki liści, pasierbów (3-4 liści), szypułki (jeśli chcesz zapisać złożony kolor kwiatów) lub nasion. Szczepienie przeprowadzone wiosną lub latem. Gdy sadzonki, wybrać najbardziej zdrowe liście średniej wielkości. List fiolet odciąć ostrym nożem i zanurzone w ciemnej szklanej butelce z głębokości 2 cm. Dolna krawędź cięcia nie powinny dotykać dna lub ścianek pojemnika.

W wodzie uprzednio umieszczony kawałek węglu aktywnym. Jak odparowanie wody jest umieszczany w pojemniku. Sadzonki korzeniach senpoliy zachodzi w różnych czasach w zależności od typu Saintpaulia. Po ukorzenianie sadzonek siedzą w mieszaninie gleby. Podlewania sadzonek senpoliy zrobić letnią wodą.

Ta tradycyjna metoda hodowli fiołków pokoju. Jednakże, możliwe jest odtwarzanie w inny sposób, w którym uchwyt rośnie szybciej. Wytnij sadzonki sadzone bezpośrednio do doniczek z mieszaniną gleby i drenażu na dnie (wypalonych iłów, pianka). Po wylądowaniu, pojemność chuch literę trochę podlać i pokryte polietylenem.

Od czasu do czasu sadzonek odbędzie, podnosząc film. Uchwyt dla lepszego ukorzenienia muszą zapewnić dobre oświetlenie co najmniej 12:00, w dniu, podlewanie przegotowaną wodę i stabilną temperaturę powietrza 23 stopni. Gdy pojawiają się nowe liście, trzeba siedzieć w doniczkach o średnicy 5 cm. Z wielu ziemian i ziemi z korzeniami nie muszą być wstrząśnięte.

Wraz z wiekiem i roślin, kryty fiolet przeniósł się do większych doniczek, ale nie więcej niż 15 cm. Średnica. Podczas mnożenia szypułki, biorąc najzdrowszych wynika z pięknymi kwiatami. Dolna część łodygi kwiatowej jest cięte pozostawiając około 1 cm. W małych liści na łodydze. Pąki i kwiaty są usuwane, pozostawiając 3-5 mm. konopi.

Sekcje pozostał żądanej części posypane aktywowane proszku węgla. Ponadto, ta część szypułki do podsadek umieszcza się w pojemniku z tworzywa sztucznego (korzystnie z l) z mieszaniną ziemi i warstwy mchu na dnie (innej odwodnienia). Posadzone w naziemnej części szypułki pojone i pokryte folią (lub umieścić w plastikowym worku).

Do kibicowania, należy umieścić pojemnik w świetle dziennym (nie słoneczną), ciepłe miejsce, gdzie temperatura wynosi 20-24 stopni Celsjusza. Podlewanie odbywa się bardzo rzadko moss na dnie zbiornika musi być w stanie suchym. Pierwsze liście pojawiają się w około miesiąc, może później. Kiedy wylot osiągają wysokość 2-3 cm.

Torba lub film jest usuwany. Po wytworzeniu 2-3 parach liści, sadzonki roślin są ułożone tak jak w liście.

Choroby i szkodniki

Doniczkowe fiołki często dotykają mączniaka, szara pleśń. Dodatkowo, z powodu niewłaściwego utrzymania, do gnicia łodygi roślin, może system korzeniowy, dolne liście. Liście mogą nie tylko gnije, ale blaknięcie, żółknięcie.

W pokoju fiołki można zaobserwować plamistość liści, opadanie kwiatów i pąków.

Share →