Frezowanie. Oryginalne pamiątki z ich własnymi rękami.

Frezowanie. Oryginalne pamiątki z ich własnymi rękami.

Typy i rodzaje koralików

Ważne jest również, nie tylko być w stanie dokonać rzeczy z koralików, ale również wiedzieć, że są rodzaje koralików.

Artykuł ten stanowi, rosyjskie i angielskie nazwy wykończeń perełek, w celu ułatwienia poszukiwania katalogach zagranicznych oraz w celu uniknięcia możliwych nieporozumień w terminologii tłumaczenia. Tak więc, w zależności od obróbki, kulki mogą być podzielone na następujące grupy:

Przezroczysty (ang. Transparent) – Koraliki wykonane z całkowicie przezroczystego lub kolorowego szkła przezroczystego. Przez przezroczyste koraliki widocznym wątku. Jest to jeden z najtańszych perełek typu jak w minimum wytwarzanie wymaga wykorzystania procesów produkcyjnych.

Kolor pigmentu «skondensowane» w szklanych paciorków, tak to zwykle nie obierać, słońce nie blakną i tracą kolor po wystawieniu na działanie środków chemicznych domowego.

Nieprzezroczyste (ang. Matowa) – Koraliki wykonane z matowego szkła. Kolorowe Wątek przez perełek tak zauważalne. Jest również jednym z najtańszych rodzajów koralików.

Co do zasady, nie blakną na słońcu i nie zmienia barwy pod wpływem chemii gospodarczej.

Srebrzenia Wewnętrznego (angielski. Srebrny wysadzanej) – koraliki dziura tego typu są pokryte srebrnym kolorze, zapewniając koraliki świecą. Nie mogą być pewne problemy ze zmianą koloru, ale ogólny zasięg jest dość stabilny.

Rainbow (ang. Rainbow) – Koraliki tego typu na jego powierzchni ma tęczy mieniące. Podzielone na podkategorie:

Rainbow przezroczysty (Transparent Rainbow) – Z reguły nie znikają, nie pali i nie zmienia barwy pod wpływem chemicznych.

Rainbow Opaque (nieprzezroczysty Rainbow) – Z reguły nie znikają, nie pali i nie zmienia barwy pod wpływem chemicznych.

Rainbow kolorowe wewnątrz (Inside-Color Rainbow) – możliwe zmienia kolor pod wpływem promieni słonecznych i kolor skórki pod wpływem chemii gospodarczej.

Błyszczący (ang. Luster) – błyszczące koraliki, mogą być następujące typy:

Błyszczące przezroczyste – Z reguły nie ma problemów z utratą koloru.

Błyszczący nieprzezroczyste – Z reguły nie ma problemów z utratą koloru.

Metalizowane (ang. Metalowe) – Koraliki tego typu ma powierzchnię metaliczną. Stabilność koloru zmienia się od producenta do producenta.

Pokrywanie koraliki japońskich producentów zwykle odporne na działanie promieni słonecznych, tarcie na ciele i domowych środków chemicznych.

Cejlon (ang. Ceylon) – koraliki powlekane połysk malowane wewnątrz lub raczej pastelowe. Ma trwały kolor.

Malowane wewnątrz (ang. Wewnątrz kolorowa) – przezroczyste koraliki, malowane wnętrza w różnych kolorach. Zdarza się tak, jak w przejrzysty i przejrzysty kolorowe szkła. Mogą być problemy z koloru pod wpływem promieni słonecznych. Farba nie jest usuwane w kontakcie ze skórą i ubraniem (co nie jest zaskakujące, ponieważ kolorowe paciorki wewnątrz).

Tracą barwy pod wpływem chemii gospodarczej. Powłoka bardzo nietrwałe, zaleca się do stosowania tego rodzaju kulek w haft perełek, kulek, gdzie co najmniej narażonych na działanie czynników zewnętrznych.

Malowane (ang. Barwionych) – Powierzchnia takich barwionych perełek w różnych kolorach. Ponieważ kolor nie jest połączony ze szkłem i powleczone na jego powierzchni, kulki tego typu jest bardzo wrażliwy na działanie czynników zewnętrznych: to zanika w słońcu, utratę koloru ze względu na tarcie i oderwanie od substancji chemicznych. Zalecany do haftu kulek i kompozycji kwiatowych, które nie przebywają na słońcu.

Nie zalecany do dekoracji.

Ocynkowane (ang. Ocynkowane) – pokryte srebrnych kuleczek, wszystkich rodzajów kolorów. Temat zmienić kolor pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych.

Peel w kontakcie ze skórą i chemikaliów. Aby utworzyć kulki biżuterii rodziny jest wyraźnie nieodpowiednie, ale mogą być używane w hafty i projektów, które potrzebujesz tu i teraz, a następnie – czy to 🙂

Jedwab (ang. Jedwab) – koraliki z delikatnych, pastelowych odcieniach przypomina ostry śniegu zimowych. Kolory są odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Koraliki pokryte metali szlachetnych (złoto, pallad, nikiel) (ang. Special Poszycie, Złocenie, itp) – Koraliki tego typu posiada powłokę z metali szlachetnych, wewnątrz lub na zewnątrz. Ta powłoka jest dostatecznie odporna na wpływ czynników zewnętrznych.

Matt (ang. Matowe, matowa) – Koraliki tego typu ma trwały kolor i nie stracić przy ekspozycji na światło słoneczne, chemii gospodarczej oraz w kontakcie ze skórą. Czasami następujące rodzaje:

Matt przejrzyste i nieprzejrzyste (Transparent Matte, nieprzezroczysty Matte) – trwały kolor.

Matowe Rainbow (Matte Rainbow) – odporna na wpływy zewnętrzne.

Matt poszycia (Metallic Matte) – możliwe problemy z utratą koloru.

Share →