Fuksja

Fuksja

Fuksja – popularne piękne Houseplant, rodem z Ameryki, Tahiti, Nowej Zelandii, na kształt jego płatków wciąż zwanych „Ballerina”, nazwanych botanik Fuchs. Ze względu na jej skromny i łatwe w pielęgnacji, to jest idealne ogrodnicy początkujących. Wszystko, co jest potrzebne, aby zapewnić dobry wzrost i kwitnienie tego kwiatu – wykonać kilka zasad.

Fuksja pielęgnacji

Głównym zadaniem – aby wybrać lokalizację kwiat w pokoju. Wdrożenie to powinno być stałe, jak fuksja wrażliwe na każdej permutacji, rośnie słabo i krople liści, czy była zaniepokojona. Lokalizacja na fuksja lepiej wybrać się świeci: najlepszym rozwiązaniem – jasne rozproszone (w każdym razie nie bezpośrednio), światło słoneczne.

Jeśli słońce jest problem, fuksja czuje się dobrze i przy sztucznym świetle. Odpowiednie do tego celu konwencjonalne lampy fluorescencyjne. Jeśli fuksja doświadczy brak światła, to zatrzymał się w rozwoju, ale nie kwitną.

Optymalna temperatura dla treści fuksja w lecie – 18-20 stopni. Jest ona wrażliwa na zbyt wysoką temperaturę. Jeśli to możliwe, aby tego lata najlepszy kwiat na ulicy. Fuksja zimowe lepiej znosi temperaturę 8-10 stopni.

Aby zapewnić takie warunki mogą pomieścić je w kuchni.

Fuksja i regularnie podlewać latem i zimą: w ciepłym sezonie – obficie tyle, a zimą – z umiarem. Ale nawet obfite podlewanie nie oznacza zwolnienia – fuksja nie może wypełnić. Podlewać, gdy ziemia wyschnie całkowicie.

Ponadto, ponieważ fuksja, jak wysoka wilgotność, podlewania i opryskiwania dyżur kąpielą. Woda wykorzystywana do nawadniania i zraszania powinny być w temperaturze pokojowej i rozliczenie.

Pasza

Jednym z warunków do opieki nad fuksja – nawóz, jak otrzymała mniej pewnych pierwiastków śladowych, to nie będzie dobrze kwitną. Jednak, aby przejść do daleko pod tym względem też jest to niemożliwe – z nadmiarem nawozów fuksja mogą aktywnie rozwijać i produkować kilka kwiatów i słabe strony. Najlepszym rozwiązaniem – karmić raz na miesiąc zrównoważonego nawozu.

Można zastosować nawóz do pelargonii. W zimie lepiej nie karmić kwiaty.

Przesadzanie i przycinanie fuksja

Fuksji opieki musi obejmować regularne przycinanie lub jeśli nazywa dokładniej, polewa. To przyczynia się do bardziej aktywnego, harmonijnego wzrostu roślin, leczy. Pierwszy raz szczypta natychmiast po ukorzenienia sadzonek, a następnie zrobić to przez cały czas, najlepiej wiosną, przed kwitnieniem.

Piękne formy rośliny uzyskuje się przez jednorodne cięcia bocznych gałęzi 3-4 parach liści. Istnieją inne sposoby uzupełniania, ale w każdym razie przed tą procedurą należy poczekać nieco rosną kiełki.

Przez transplantację fuksja mało wymagająca, ale powinny być przesadzane, gdy pula staje się zbyt mała. Jeśli korzenie zaczęły wychodzić z otworu spustowego, tak mało miejsca, a oni muszą wziąć większą pulę. Jak fuksja pula nie wymagających, zostanie on wybrany w ten sam sposób, jak w przypadku innych kolorów, najważniejsze, że to był dobry drenaż.

Grunt na fuksja powinna składać się z torfu, ziemi kompostowej i humus (łączna opłata z 1) i 2 części grubego piasku.

Do roślin kwitło dobrze, można również dodać kości lub rogu (o posiłek łyżka na 1 litr mieszaniny). Taka kompozycja może być wykonana samodzielnie, można kupić gotowe mieszanki.

Fuksja reprodukcji

Propagowane sadzonki i nasiona fuksja. Rozmnażanie przez sadzonki lepiej spędzić ten sam czas, jak obrzezanie. Sadzonek korzeniach jest opuszczane do wody (to jest więcej o „dorosłym” sadzonek) lub w ziemi, składający się z mieszaniny wilgotnego piasku i wermikulitu.

Czas procesu ukorzeniania może zmieniać się od 3 dni do miesięcy, a nawet więcej. Po kibicowania sadzonki są okresowo spryskane. Aby wygenerować rozprzestrzenianie nasion, są one umieszczone w glebie i piasek wermikulit.

Wiadomo, że dorastanie w jego rodzinnej fuksja daje dość jadalne jagody, które jednak jest dość trudne do uzyskania w pomieszczeniach. Chociaż często udekorować potrawy i kwiaty tej rośliny, też, przy okazji, to całkiem jadalne.

Share →