Fuksja: Opieka i hodowla

Fuksja: Opieka i hodowla

Fuksja — bardzo piękny i kochany przez wielu kobiet zakładu. Ten mały kwiat nadaje się do uprawy w domu lub latem infield dekoracji. Małe Busha podczas kwitnienia obsypany pięknych kwiatów o różnych kształtach i kolorach.

Fuksja: Opieka i hodowla — Kraje będące przedmiotem artykułu.

Fuksja — jest rośliną, która jest najczęściej w górach Ameryki Środkowej, Południowej i Meksyku. A nawet niektóre rodzaje powszechne w Nowej Zelandii. W swoim naturalnym środowisku, fuksja kwiat rośnie wśród stałego mgły, wilgotne i chłodne powietrze w półcieniu.

W domu, trzymaj fuksja nie jest bardzo trudne. Punkt — jest, aby przestrzegać pewnych zasad opieki i hodowli fuksji. Najpierw kilka słów o pielęgnacji roślin.

Wszystkie rośliny są bardzo lubi światła słonecznego i fuksja — nie jest wyjątkiem. Ale to powinno zapewnić światła otoczenia, lub kwiat może być spalone. Idealna temperatura dla fuksja — jest 18-22°C. Jak widać, gorąca pogoda nie sprzyja wzrostu i obfitego kwitnienia roślin. Więc staram się nie przegrzewać ani roślin, ani jego system korzeniowy. Pożądane jest stosowanie bieli garnki lub kubki o średniej wielkości. W zimie, fuksja schnie i jest w stanie spoczynku.

Dlatego, fuksja zimą nie wymaga podlewania. Pożądane jest, aby utrzymać doniczce w chłodnym miejscu w temperaturze 8-10°C, ale nie poniżej 6°C. Jeśli fuksja całkowicie wyrzucony liści, może być wykonane w ciemnym chłodnym miejscu na zimę.

Podlewanie powinno być w tym przypadku bardzo ograniczone. Możesz zostawić roślinę i w mieszkaniu, ale pod warunkiem, że pozostałe liści na kwiat. Ograniczyć podlewanie zależności od wymogów instalacji.

W każdym razie, kwiat potrzebuje odpoczynku i relaksu.

Fuksja kwitnie w lecie więcej sypialni. Wiosną jest duża liczba pąków, które wkrótce zakwitną. Fuksja kwiat może być wystarczająco długi okres czasu. Należy zauważyć, że różne odmiany fuksji trzeba znaleźć pokrycia. Odmiany jasne kolory, jak dużą ilością słońca rano i wieczorem. Ale kolory niebieski i biały palety jest bardzo delikatny.

Takie rośliny potrzebują cieniowania umiarkowane podlewanie i niskiej temperatury. Odmian ciemnych kolorach niepożądane nadmierne oświetlenie od niego pąków tracą kolor i znikną.

Fuksja reprodukcji — dość łatwa lekcja. Że lepiej być propagowane poprzez szczepienia wiosną i jesienią. Sadzonki Lato nie będzie w stanie przetrwać z powodu upału, a zimą roślina jest w stanie uśpienia. Aby sadzonki szybko dał korzenie, pędy powinny być podjęte.

Długość pędów zależy od odmiany. Średnia długość 10-20 cm, może być. Udostępnianie umieścić w pojemniku z wodą, wcześniej zerwane wszystkie liście, które mogą dostać się mokre.

Liście w wodzie może zgnić, więc cięcia umrzeć, nie dopuszczając do korzeni.

Stubs on a ściętych łodyg zaczynają tworzyć dnia czwartego. W ciągu 10-14 dni system korzeniowy sadzonek będzie się rozwijać. Nie trzeba czekać, gdy korzenie się bardzo długo.

Gdy uchwyt jest kilka młode korzenie, rośliny można sadzić w podłożu.

Istnieje możliwość zwielokrotniania sadzonek fuksji bez korzeni. Aby to zrobić, cięte łodygi posadzone w podłożu do ziemi. Ale, że roślina jest dobrze rozwinięta, powinien być umieszczony w szklarni. Istnieje również metoda nasion reprodukcji fuksja.

Jednak sposób ten stosuje się tylko do hodowli roślin.

Aby uniknąć różnych chorób, muszą stale monitorować stan fuksja. Najczęściej roślin może spaść liści. Może to służyć kilku powodów: zbyt wysokie temperatury pomieszczenia, suche powietrze, rzadkie lub częstego podlewania.

Ponadto, nie stale rozmieszczanie roślin z miejsca na miejsce.

Jeśli liście żółkną i brązowieją, to zbyt często podlewać roślin w zimie. Ponadto, może dojść do uszkodzenia roślin mączlika. W tym przypadku, liście żółkną na początku, a następnie spadnie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł «Fuksja: Opieka i hodowla» jest przydatna, i wszyscy, aby znaleźć się jest rośliną teraz wiedzą, jak dbać o niego.

Share →