Fuksja

Fuksja

opis

Fuksja (fuksja) – roślina z rodziny (onagrovih kipreyny), które zawdzięcza swoją nazwę na cześć botanika Leonard Fuchs.

Język fuksja z Ameryki Południowej i Środkowej, po raz pierwszy w tym roślin przyszedł do Europy z Chile w XVIII wieku, a pod koniec XIX wieku, hodowcy przyniosły ogromną liczbę odmian i hybryd. Fuksja był znany starożytnych Azteków i Inków – zjedli owoc z tego pokarmu roślinnego

Zazwyczaj domu Fuksja – Jest to małe drzewo, krzew lub krzew (40-80 cm wysokości) z przeciwnych (czasem whorled) liści różnych kształtach. Zazwyczaj liście i pędy fuksja czerwone lub zielone.

Roślina kwitnie przez długi czas, a kwiaty pokrywają cały krzak, wygląda bardzo ładnie. Kwiaty w kolorze fuksji rosną od kątach liści, pochodzą one w różnych kolorach, mają 4-klapowane wydłużony rurowy szklanki czerwonego lub białego corolla z recurved płatków i długich pręcików wybitnych zewnętrznych. W formie fuksja kwiat czasem przypominają taniec baleriny, dla którego zakład został powszechnie nazwa «balerina»,

Z tego samego powodu czerwony nazywa «płacz»,

Owoce tej rośliny – słodkie czarne jagody w formie kulistych filiżanek, dojrzewają pod koniec lata.

Powszechne fuksja sypialnia była ze względu na jego wytrzymałość, łatwość hodowli i niezwykłym kształtem i kolorem kwiatów. Roślin jest stosowany do dekoracji pokoi, biura, balkony, ganki, itp

Fuksja – jak dbać? Uważa się, że dbanie o fuksja w domu będzie nawet początkujący ogrodnicy siły – może być uprawiana jako roślina kosz lub drzewa Stam. Jedyna trudność polega na tym, że po kwitnienia roślin zaczyna spadać ich liści. Fuksja również potrzebują fajne zimę.

W rodzaju Fuchsia około 100 gatunków, odróżnić krzew i płazów (ampelnye) formularz. W warunkach pokoju zazwyczaj hodowane cztery gatunki – Są Elegancki czerwony, fuksja jasny, fuksja fuksja magellansky i hybrydowych.

Fuksja genialny jest rozgałęziony krzew zimozielonych gęsta zebrane w wierzchołkowych pędzla kwiatów. Kwiaty tego gatunku są czerwone, działki są białawe lub zielone elity. Fuksja jest genialny początkowa forma dla wielu mieszańców.

Magellansky fuksja (fuksja stożkowy) – zimozielony z fioletowymi obwisłymi gałęziami czasem i pojedyncze (4) zebranych kwiatów. Kwiat tego rodzaju szkarłat czerwone korony i niebiesko-fioletowy płatków.

Elegancki fuksja (fuksja cienkie) Posiada oddziały czerwonawe, lancetowatych liściach i kwiaty na wysmukłych szypułkach, zebrane w wielu pędzla. Purpurowe kwiaty pojawiają się zwykle w okresie lipiec-wrzesień.

Ozdobnych w ogrodnictwie jest powszechnie znany hybrydowy fuksja, liczbę gatunków, które sięga 2000 Cort inny kolor, rozmiar kwiat, wielkość działek kielicha, bardzo wysokich krzewów, kwiatostany frotte, wielkości i koloru liści, długości i bogactwem kwitnienia i sposoby użycia. Z ampelnyh hybrydowe fuksja są najczęstsze odmiany takie jak Marinka, czerwonymi wstążkami, Pink Galore, z nemahrovye – Winston Churchill, Aintree, Bon Accord, Brutus; z półpełne – Snowcap, Tennessee Waltz Whirlaway; frotte – Swingtimen, Fascynacja, Midge, Brigadoon; klastrowania – Gartenmeister Bonstedt, Swanley, Leverkusen i inni.

Share →